Sprej za podmazivanje lanca

Nitko ne spominje štitnik lanca, njegov oblik, funkciju, namjenu. Njegova zadaće je da vrtnju lančanika sa lancem dakle špricanje izazvano rotacijom i kao vanjskim dijelom te rotacije uslijed centrifugalne sile primi na sebe, sve ono što je višak na obodu lanca.
Često vidim abnormalno našpricane i nauljene lance. Čemu, kad će ionako višak završiti na štitniku, felgi, gumi ili na nečijoj obleki. Nemam tih problema, bio to đir od par km ili 200,300.
 
  • Like
Reactions: DADO+
ja sam posebno nabavio ekstra štitnik lanca i kad ga stavim, ako zaluta koja kapljica ulja na felgu,
(čak sam se i zezao ponekad u stilu: evo mog kardanaša :mrgreen:)

ali kad je na motoru, ne mogu ga vidjeti i stavim ga samo kad sam loko, a vriti mi se parcijalni
na cca 400km :mrgreen:

 
  • Like
Reactions: Zog and Kawah
ja sam posebno nabavio ekstra štitnik lanca i kad ga stavim, ako zaluta koja kapljica ulja na felgu,
(čak sam se i zezao ponekad u stilu: evo mog kardanaša :mrgreen:)

ali kad je na motoru, ne mogu ga vidjeti i stavim ga samo kad sam loko, a vriti mi se parcijalni
na cca 400km :mrgreen:

Super.
Rješenje za nemarne, možda i marne.
Ovaj ekscentar za španung lanca je mrak rješenje koje danas Kawa nudi.😎
 
  • Like
Reactions: e39 and DADO+
Sve je ok po gradu..Ali kad izađeš na autoput i stisneš gas 100tinjak kilometara, pa ti drugarica siđe s motora sa zamazanim novim Leviskama, dao bi 100 eura za dobar sprej...
Ne mogu se igrat sa hipenolom i sl..Ne vozim često drugaricu iza sebe, ali kad vozim, ne smi štrcat🙂
Transalp ima obložen lanac, ne cili al dosta, pa ni ja a bogami ni drugarka nemamo problema sa nikakvim štrcanjem...bilo po gradu ili na putovanju.
a ne triba ni tog hipenola natriskat da se cidi na sve strane.
evo baš sam jučer mazao, kako sam bio na putu ovaj vikend, a bila kiša i blato, i lanac bio šporak...najprije malo oprao motor, pa lipo sija na bančić, pinelić, hipenolić i idemo...ne stigneš ni pivo popit...
 
ja sam posebno nabavio ekstra štitnik lanca i kad ga stavim, ako zaluta koja kapljica ulja na felgu,
(čak sam se i zezao ponekad u stilu: evo mog kardanaša :mrgreen:)

ali kad je na motoru, ne mogu ga vidjeti i stavim ga samo kad sam loko, a vriti mi se parcijalni
na cca 400km :mrgreen:

Gdje si to nabavio? Imaš neki link? Hvala
 
  • Like
Reactions: varadero10
Evo,Lidl sprej,podmazano...sutra pokret za Osijek,pa Subotica...ODJAVA do ponediljka...ko me trazi...djiram...nema me...
 
  • Like
Reactions: ODST
Pa ti kupuj zlatne, srebrne (kao ovaj) itd lance (DID ZVMX u ovom slucaju)......

Ovaj sam skinuo s motora prije tocno 3 mjeseca i stoji vani, ali ne pod kisom i suncem, samo stoji pod tendom iza auta. Skinut je bez i najmanje naznake korozije.

3 mjeseca nekoristenja, na otvorenom, ali suhom, samo vlaga u zraku je ovo napravila. Zanimljivo kako brzo su popustile i polocice koje nisu goli metal nego srebrne (isti vrag ko i zlatni DID, samo druge boje).

Istovremeno, na motor sam stavio isto DID ZVMX, ali bez ikakve zastite, goli metal. Ni najmanjih tragova korozije, ali, taj lanac se koristi i kad podmazujem, ne podmazujem plocice sa bokova, cak ih i obrisem krpom nakon mazanja (ionako suhog spreja koji nije bas poznat po dobroj antikorozivnoj zastiti).


Ne kuzim, i u garazi mi je vlaznost zraka vjerojatno ista kao i vani, cak bi rekao da je vani povoljnije zbog vjetra koji u garazi ne puse i auto pod istom tendom pod kojim je ovaj lanac bio samo 3 mjeseca je bez naznaka korozije, a auto ima 14 godina i ne koristi se cesto, ima 66.000km, zadnjih godina mozda 1500km godisnje odvozi (slovima: tisucu petsto).
 

Attachments

  • 20230613_164006.jpg
    20230613_164006.jpg
    1.4 MB · Views: 0
Last edited:
Pa ti kupuj zlatne, srebrne (kao ovaj) itd lance (DID ZVMX u ovom slucaju)......

Ovaj sam skinuo s motora prije tocno 3 mjeseca i stoji vani, ali ne pod kisom i suncem, samo stoji pod tendom iza auta. Skinut je bez i najmanje naznake korozije.

3 mjeseca nekoristenja, na otvorenom, ali suhom, samo vlaga u zraku je ovo napravila. Zanimljivo kako brzo su popustile i polocice koje nisu goli metal nego srebrne (isti vrag ko i zlatni DID, samo druge boje).

Istovremeno, na motor sam stavio isto DID ZVMX, ali bez ikakve zastite, goli metal. Ni najmanjih tragova korozije, ali, taj lanac se koristi i kad podmazujem, ne podmazujem plocice sa bokova, cak ih i obrisem krpom nakon mazanja (ionako suhog spreja koji nije bas poznat po dobroj antikorozivnoj zastiti).


Ne kuzim, i u garazi mi je vlaznost zraka vjerojatno ista kao i vani, cak bi rekao da je vani povoljnije zbog vjetra koji u garazi ne puse i auto pod istom tendom pod kojim je ovaj lanac bio samo 3 mjeseca je bez naznaka korozije, a auto ima 14 godina i ne koristi se cesto, ima 66.000km, zadnjih godina mozda 1500km godisnje odvozi (slovima: tisucu petsto).
Ide taj lanac jos 20k bez greske… 😁
 
  • Haha
Reactions: 3alfa3
Evo, vratio se sa djirade,5 dana,1700 KM.,na polasku našprica Lidl sprej...danas ocistia Stroma od Mušica, opra lanac...i po spreja Lidla ope...i aj pozdrav,odo drugi tjedan do Poreca na tartufe i Chevape...Djiric bio... ZD-SL.Brod-Osijek.Subotica-Đurđenovac-ZD., ali ka me uvati, nesto stavim u djiradu svoju...
 
  • Like
Reactions: El Mravac