Sprej za podmazivanje lanca

Ha,moglo bi biti.Jedni se kunu u Fucs,jedni u Silkolene,drugi u Castrole i Repsole.Treći u Valvoline veisketenspraj.Po svemu sudeći ja se vraćam na prapočelo podmazivanja.Svinjski špek i tuljanovu mast ,to bu dobro za naše fine mašine. 😁 😁 😁 :cool:👍🍻🍸
 
Mislim da komplicirate i filozofirate. Svako mazivo koje je namjensko za podmazivanje lancanog prijenosa je uredu. Ukoliko se redovito cisti i podmazuje svaki lanac ce izdrzati predvidjeno vrijeme eksplotacije.
 
  • Like
Reactions: as17 and cadjo
Podmazivanje lanca je mit, ne kazem da nije bitno, produzit ce vjek trajanja lanca.
lanac se cisti i podmazuje da se prevenira korozija, pogotovo kod onih koji voze po kisi I na zimu Kad se posipaju ceste.
sprijecit ce koroziju I lanac nece postat tvrd.
najbolje za podmazivanje je gear oil, a tek onda svi ostali fancy sprejevi.
 
Danas Interspar Garden Mall, mozda nekome zatreba.
Valvoline obican 15 kn jeftiniji i 100 ml vise od tesko za pronaci bijele verzije.
Sonax izgleda ok iako je za bicikle.

Valvoline 500 mL 50 kn.jpg
WD-40 Silikon 400 mL 70 kn.jpg
 
ja sam par puta lanac podmazao sa uljem,mislim da je najbolje podmazivati sa uljem a i u manualu preporucuju ulje,ali mi je problem sto mi previse razbaca,tako da sam presao na sprej motul,on mi je okej,samo netreba pretjerivati sa podmazivanjem,onda minimalno razbaca.

ali sta mislite o kombinaciji ulje+sprej,znaci na prst se stavi ulja i prode po lancu i onda se jos posprica sprej,koji je ljepljiv i koji bih zaljepio to ulje,pa nebih toliko razbacalo,ja kontam to probati kada slijedeci put budem podmazivao,jel mozda to neko isprobao ili samo meni takve stvari padaju napamet?🤣
 
iskreno neznam,mozda ce posto je sprej ljepljiv,a ulje je vise tekuce od spreja,pa mozda ce onda taj sprej utjecati da to ulje manje razbaca po motoru,neznam eto ja cu probati,pa cu vidjeti,jel ima smisla ili ne.
 
hmm, može bit, ja bi još razmutio i žutanjak od jaja da bolje poveže i namazao. Recimo ja kad pečem kruh, namažem malo žutanjokm i onda kruh dobije lijepu boju, sad ako imaš crn lanac, a još zamješaš žutanjak u tu emulziju ulja i spreja, obični crni lanac bi mogao postat pravi zlatni did lanac.
 
neznam dali tko koristi Motul sprej,ja ga koristim,i vrlo sam zadovoljan,natopis lanac,pricekas 15-20 min...dok se upije,razradi ona malo pjena,i to je to...niti sprica po felgi i gumi...sto je i opasno...ja nebi koristio drugi,svaka dva rezervara ga pospricam...maa,ka novi lanac uvik,evo 17.000 km...,kakva ulja...neki spominju i iz Lidla sprej...pa to je razlika 20-30 kuna...nije se s tim igrati...
 
neznam dali tko koristi Motul sprej,ja ga koristim,i vrlo sam zadovoljan,natopis lanac,pricekas 15-20 min...dok se upije,razradi ona malo pjena,i to je to...niti sprica po felgi i gumi...sto je i opasno...ja nebi koristio drugi,svaka dva rezervara ga pospricam...maa,ka novi lanac uvik,evo 17.000 km...,kakva ulja...neki spominju i iz Lidla sprej...pa to je razlika 20-30 kuna...nije se s tim igrati...

Ja sam vozio skoro 50 tisuca isti lanac a jednom ga ocistio i tri puta naprskao xD toliko o tome.

Jedino sto kad je cist lanac mekse salta i ne cuka ovo ostalo zavezi macku od rep.



igore,jako smijesno.(y)


Odi u ljekarnu i uzmi špricu sa velikom iglom (debljoj) jeste da malo duze traje dok sve prodjes ali samo na ringove stavljas i puno manje prska kad se vozi
 
iskreno neznam,mozda ce posto je sprej ljepljiv,a ulje je vise tekuce od spreja,pa mozda ce onda taj sprej utjecati da to ulje manje razbaca po motoru,neznam eto ja cu probati,pa cu vidjeti,jel ima smisla ili ne.
Ne može ti se sprej zaljepit za ulje, jednostavno ne, zaboravi tu kombinaciju😅 Bilo bi odlično kad bi mogao "zarobiti" ulje unutra ali ne ide. Ulje je odlično jer može ući u članke lančanika gdje se sprejem teško uđe(osim ako ciljano ne špricaš u njih), ja sam jednom samo namazo lancolom i išpricalo se po auspuhu, na prednjem lančaniku se počelo slijevati, treba ga jako nježno natapkat kistom, izvrtit na štenderu sa nekom krpom da se pokupi višak i onda će bit minimalno bacanje po felgi itd. Kad ću imat živaca i potrošim bijeli valvoline budem opet tapko kistom, samo da nije suho i bok
 
treba ga jako nježno natapkat kistom, izvrtit na štenderu sa nekom krpom da se pokupi višak i onda će bit minimalno bacanje po felgi itd.

Tako ja radim. Ako se ne stavi previše onda bude ok. Malo šta šporka obrišem nakon prve vožnje i to je to.
Samo šta ja podmazujem sa hipenolom. Prije toga za očistit koristim petrolej.
 
Ja koristin Suzukijev Ecstar sprej za lanac
Ili tako nekako
Ne bi zna jel dobar ili ne......neman iskustva sa lancima
 
  • Haha
Reactions: Branko-ST
super...kaa novo...