Sramota uvoznika

joke

Active member
Nemojte sad odmah govorit da je ovo za podforum skuteri, nije pitanje u modelu koji je oglašen, nego o nestručnosti marketinga i opčenitom nezanju koje sve više vlada u svim segmentima vezanim uz motocikle, od cestarine, karte za trajekt, osiguranja, registracije, zakonskih regulativa, pa evo i do ovakvih glupih primjera.

Naime radi se o tome da je udarni dio oglasa "Japanska tehnologija ....." jer je netko skužio da se naš glupi narod pali na kosooke, a u stvari se radi o modelu koji s Piaggio agregatom i nema ikakve veze s Japanom.
Bilo bi predivno kad bi se u ovom slučaju radilo o grešci, a ne o namjernom obmanjivanju, ili još gore neznanju uvoznika o proizvodu koji zastupa.

 
to je tak normalno kod nas .... mislim to je full zalosno ali normalno

ljudi koji prodaju motore i dijelove cesto to rade iz kuta provizije
i samo se baziraju na brojkama

a ak ih pitas nesto malo vise od onog sto pise u osnovnom letku nastaje totalna panika
evo necu navodit ime ducana, ali dogodila mi se situacija
da sam dosla kupit semeringe za prednju vilicu
i zena me bljedo gleda i nikad cula za to, a ja stojim u ovlastenom servisu
na kraju zamolim ju da da shemu motora pa cu joj pokazati kaj je to
(jer naravno da neznam napamet kataloski broj semeringa)
 
neznam sta je tu sramota/ Nisu rekli da ugradjuju japanske masine nego da je to 'spoj japanske tehnologije..' vodeno hladjenje i digitalna istrument tabla i jest privi put upotrebljena serijski na japanerima-puno price ni oko cega
 
:palacdolje:Ko i reklama za zubnu pastu : "svaki dan koristi je sve vise i vise stomatologa", jucer 1, danas vec 2, pisu sta god mogu, to za spoj japanske tehnologije moze znacit da koristi japanske svjecice.
 
Medison RS250 sa gornje reklame ima vrlo dobar Piaggiov Quasar agregat (Euro 2), no postoji i Madison 250 sa Minarelli-Yamaha motorom koji ima veze s japanskom tehnologijom jer je razvijan u suradnji talijanskih i japanskih (yamahinih) konstruktora. Otud možda i nesvjesna zabuna na reklami. No bilo svjesno ili nesvjesno netko tko misli ozbiljno prodavati skutere mora znati makar te osnovne stvari.
 
STobulj said:
recimo da je to kao i orbit koji ima cak i od stomatološkog fakulteta pecet da provjereno snižava PH u ustima te nema više karijesa te se sa time služu u reklamama

sto ti se tice orbita, preporuke se placaju...

isto tako ja mogu platiti rossiju da preporuci rsv
zato se ne zamaraj

sto se tice reklame, vidio sam je... no poznavajuci situaciju s malagutijem, nisam nista htio komentirati
jbg, propali su
 
Pec said:
Medison RS250 sa gornje reklame ima vrlo dobar Piaggiov Quasar agregat (Euro 2), no postoji i Madison 250 sa Minarelli-Yamaha motorom koji ima veze s japanskom tehnologijom jer je razvijan u suradnji talijanskih i japanskih (yamahinih) konstruktora. Otud možda i nesvjesna zabuna na reklami. No bilo svjesno ili nesvjesno netko tko misli ozbiljno prodavati skutere mora znati makar te osnovne stvari.

U pravu si, to je vjerovatno razlog, s tim da Madison 250 s yamahinim agregatom več odavno nije u proizvodnji. Sad se taj agregat sad ugrađuje u model Password 250
 
osobno, mene bi ovakva reklama odbila. Ako kupujem talijanski skuter onda hocu talijanski skuter. Iz istog razloga ne bi nikad kupio Raptora (pa čak ni Pivijevog s dušom :mrgreen:) ili si Talijan ili si Japanac. Točno se zna što se može očekivati od kojeg. Koje su to zadrte fore Talijanski design i Japanska tehnologija  :palacdolje: Ionako su Talijani izmislili skutere, a original je uvijek original  (y) :mrgreen:

@ Joke zašto i do kada će Ing Kart koristiti Aprilijinu .hr domenu na kojoj uredno već godinu dana objavljuju obavijest o privremenom preseljenju?
 
Stinky said:
osobno, mene bi ovakva reklama odbila. Ako kupujem talijanski skuter onda hocu talijanski skuter. Iz istog razloga ne bi nikad kupio Raptora (pa čak ni Pivijevog s dušom :mrgreen:) ili si Talijan ili si Japanac. Točno se zna što se može očekivati od kojeg. Koje su to zadrte fore Talijanski design i Japanska tehnologija  :palacdolje: Ionako su Talijani izmislili skutere, a original je uvijek original  (y) :mrgreen:

@ Joke zašto i do kada će Ing Kart koristiti Aprilijinu .hr domenu na kojoj uredno već godinu dana objavljuju obavijest o privremenom preseljenju?

Nemože se poreč japanska preciznost koja se reflektira i u izradi agregata, italija je ipak zemlja emocija i prilikom izrade motora imaju dobre i ljepe ideje, ali nekad se u želji da što brže naprave tu umjetninu malo preračunaju, pa se nekad dese neke ružne stvari koje su rješive, ali znaju malo nervirat korisnike.

Domena Aprilia.hr vlasništvo je tvrtke Ing Kart i njihova je inertnost razlog što je još uvjek koriste, jer od Aprilie nemaju više ni A
 
[quote author=joke]
Domena Aprilia.hr vlasništvo je tvrtke Ing Kart i njihova je inertnost razlog što je još uvjek koriste, jer od Aprilie nemaju više ni A

[/quote]

mislim da se to da i pravno rijesit da domena prijede u "vlasnistvno" ovlastenog uvoznika/predstavnika

slican slucaj je bio sa domenom suzuki.hr koji je rijesen dogovorno al kolko se sjecam postojala je i pravna opcija
 
joke said:
Nemojte sad odmah govorit da je ovo za podforum skuteri, nije pitanje u modelu koji je oglašen, nego o nestručnosti marketinga i opčenitom nezanju koje sve više vlada u svim segmentima vezanim uz motocikle, od cestarine, karte za trajekt, osiguranja, registracije, zakonskih regulativa, pa evo i do ovakvih glupih primjera.

Naime radi se o tome da je udarni dio oglasa "Japanska tehnologija ....." jer je netko skužio da se naš glupi narod pali na kosooke, a u stvari se radi o modelu koji s Piaggio agregatom i nema ikakve veze s Japanom.
Bilo bi predivno kad bi se u ovom slučaju radilo o grešci, a ne o namjernom obmanjivanju, ili još gore neznanju uvoznika o proizvodu koji zastupa.

Vidija san to prije par dana. Umra sam od smija. Nisam htio pravit reklamu jeftinom Malagutiju pa nisam spominjao
 
joke said:
Domena Aprilia.hr vlasništvo je tvrtke Ing Kart i njihova je inertnost razlog što je još uvjek koriste, jer od Aprilie nemaju više ni A

Baš sam neki dan zvao i pitao za novog tuona......i imaju ga za isporuku ODMAH.......a od Aprilie nemaju ni A?????
 
Kakvih sve reklami ima ova je još dobra....uostalom, mog malog boli kita dal mu je ispod sica Japanski il Talijanski agregat  :jesus:

http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,28925.0.html




...kad smo već kod spomenute marke :mrgreen: