Sta znaci da je 125tica otvorena sa npr 15 na 35ks

Oggi

New member
Zanima me koji je razlog sto su ovi motori fabricki zatvoreni i da li je dobro otvarati ih, jel to moze samo posle odredjene kilometraze i jel onda ne steti nista motoru... HVALA
 
Mislim da su ti motori blokirani na 15 ks zbog europskih propisa za vozačke dozvole, a kako je to sada kod vas nemam pojma. I ne bi trebalo ništa štetiti motoru da ga odblokiraš ali mislim da nije jeftino jer se pretpostavljam mora elektronika promijeniti.
To je moje mišljenje ali vjerujem da će se naći netko puno stručniji od mene da ti odgovori.
 
jedan razlog su EU zakoni, a drugi je razdoblje razrade
stvar je u mehanici (ispuhu) kod 2T motora, a vjerojatno i kod 4T

Skidanje blokade NE šteti

imam HONDU sa 27000 km i radi ko ura, usput budi rečeno, HONDA je na prodaju
 
HONDA-biker said:
...usput budi rečeno, HONDA je na prodaju

uvijek je i bila, barem od kad imamo u HR zastupnika....
 
bruno said:
HONDA-biker said:
...usput budi rečeno, HONDA je na prodaju

uvijek je i bila, barem od kad imamo u HR zastupnika....

čitaj, pa onda ispravljaj!! :mrgreen:
 
HONDA-biker said:
bruno said:
HONDA-biker said:
...usput budi rečeno, HONDA je na prodaju

uvijek je i bila, barem od kad imamo u HR zastupnika....

čitaj, pa onda ispravljaj!! :mrgreen:

a namjerno nisam stavio :mrgreen: na kraju, jer znam da će biti zanimljivih odgovora, a to što je izvađeno iz konteksta nema veze hehe, jer u citatu fino stoje tvoje riječi :LOL:
 
Oggi said:
Zanima me koji je razlog sto su ovi motori fabricki zatvoreni i da li je dobro otvarati ih, jel to moze samo posle odredjene kilometraze i jel onda ne steti nista motoru... HVALA

Zatvoreni su jer po propisima mlađi od 18g smiju voziti samo motocikle do 125cc i 11 Kw (14,96 KS).
Nema štete kad se skine blokada. Pitaj Aprilia servisere za savjete jer mislim da je po snazi koju si naveo RS 125 u pitanju.
4t 125 svi odreda imaju do 11 KW