Šta se to dešava u HMS-u ?!?!

Ti sve nesto pricas a neispricas nista.

Koja su to "stroga pridrzavanja pravilnika" a tice se motocrossa?
Od svega napisanog, ti si pročitao jedino "motocross" ... :D

Ali evo .... na nekoliko motocross utrka na kojima sam bio ove godine nisu zadovoljeni osnovni sigurnosni uvjeti ... za preko 90% staze nema apsolutno nikakav pristup hitnoj, uključujući i pješke ... ;) .. na nekoliko utrka nije bio dovoljan broj sudaca, a i ovi koji su bili je upitno jesu bili licencirani suci ili su samo stajali neki ljudi sa prslukom ... preko staze se šeta i pretrčava tko kako hoće i slično .... Na svaku od navedenih stvari pojedinačno direktor mora prekinuti utrku, a ne sjećam se da je to ikad napravljeno... ali se utrka redovno znala odgoditi zbog malo kiše .. :D

Postoje stvari koje se možda i mogu tolerirati, ali ipak nisu po pravilniku ... što je recimo minimalna dužina staze...

Po pravilniku, oprema vozača mora biti homologirana i kaciga mora imati double D ring, a na svoje oči sam gledao kad je vozač dobio naljepnicu na quick boukle kacigu ... Meni to ne smeta i nema šanse da bih se na to išao žaliti, ali jebiga, nije po pravilniku ... ;)

Po pravilniku u prostoru za mehaničare trebaju biti mehaničari, a ako si bio na kojoj utrci, znaš jako dobro da to nije tako ... Po pravilniku parc ferme mora biti označen i ograđen, a motori nakon utrke moraju tamo biti najmanje pola sata ... ako si bio na kojoj utrci, mogao si vidjeti da to vrlo često nije tako ...

A sve ovo su gluposti koje se vide golim okom... ali jebiga, nisu po pravilniku ... a sve pod izgovorom "ma pusti, ionako je premalo vozača" ...
 
Najdajmo se boljem jer se tjesim da gore nemoze 🤣
 
........

A sve ovo su gluposti koje se vide golim okom... ali jebiga, nisu po pravilniku ... a sve pod izgovorom "ma pusti, ionako je premalo vozača" ...
A možda bi bilo i više vozača da nije tako , nitko o tome ne razmišlja, o nekakvom napretku barem po pitanju sigurnosti na "stazi" npr.. tradicije su važnije od sigurnosti ljudi, naravno dok ne ode nečija glava na rizolu ili zidu ...
Znam barem trojicu koji bi vozili ph da uvjeti nisu kao 60-tih prošlog stoljeća, a vjerojatno i Vi znate nekog.
S druge strane redovito slušam od mnogih vozača (čak onih najboljih ) "ovo mi je zadnji nastup na toj utrci...", "nikad više ovdje..." itd.. i tako godinama, sve i ovo nanovo ....
Svodi se na sličnu nogometnu priču:
"Nekad smo igrali doma na šljaki i dobili sve tekme , a onda je došla trava, jbg popušili svaku drugu ..."
tako isto i taj ph ... tko još igra na šljaki?:rolleyes:
 
  • Like
Reactions: strasilo