Sta nosite sve od opreme

Sve sta imam, sigurno je sigurno. Do kafica idem sa motorom samo nakon duzeg djira, ako idem samo u kafic u auto i gasss
 
Pitanje.

Taj bubrežnjak, osim što štiti da vam se bubrezi ne raspadnu jeli pomažu i kod pada, i jeli stvarno toliko potreban u vožnji (tj. jeli s njime lakše i ugodnije vozit?)

I koja je razlika između bubrežnjaka i kornjaće?  :misli:
 
Saki said:
kaj ti je ono crno? Za cepice gurat ili :misli: :misli: :misli: :misli:

Komad gume koji se gurne preko kaziprsta tako da mozes brisati vizir na kacigi od kise
 
ALONSO said:
Pitanje.

Taj bubrežnjak, osim što štiti da vam se bubrezi ne raspadnu jeli pomažu i kod pada, i jeli stvarno toliko potreban u vožnji (tj. jeli s njime lakše i ugodnije vozit?)

to i mene zanima jer se samo uznojim ispod njega i kad ga skinem onda sam tek naježil ak me čopi propuh... 8)
 
ti nije lakse i sigurnije kupiti rukavice sa brisacem (y)
 
ALONSO said:
Pitanje.

Taj bubrežnjak, osim što štiti da vam se bubrezi ne raspadnu jeli pomažu i kod pada, i jeli stvarno toliko potreban u vožnji (tj. jeli s njime lakše i ugodnije vozit?)

I koja je razlika između bubrežnjaka i kornjaće?  :misli:

bubrežnjak ti služi da ti ne prsne slezena pri padu i koliko toliko štiti bubrege od propuha,  a ovo jel se lakše i ugodnije vozit ovisi o tebi, meni je ugodnije jer se osjećam sigurnije.

Bubrežnjak ti ide samo preko bubrega, a kornjača je kornjača znači praktički oklop za kičmu i bolje bi bilo uvijek furat kornjaču
 
Bubrezi po svojoj fiziologiji ne funkcioniraju na temp ispod 36 stupnjeva sto bi mogao biti problemcic. Za one koji imaju prirodnu izolaciju  :mrgreen:  je teze da dodje do pothladjivanja bubrega ali ipak moguce. Za anoreksicne je bolje da imaju steznik i da ga drze na sebi 15-ak min nakon sto su se prestali voziti (y)
 
[quote author=Aurellie]
Znas onu kost sto viri na zglobu? E pa vidio sam jednu sliku na kojoj je lijepo sastugana da nema nicega.
[/quote]

znaš onu kost loptastog do jajastog oblika (kod nekih i kockastog) koja raste na vrhu vrata? Tu kost sam ja pogulio dosta puta i imao barem nekoliko rupa u toj kosti tako da sam brijem i oglupio od toga...zato ljudi nosite kacige da zaštitite tu kost i svoju inteligenciju... :mrgreen:
 
bureznjak ne stiti od pada nego od hladnog vjetra sto zi se stvara iza ledja i neskidaj ga odma po silasku sa motora malo ga popusti da lagano dobijes zraka a kasnije ga skines, a kornjaca stiti od pada i moguceg udarca u kraljeznicu a usto vrsi ulogu ko bubreznjak. e toliko znam (y) (y) (y) (y) (y)
 
kaciga,bubrežnjak,čizme i prsluk sa bojama ostalo u bisage :mrgreen: ( jakna, kišnjak, rukavice tanke i debele,litar Lavova i dva mlijeka) (y)
 
Saki said:
bureznjak ne stiti od pada nego od hladnog vjetra sto zi se stvara iza ledja i neskidaj ga odma po silasku sa motora malo ga popusti da lagano dobijes zraka a kasnije ga skines, a kornjaca stiti od pada i moguceg udarca u kraljeznicu a usto vrsi ulogu ko bubreznjak. e toliko znam (y) (y) (y) (y) (y)

bubrežnjak štiti od pada...i još jedna funkcija zbog koje se nikad ne vozim bez njega je da mi drži kralježnicu uspravno...
 
Bubrežnjak je po definiciji steznik za bubrege koji štiti iste od propuha i elastičnim stezanjem ih štiti od pretjerane trešnje (što dovodi do boli i otežanog mokrenja) po ovim našim cestama! Najčešće se koristi na skuterima.
Kornjača je:
- mala kornjača - obični steznik (premda nešto čvršće izrade) pojačan plastičnom kornjačom na predjelu leđa (slabina), radi sigurnosti kod pada i klizanja po leđima što je najčešći slučaj i pri padu na leđa
- velika kornjača - kombinacija steznika i (najčešće) plastičnog štitnika za cijela leđa od trtice do pod vrata koja se najčešće koristi kod brzinskog motociklizma i motokrosa (iako oni imaju danas puno više razvijene štitnike pošto nemaju kožna odjela-zbog same koncepcije motokros utrka). Ona je najsigurnija pomoć kod pada na leđa i klizanju po istima jer najbolje štiti cijelu kičmu. Naravno danas već skoro svi proizvođači ubacuju neke materijale u svoju odjeću da bi postigle tu razinu zaštite, ali ona je još uvijek neprikosnovena!
Ne vjerujete pitajte dečke sa staze, ako je njima to dobro za stazu, i meni je još bolje za cestu!!!
 
Dek..Dadek said:

jupi, baš me zanima šta će napravit od nje...LOL
 
cherokee said:
japanke, slamnati šeširić, tamne naočale!!!
obavezna oprema jednog caffe raceRRA!!! :LOL: :LOL: :LOL:

Javio se XXL caffe racer :B:
 
DeeJay_ said:
Bubrežnjak je po definiciji steznik za bubrege koji štiti iste od propuha i elastičnim stezanjem ih štiti od pretjerane trešnje (što dovodi do boli i otežanog mokrenja) po ovim našim cestama! Najčešće se koristi na skuterima.

...i jedna od glavnih funkcija je potpora kralježnice
 
Haponja said:
...i jedna od glavnih funkcija je potpora kralježnice

Ajde OK, hvala haponja  (y), ali ja nebi rekao to za bubrežnjak nego prije za kornjaču a pogotovo cijelu kornjaču.
 
Heh.. Samo se jakooo toplo obucem! 2-3 majice, zimska jakna, kapa, rukavice, donji dio pidzame ispod traperica..  :LOL: Hebat ga.. Kad kupim bolji motor budem si kupio i sve ostalo.. Ovako mi zao bacit lovu, kad nije ni regan, a itak skupljam za nest bolje..  :mrgreen:

A trebao bi si jedino mozda bubreznjak kupit, svaki put kad radim ture od 150-200 km pocne me tjerat pishat svakih 5 minuta!!  :shock:  :mrgreen:
 
linza said:


Pa si vi mislite...
za sve kužim što će ti osim onog malog plavog analnog vibratora.... to ne kužim, jer umjeto njega uvijek se možeš poslužiti prstom, s kojim pak još možeš nešto i iščeprkat.... hehehehehe....