Sta nosite sve od opreme

Saki

New member
Ovako zanima me sta nosite sve od opreme, znaci kad god sjedate na motor i ide se u voznju makar do kafica, ne racunam kad se ide na susret pa se sve nabaci kaciga,jakna,rukavice,hlace,cizme itd, nego svakodnevna voznja za kratke relacije samo kaciga i vise nista od zastitne opreme ili SVE :misli: (y)
 
Jakna, bubreznjak i kaciga(ponekad rukavice)
Ako je ekstremno vruce i jako kratka relacija onda samo kaciga i bubreznjak
 
ako je baš kratko (do 5 km) onda kacigu, bubrežnjak, rukavice i gore-tex jakna, tj. kad idem na tehnički... a inače ne sjedem na motor ak ne napravim bar 50km, a onda obavezno kombinezon,kaciga,čizme,rukavice,bubrežnjak
 
Po mjestu samo kaciga (brzine najvise 30-40), Kad idem u Dubrovnik (40km od mene) onda volim obuc kombinezon a u torbu strpam obicnu robu i odna se kod frenda presvucem i po gradu drndam u kacigi i rukavicama. Kad idem u neki djir gdje se zadrzavam negdje samo da popijem pice onda je uvijek kombinezon na meni.
Za lagano vozanje po lokalnim cestama gdje se uglavnom vozim sa drustvom koje je na skuterima, umjesto kombinezona nosim rebatinke sa protektorima i laganiju jaknu, umjesto kornjace obicni bubreznjak, a rukavice, cizme i kaciga naravno uvijek, nigdje ne idem bez toga
 
Nosim sve.
čak i do birtije.
jedino ak je ćevru,onda trapke,al čizme i rukavice obavezno.
jer me već odavno propuhalo i naladilo po bubrezi i kičmu.

i onda me babe iz zgrade vide u liftu s kacigom i kažu Jooooj sinek,od tega matora bu te sve bolile jednega dana...
a ja njima velim-nema frke,već me sad sve boli :mrgreen: :mrgreen:
 
Kaciga, jakna, bubreznjak i rukavice. Ako je katastrofalna vruce, a vozikam se samo po gradu (znaci ne brzo) onda bez bubreznjaka. Ali su prva sljedeca investicija cizme, jer kad mi je sad u prometnoj zviznuo motor na stopalo..proslo je mjesec dana, a JOS ne mogu palac saviti kako treba kada hodam.
 
ja uvjek nosim kacigu, bubreznjak, jaknu, rukavice, cizme gde god isao i kolika relacija bila jer nikad ne znam gde se mogu prosuti, i sa 50km/h se mogu iguliti kao zec. (y)
 
kaciga, pojas, jakna, rukavice uglavnom svuda...
 
c0un7 said:
Kaciga, jakna, bubreznjak i rukavice. Ako je katastrofalna vruce, a vozikam se samo po gradu (znaci ne brzo) onda bez bubreznjaka. Ali su prva sljedeca investicija cizme, jer kad mi je sad u prometnoj zviznuo motor na stopalo..proslo je mjesec dana, a JOS ne mogu palac saviti kako treba kada hodam.

e zato obavezno čizmaki!
mom frendu nogu spasila čizma,kad ga je auto pogodio u zavoju,inače bi danas bio kapetan Kuka,al bez noge...
ostalo mi to dobro u sjećanju.
 
bruno said:
kaciga, pojas, jakna, rukavice uglavnom svuda...

Bruno,hvala za rukavice kaj si mi posudio od Vu do Zg!
sad ih možeš naći ko tutankamonov fotić,u oglasniku,haha
 
kaciga, bubrežnjak, jakna, rukavice....čižme nemam i to je prvo na popisu  (y)
 
kaciga,bubreznjak(kornjača), rukavice, jakna kozna ak je toplije ak je hladnije onda gortex

cizme obučem kad idem negdje dalje od 5 km..dakle kad nije voznja po kvartu u igri
 
Dek..Dadek said:
Bruno,hvala za rukavice kaj si mi posudio od Vu do Zg!
sad ih možeš naći ko tutankamonov fotić,u oglasniku,haha

nije problem, samo valjda neće biti preskupe :mrgreen:

i btw jesi dao Kreši kacigu?
 
kaciga, rukavice, bubrežnjak, čizme, jakna a kad idem dalje hlače s protektorima i kornjača
 
Kaciga, kožna jakna ili goretex ako je hladnije, steznik ili cijelu kornjaču za kičmu rukavice, trapke, tenesice osim za stazu jer tu postoji određeni dress code!!!
A molio bih cijenjenu gospodu da ne pričaju gluposti nego istinu jer nisam baš siguran koliko se priča istina o vožnji u odjelu kad ideš đir od 50 km??? :misli: :misli: :misli:
A ostalima svaka čast, jer ovdje očito čovjeka muči dilema što sve da kupi od opreme za početak.
Majstore kupi sve što možeš a znaš da ćeš nositi i koristiti jer kakve vrijednosti i sigurnosti od odjela koje imaš u ormaru ili čizmi koje stoje na verandi!?
NIKAKVE!!!
Zato ne kupuj sve što ti drugi kažu da kupiš nego samo ono što ćeš stvarno i koristiti!!!
 
nosim,200€,rukavice,jaknu,bubreznjak,suncane,bronhi bombone,nozic za nedaj boze,kacigu, i boujem cizme ne nosim ih ovako.. :LOL: a za voznju preko 30km obvezatno odjelce (al ne D&G,nego kozno)