Stacionarne kamere i forenzika

koshchall

Active member
Evo jedna zanimljiva informacija iz medija :

citirano:
A sreće nije imao ni vozač koji je u dva mjeseca 17 puta prekoračio dopuštenu brzinu. S obzirom na to da je vozio neregistrirani motocikl i koristio kacigu, u otkrivanju počinitelja od velike pomoći bili su i forenzičari iz Ivana Vučetića. Prijeti mu više od 85 tisuća kuna kazne.

Ne znamo informacije dali je imao nekakve tablice pa su preko njih krenuli istraživati.
Negdje sam pročitao da kamere memoriraju samo ona vozila u prekršaju i kojima je uspješno pročitana tablica, ali izgleda da ili memoriraju sve prekršaje ili čak sav promet.
 
  • Like
Reactions: enduro
Kada je vozilo u prekoračenju brzine kamera snima, ako se vidi tablica sve je jednostavno, ako nema tablice, onda nastupaju forenzičari. Takvi predstavljaju opasnost po ostale sudionike u prometu, a posao policije je da ih sankcionira, a po potrebi i isključi iz prometa.
 
  • Haha
Reactions: DiscoVolante
Maa te Kamere su blesotinja.,meni Waze na mobu i na Garminu u autu...skoro godinu dana...za mene je ovaj Waze cudo,a ne te milijunske kamere po banderama.
 
Ovo s motorom mi zvuci nategnuto. Ako je toliko puta pao na istu kameru znaci da se tamo stalno vozi i da bilo koji lokalni bajker zna tko je. Ne znam sta ce im tu forenzika a zanimljivo ce biti vidjeti kako ce to dokazati na sudu.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Slažem se, skroz zanimljivo.
Ekstremno rijetko se koristi vještačenje "Vučetića" u prekršajima..tj. bar je meni prvi put da čujem za to.
Ni ugrubo ne znam metodologiju korištenu, no ako je Vučetić s visokom sigurnošću utvrdio da je to taj vozač, onda sud nema izbora nego ga oglasiti krivim.

Jebate šta su nam službe provođenja zakona napredovale....a taman opet gledam reprize Policijske patrole.
 
Forenzičar 1;
"Hmmm, svaki dan prolazi pored kamere u smjeru zapada"

Forenzičar 2;
"Ekstrapoliraj putanju!"

Forenzičar 1; (izvadi redalicu i potegne crtu na staroj JNA karti) "Imamo ga! - dva kilometra niže niz cestu je kladionica!"
 
  • Haha
Reactions: zrakoplovac
"pronašli smo pola dlake i iz korijena izvukli DNK,
mali nije imao šanse"
:cool:

tenor.gif
:mrgreen:
 
Frendu pokazivali slike s kamere, bio je malo iznenađen koje su kvalitete i koji se sve detalji vide na tim slikama, tak da ne trebaš biti veliki forenzičar. Tablica može biti zmazana da vlasnik ne vidi pročitati, ali kamera vidi.
 
  • Like
Reactions: enduro
Frendu pokazivali slike s kamere, bio je malo iznenađen koje su kvalitete i koji se sve detalji vide na tim slikama, tak da ne trebaš biti veliki forenzičar. Tablica može biti zmazana da vlasnik ne vidi pročitati, ali kamera vidi.
Mali nije imao tablicu... a sumnjati i dokazati nije isto
 
Mali nije imao tablicu... a sumnjati i dokazati nije isto

Mene su slikali bez tablice, te me i legimitirali na benzinskoj 15 Km nakon(nisam bio ni svjestan photosessiona). Neki dan sam na sudu pogledao fotografije, recimo da su iznimne kvalitete :) (slika odsprijeda, s boka i straga, tronožac).
 
  • Like
Reactions: enduro
U manjoj sredini svatko svakog zna, tako da su lokalni murjaci vrlo vjerojatno brzo skužili o kome se točno radi, a onda se vjerojatno krenulo u provjeru fotki i dokazivanja da je to stvarno on a ne netko drugi, ako je toliko puta prošao kraj kamere, sigurno se skupilo dokaznog materijala, od tipa motora, gdje je sve zgreban, kakva kaciga, obleka, građa, kaj ti ja znam, nisam forenzičar i ne znam kak to prolazi na sudu ili ne prolazi.
 
  • Like
Reactions: enduro and DADO+
Da je jednom ili dva puta uslikan u prekoračenju brzine, najvjerojatnije ne bi reagirali, s obzirom da se isti prekršaj ponovio više puta (recidevist), tada su reagirali na ovaj način.
 
meni to malo baca na klasičnu priču lokalnog debila, koji ima spike, murja su neobrazovani kreteni, šta oni znaju, pa je pretjerao u dokazivanju koliko su policajci nesposobni i na kraju najebao, kao i svi debili koji misle da su pametniji od svih.
 
koliko je često tamo proletio, mogli su mu i sačekušu napraviti :mrgreen:
Nema vise sacekusa...prosa sam pola Italije,nigdje policiota nisam vidia,al zato Kamera mali milion...
 
  • Like
Reactions: R3nchi
Mene su slikali bez tablice, te me i legimitirali na benzinskoj 15 Km nakon(nisam bio ni svjestan photosessiona). Neki dan sam na sudu pogledao fotografije, recimo da su iznimne kvalitete :) (slika odsprijeda, s boka i straga, tronožac).
moraju vam nekako stati na kraj, prvo kamera pa 15 km dalje zasjeda jer znaju da brzo ostajete bez goriva (i ulja), nisu oni ni tako glupi kako izgledaju :mrgreen:
 
Zapravo su iznenađujuće revni u obavljanju svog posla. Frendu su neki dan dostavili kaznu na radno mjesto. Kako su ga pronašli?
Policajac je nasao frenda na fejsu, vidio da imaju zajedničke kontakte. Poslao poruki i raspitao se gdje radi i došao čovjeku uručiti kaznu. Nakon
što ga 2 puta nije pronašao na mjestu stanovanja.
 
Nema vise sacekusa...prosa sam pola Italije,nigdje policiota nisam vidia,al zato Kamera mali milion...

ne znam što ti misliš pod tim nazivom, ali prije neki dan mene zaustavili, (bio je sam autom, ne na motoru, a auto se nije vidio iz daljeg, jer je bio postrance parkiran između ostalih), klasična kontrola dokumenata, tablice, sve OK :):mrgreen: