Stacionarne kamere i forenzika

Motore i vozace oblipit folion pa neka vjestace.
 

Attachments

  • 20438427795b14f8d56e1ab424787518_v4_big.jpg
    20438427795b14f8d56e1ab424787518_v4_big.jpg
    65.4 KB · Views: 54
@ DADO+: Točno to.
Imam problem na oba motora da se naljepnice ne drže dobro na vilicama jer su lijepili jednu na drugu + miniwash.
Odem jučer u STP, čekam 40 min. da bi rekli da nemaju naljepnice za motocikle (i nemaju okvire u 2 STP), samo za auto.
A kazna je 300 kn za naljepnicu pa onda da objašnjavam policajcu kako to..
Sramota za Zg.
 
Meni je otpala isto ali to sam tek saznao na iducoj registraciji 😄

Ma to ja mislim osim tehnickog nitko ne gleda na motoru
 
Nisan znao da je istina to s naljepnicom od tehnickog dok me sam inspektor na tehnickom nije pitao jesam li siguran da zelim zalijepiti naljepnicu radi kamera 😂
Ne kuzim te naljepnice za motor i jesu obvezne,pa ja evo tri godine pravim tehnicki,niko i nikad me nije ponudio tim naljepnicama od tehnickom,par puta me zaustavljala Policija,to nit pitaju,nit gledaju...samo prometna i vozacka...,za auto DA...sami odlipe i zalipe,al za motor...nemam pojma...aaa.,mozda to lipe samo ovim Jurilicama... :)
 
Naravno dane mogu jer nemaju po privatnim šumama razmještene kamere. To nije isto. Ali ti bi možda mogao naći tko razvlači sajle...



Nije posao policije da to naplaćuje.
Naravno da bi, samo to nije moj posao, a njihov jest.
Stvarno misliš da ne mogu, da žele, pronaći tko je? Što bi po tebi bio njihov posao? Zapisnik iz mrtvačnice kad je sve gotovo? Kad "naleti" nečiji sin da vidiš kako će se rastrčati po šumama.
 
Naravno da bi, samo to nije moj posao, a njihov jest.
Stvarno misliš da ne mogu, da žele, pronaći tko je? Što bi po tebi bio njihov posao? Zapisnik iz mrtvačnice kad je sve gotovo? Kad "naleti" nečiji sin da vidiš kako će se rastrčati po šumama.

Ne, to NIJE posao policije, tvoja retorika je tipično hrvatska da je najlakše uprijeti prstom u nekoga, nema veze koga, samo da se pronađe dežurni krivac.

Ti ljudi su od sajli stradali na privatnim šumskim putevima, prema tome što ima policija po privatnim stazama snimati tko prolazi, osim što je to to kazneno djelo povrede privatnosti i još nekoliko drugih...? Uzmimo da je tvoja šuma - da li bi dao da ti policija bez naloga dolazi i radi bilo što, a kamoli i postavlja kamere po šumi? A i da nije privatni, već javni šumski put, policija ne postavlja kamere po šumi, ali lovci da...

Kao drugo, kod stradavanja koje je iniciralo temu, policija je pronašla tko je kriv - a za sve dalje pitaj moćno korumpirano pravosuđe, i prije USKOK; zašto je preinačena policijska optužnica pa ispada da nije ubojstvo iz nehata? Tako da i tu ne govoriš istinu, jer policija je pronašla krivce, no dalje ne odlučuje policija... a to što bi ti pronašao, za to se ne bojim... vidim da ni izgovor ne možeš pronaći da bi bio smislen, kamoli da bi našao budalu koja razvlači žice...
 
Moš ti njih branit koliko hoćeš, al ti ne ide logika. Zašto su onda tražili i pronašli tko je postavio žicu ako im to nije posao.
 
Da ti odgovorim na tvoje pitanje, da imam šumu dao bi rado policiji da uhvati lika koji postavlja žice i pomogao bi im postavit sve što treba. Pravosudje sudi i njih nisam spominjao ali očito da bi ti, jednakom logikom koju meni namećeš, bolje sudio.
 
Ne, to NIJE posao policije, tvoja retorika je tipično hrvatska da je najlakše uprijeti prstom u nekoga, nema veze koga, samo da se pronađe dežurni krivac.

Ti ljudi su od sajli stradali na privatnim šumskim putevima, prema tome što ima policija po privatnim stazama snimati tko prolazi, osim što je to to kazneno djelo povrede privatnosti i još nekoliko drugih...? Uzmimo da je tvoja šuma - da li bi dao da ti policija bez naloga dolazi i radi bilo što, a kamoli i postavlja kamere po šumi? A i da nije privatni, već javni šumski put, policija ne postavlja kamere po šumi, ali lovci da...

Kao drugo, kod stradavanja koje je iniciralo temu, policija je pronašla tko je kriv - a za sve dalje pitaj moćno korumpirano pravosuđe, i prije USKOK; zašto je preinačena policijska optužnica pa ispada da nije ubojstvo iz nehata? Tako da i tu ne govoriš istinu, jer policija je pronašla krivce, no dalje ne odlučuje policija... a to što bi ti pronašao, za to se ne bojim... vidim da ni izgovor ne možeš pronaći da bi bio smislen, kamoli da bi našao budalu koja razvlači žice...
Sta ima veze sta je privatni posjed, a sta nije kad se dogodi zlocin.

Po tome, ti mozes u svoje dvoriste postavljati nagazne mine,a ako se netko raznese policija tu nemoze nista, jer je to na tvom privatnom?

Hocu reci, u prvom djelu posta govoris kako policija nema tu sta traziti, a u drugom dijelu kako je policija odradila svoj posao, i da je pravosudje u klincu.

A da se dogovoris sam sa sobom?
 
  • Like
Reactions: LukaLuka
Da ti odgovorim na tvoje pitanje, da imam šumu dao bi rado policiji da uhvati lika koji postavlja žice

U slučaju kriminalističkog istraživanja ti nemaš više što davati i dozvoljavati jer će policija iskoristiti sve što treba da riješi slučaj, to je tada viši interes od tvojeg dam-nedam...

Moš ti njih branit koliko hoćeš, al ti ne ide logika. Zašto su onda tražili i pronašli tko je postavio žicu ako im to nije posao.

Zato jer je nastupila šteta u obliku smrtnog slučaja, a to je u opisu poslova policije. Da se ništa nije dogodilo, žica bi stajala i dan-danas.

Nema se tu što braniti, treba samo poznavati zakone i ovlasti i onda ćeš znati što je čiji posao i pod kojim uvjetima. No tome se od tebe nije za nadati, možeš samo priznati da u životu nisi pročitao niti jedan zakon, čak ni one koje moraš poznavati.... nema tu logike, ista nema veze sa zakonitim postupanjem.

Sta ima veze sta je privatni posjed, a sta nije kad se dogodi zlocin.

Nemoj i ti lupetati bezveze, policija je došla jer se dogodio tragičan slučaj, a ti povlačiš nebulozne paralele koje nemaju veze s mozgom.

Policija radi svoje poslove koji su opisani u zakonu, i tamo piše i kada i pod kojim uvjetima se isti rade. Jasno je da je pojam privatnosti inferioran u slučaju događaja koji je u opisu rada policije (osobito ako je riječ o kaznenom djelu koje se goni po službenoj dužnosti), no nije privatnost inferiorna dokle god se ne dogodi događaj koji stavlja tu privatnost u drugi plan. Ne znam što ti je nejasno?
 
Last edited:
da li bi dao da ti policija bez naloga dolazi i radi bilo što, a kamoli i postavlja kamere po šumi? pa opet bi, kad tako lijepo pitaš.
A što tamo piše :unsure:
Da se ništa nije dogodilo, žica bi stajala i dan-danas. - kak se ovog nisam ja sjetio :mrgreen:
 
Last edited:
da li bi dao da ti policija bez naloga dolazi i radi bilo što, a kamoli i postavlja kamere po šumi? pa opet bi, kad tako lijepo pitaš.

Nisam baš siguran da bi dozvolio (jer bi time dao i da se nadzire tebe na tvojemu), no poanta je da to i nije posao policije, već tebe, ako ti je do toga da se nešto dozna, jer je i tvoja odgovornost kao vlasnika i posjednika da nadzireš i kontroliraš ono što je tvoje. Za takove prohtjeve policija bi sama morala imati proračun veći od cijelog proračuna Hrvatske da kupuje i postavlja kamere preventivno tamo gdje se nekome sprdne.

A što tamo piše :unsure:

Zakoni su javni i besplatni, baš zato da se netko ne bi mogao braniti da mu je zakon bio nedostupan. Tako je oduvijek, a pokriva ga pravno pravilo "ignorantia iuris nocet" - "nepoznavanje prava škodi", iliti - ne možeš doći na sud i reći "nisam znao da to piše u zakonu", to ne može služiti kao izgovor... nešto slično kao ovaj glupan sa 300.000 kazni... Zakon možeš sam pročitati i samo ti treba malo dobre volje, a tumačenje, ako ti nešto nije jasno, prepustiš odvjetniku da ti rastumači i to je to... u biti, svatko bi trebao poznavati sve zakone koji ga se tiču, a osobito bi vozači trebali poznavati ZSPC, jer da ga poznaju i mnogi forumski vozači, mislim da bismo bili uskraćeni za mnoštvo glupavih tema...

Da se ništa nije dogodilo, žica bi stajala i dan-danas. - kak se ovog nisam ja sjetio :mrgreen:

Možda zato jer ne razmišljaš logički... bez događaja i povoda za dolazak na privatnu imovinu policija sigurno neće dolaziti, tako da je stvar jasna što bi bilo sa žicom...