Stacionarne kamere i forenzika

... mislim, kakvih budala, bez vozačke, neregistriranih, alkosa i sl. pogotovo sad kad je ponovo više djece i škola nije online, pa
su više fokusirani na sl. stvari (y)

ako si imalo normalan :mrgreen: nema frke ;)
 
  • Like
Reactions: enduro
U biti me puno više jebe što se uopće može skupiti 40.000 eura kazni a da se nitko ne zamara sa time, umjesto da majmunos čubi u buksi odavno na način da mu više nikada neće pasti na pamet ni rolšuhati se... to je odraz banana države i neučinkovitosti pravno-penalnog sustava.
 
..... to je odraz banana države i neučinkovitosti pravno-penalnog sustava.

(y) definitivno :mrgreen:


meni je glupavo što su čekali da lik tilta, u tamo nekoj selendri:
čovjek premaši limt po prekršajnom 3x, iako je i redovni teško naplativ,
kod većine ljudi :mrgreen:

pišem to, tek onako da ljude skuže koliko je jaka "forenzika" :mrgreen: kod nas,
a i općenito izvan TV i movie percepcije

to ti je kao u USA, kad serijskog ubojicu osudiš na tisuću i + godina zatvora
u nekoj saveznoj državi, jer nema smrtne (za koju sam načelno protiv :cool:)
pa sad, ubio on jedno ili 100 isti k. bitno da je sve po zakonu

sreća kod nas su jednostavnije stvari:
npr. u jednom selu žena vozi, nema vozačku, svi znaju koja je,
nakupila brdo kazni, ali tek sad joj uzmu bar auto o_O:mrgreen:
 
... to je odraz banana države i neučinkovitosti pravno-penalnog sustava.
Ovisi kako koga zakači, npr mene su uslikali u Lekeniku 1998 godine (baš uveli kaznene bodove), vozio sam cca 90 km/h, ograničenje 50. Platio sam 500 kn kazne i 200 kn sudskih troškova, te dobio 3 kaznena boda. 700 kn prije 23 godine je bila solidna suma novca, tako da sam time bio "preodgojen" . :) Od tada pazim na brzinu.
 
  • Like
Reactions: Village
Mene su slikali bez tablice, te me i legimitirali na benzinskoj 15 Km nakon(nisam bio ni svjestan photosessiona). Neki dan sam na sudu pogledao fotografije, recimo da su iznimne kvalitete :) (slika odsprijeda, s boka i straga, tronožac).
Jesi bii fotogenican?
 
  • Like
Reactions: enduro
Ovisi kako koga zakači ...Od tada pazim na brzinu.
baš tako (y)

ja sam uvijek za zakon (pa i za brzinu), ali kad se provodi pro forme
i peca samo da se nešto radi, popi…m :cool:

nije ni čudo što ako i nisi kriv, sve manje/više :mrgreen: štima,
ako skužiš patrolu dalje, lagano skreneš, okreneš, i radije napraviš još + 100km samo
kako bi se poštedio razgovora ugodnog :)
 
  • Like
Reactions: Village
Na žalost, zakon je takav da je sve u fori "neka institucije rade svoj posao", iako su iste impotentne do jaja, kao i oni koji su učinkovitost sustava učinkovito uništili, zasigurno sa razlogom najnižeg populizma i samozaštite.
 
Nasli su ga po čipu iz cjepiva. Bill Gates je dobro obavio posao
 
Zatamnjeni vizir mu je bija taman dovoljno odignut da mu kamera uvati rožnicu desnog oka, i automatski poveže sa selfijima na facebooku.
Dok je on ušalta u treću, već su znali i tko je i šta je, te isprintali i kovertirali uplatnicu.
Ode tehnologija u 3pm.
 
ne moras imat tablicu, ako ti se vidi nalja s tehnickog gotov si, kvaliteta je toliko dobra da zumiraju serijski broj nalje i nađu te po njoj

jedna studija je pokazala kako se te nalje već nakon par km po kiši i uslijed jakog vjetra odlijepe

JBGa kad nije ispod šajbe 'ko u autu :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Sima Dr-Z
Nisan znao da je istina to s naljepnicom od tehnickog dok me sam inspektor na tehnickom nije pitao jesam li siguran da zelim zalijepiti naljepnicu radi kamera 😂