Šta je to "EXIF" ?

Postoji opandin dodatak za firefox, pa se nemora ni skidat slika na komp da bi se vidio exif, dovoljan je desni klik miša na sliku.
 
Probao sam to instalirati, otvorim firefox i link na koji me dovede kada idem otvarati firefox, ali piše mi ovo:
"Opanda IExif" neće biti instaliran jer ne pruža sigurnosne dopune''
Kako da to instaliram?
 
rijetko kada gledam exif i ajde da probam  i te plugine, po meni za pregled je bolji i ovaj
https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/3905

on prikazu exif i iz slika koje su linkane sa thumbovi... i ima odma opciju show on map u njegovom izborniku, a ne kao opanda posebno
 
Evo, sad nešto editirem u Lightroom-u, EXIF ostaje. Što mislite o tom programu?
Malo mi treba više, da se naviknem na to; ali čini mi se ok program  :misli:
_instaliran mi je dosta vremena, ali ga nisam previše koristio; ACDSee je navika, sad se pokušavam prebaciti na ovo_ :wink:
 
Meni je lightroom ok al nisam baš puno radio u njemu; dobar za obradu više fotki odjednom, jednostavniji je za korištenje od PS-a jer je više namjenjen 'home' korisnicima, oni izbornici za obradu sa desne strane mi se sviđaju i idu nekim ok redoslijedom obrade kolko se sjećam.. Uglavnom, dobar  :D
 
Meni je lightroom ok, iako mi se ne sviđa kod njega što kad obradiš fotku u njemu, ne podsjeti te da spremiš sliku, pa onda kad otvoriš fotku s drugim programom vidiš da je ne-obrađena. Po pitanju takve obrade mi se više sviđa adobe bridge i onda camera raw za obradu.

Iako ja slikam u jpeg-u, pa onda od sto slika, možda dvije obradim u PS-u.