Sprej za podmazivanje lanca

Spin said:
Vjerojatno je obrađeno, ali ne nađoh ništa....
Elem daklem, skupilo mi se previše ostataka spreja na vilici, čime to najelegantnije očistiti?

Ima u Lidlu sprejeva za ciscenje lanca/odmascivanje s vremena na vrijeme. Bocice su po 10 kn i skidaju masnoce bolesno dobro. Ja ih koristim najvise za skidanje maziva za lanac sa zadnje felge ili gume.
 
http://www.pro-oiler.net/  (y)
10000km napravljeno sa prooilerom I mogu reci sve najbolje o njemu, u 10 tkm potrosio ok 2dcl ulja. :D
 
Spin said:
Vjerojatno je obrađeno, ali ne nađoh ništa....
Elem daklem, skupilo mi se previše ostataka spreja na vilici, čime to najelegantnije očistiti?

:shock:
aj onda očisti i prednji lančanik , treba mu ziher  (y)
 
Bio sam u Peveca za oni Renco sprej za lanac, i nije ga bilo i prodao se, ali nije kako velite 20 kuna nego 40...
 
Ja sam bio kupio u Pevecu u Rijeci (onaj van Rijeke), 40 kuna. U Rijeci i Karlovcu nema nicega.
Vidjet cu jel dobar.
Nedam 110 kuna za Motulov, da ne znam kak je dobar.
 
Rencov sprej je obicno ulje u spreju. Skroz ga baca.
Mislim da Fuchs Silkolene ima najbolje sprejeve po najpovoljnijoj cjeni.. nekakvih 60ak kuna.
 
Već dulje vrijeme koristim ulje 80w-90, razmazujem kistom po lancu.
Na stranu što je to najekonomičnije rješenje, u svakom slučaju ne vidim da je imalo lošije od
nekih renomiranih sprejeva, a od nekih isto tako renomiranih je i daleko bolje.
 
tomore said:
Već dulje vrijeme koristim ulje 80w-90, razmazujem kistom po lancu.
Na stranu što je to najekonomičnije rješenje, u svakom slučaju ne vidim da je imalo lošije od
nekih renomiranih sprejeva, a od nekih isto tako renomiranih je i daleko bolje.
(y)
čak i po nekim manualima piše da ide to gušće ulje ili hipenolčina (y)
meni je ostalo još motula i Ipone-a ali kad to završim ću kupit neki duplo jeftiniji i hebe mi se :whistle:
 
Ja od kad koristim "Tutoro chain oiler" sam zaboravio na muke oko ciscenja i podmazivanja lanca, pogotovo na duzem putovanju... Preporuka svakako za ovu stvarcicu, radi perfektno... A i s obzirom na cijene sprejeva, rekao bih da je vec pocela da se isplacuje...
 
Hornet4 said:
(y)
čak i po nekim manualima piše da ide to gušće ulje ili hipenolčina (y)
meni je ostalo još motula i Ipone-a ali kad to završim ću kupit neki duplo jeftiniji i hebe mi se :whistle:

I je hipenol, Silkolen gear oil.
Regina preporučuje motorno ulje, a i Yamaha (za tenerku).
 
pa da ponovimo gradivo kako sprejat lanac, a da se ne baca mazivo u vjetar (novci zapravo)  :mrgreen:
OK, tu i tamo i o ringove malo namastit, al glavno da se mazivo stavi na rolice i pogotovo da se zavuce ispod njih kroz zracnost s obje strane

http://vid195.photobucket.com/albums/z55/3alfa3/Mobile%20Uploads/VIDEO0018_zpsngrlsiww.mp4
 
tomore said:
Već dulje vrijeme koristim ulje 80w-90, razmazujem kistom po lancu.
Ina Hipenol SAE 90 je savrsen, neka ulja su mi znala prljat kotac i sve, sa ovim ni mrvica ne ode sa lanca. Na lanac se ne hvata prasina. Sa motul sprejom se nahvatalo "prst" debele prasine, jos ga imam ali ne koristim. Da je skuplje od spreja radije koristim ulje, ionako Kawasaki kaze da se podmazuje sa SAE 90, nista drugo ne spominju.
 
eto ti,sto ljudi,sto čudi.........u zadnjih par godina koristim isključivo Valvolinov White .....(i jučer kupljen u Intersparu u Branimirovoj za 44 kune) jer  se zadrži na lancu a ne da se razleti na sve strane (kao naranđasti Motul,bljak,odvratno) a naročito po zadnjoj felgi.Da ne bude zabune,špricam ga po ps-u,dakle kad se lanac ugrije pošpricam i ostavim i preko noči i do sad mi se jedino Valvolinov pakazal da se dobro primil za lanac.Neko vrijeme je bil i  malo skuplji pa sam nadobudno išel isprobavat kojekakve i požalil....u jednom momentu sam kupil Motulov (to je bilo zbog putovanja jer je bila mala bočica spreja) i šprica ko lud,pa sam uzel od Silkolena,još gore,kao da sam sa vodom pošprical i nakon toga sam ipak uzel Valvolinov i taj je ko nebo i zemlja od ovo dvoje.Sad več više godina ne eksperimentiram i kupujem isključivo Valvolinov,jes da je lanac bijeli (a crni motor) ali služi svrsi i da,voda mu niš ne smeta jer sam znal oprat motor a ostavit lanac kakav je do sljedečeg pranja i ostal je i dalje bijel i podmazan.............još da napomenem da se vozim isključivo po cesti bilo suha ili mokra i da neznam kak bi bilo da se vozim po blatu kao neki od vas.......tak da ne mogu reči da imam iskustva sa ekstremnijim korištenjem...........pozdrav.......
 
Tom80 said:
Ina Hipenol SAE 90 je savrsen, neka ulja su mi znala prljat kotac i sve, sa ovim ni mrvica ne ode sa lanca. Na lanac se ne hvata prasina. Sa motul sprejom se nahvatalo "prst" debele prasine, jos ga imam ali ne koristim. Da je skuplje od spreja radije koristim ulje, ionako Kawasaki kaze da se podmazuje sa SAE 90, nista drugo ne spominju.

Mogu potvditi da Motul lijepi sve živo na sebe. S tim kad zaprljaš ruke možeš oprati jedino sprejom za čišćenje lanca. A opet po kiši sam primijetio da se brzo skine s rolica dok na ostalim dijelovima koji nisu direktno podložni trenju je nakupio toliko pijeska da je škripalo još tjedan dana poslije, unatoč čišćenju.  :grin:
 
Tom80 said:
Ina Hipenol SAE 90 je savrsen, neka ulja su mi znala prljat kotac i sve, sa ovim ni mrvica ne ode sa lanca. Na lanac se ne hvata prasina. Sa motul sprejom se nahvatalo "prst" debele prasine, jos ga imam ali ne koristim. Da je skuplje od spreja radije koristim ulje, ionako Kawasaki kaze da se podmazuje sa SAE 90, nista drugo ne spominju.

Bravo, ti si pametan i praktičan, ja isto koristin Hipenol 90 šta isto Honda preporučuje i evo nakon 1200km nema potrebe prat lanac jer ne kupi na sebe šporkicu samo ga povremeno prođen malim spužvastim valjkom za pituravanje u koji nakapam Hipenol.

using  tapatapa

 
Evo moj alat za podmazivanje lanca



using  tapatapa

 
Evo



using  tapatapa

 

Attachments

  • uploadfromtaptalk1494790339310.jpg
    uploadfromtaptalk1494790339310.jpg
    20.1 KB · Views: 332