Stara cesta od Karlovca do Rijeke

Drazen

New member
Pozdrav!

Manji uvod. Išao sam u Crikvenicu ovu subotu laganini na more. Kako je bilo lijepo vrijeme išao sam starom cestom od Karlovca do Rijeke. Cesta je fenomenalna,i pogotovo sad kada je sve zeleno, međutim, nisam vozio brzo, 100-120 km/h, kad je pored mene proletio netko, nemam pojma koji motor, šta, gdje, kud, samo je proletio sa minimalno 180 km/h, skoro me odnio.

Pitanje - zašto se divlja tako na toj cesti, ako je trkač zašto ne ode na stazu pa ne uživa u mogućnostima svog motora?
Pitanje - da li sam u pravu ili ja ne razumijem da mogućnost da se zaletiš u šleper daje onaj dodatni gušt koji potiče andrenalin, pa valjda svršiš u tom trenutnku?
Pitanje - zar nije već dosta poginulo motorista? ;ali sad kad sam vidio ovo uopće se ne čudim - što će taj sebe ubit, ali što još netko pored njega može nastradat ni kriv ni dužan.

Ne razumijem :palacdolje:
 
sorry, nisam imao namjeru splašit te

nisam te baš ni vidio, mislio sam da je vjeverica na cesti




srki
 
2 Grawe: ti očito znaš tko je to bio?

2 Dražen: Samo nek se prepelja dalje od mene, nek ne proleti na cm-dva, jer postoji mogučnost da baš u tom trenutku obilazim rupu na cesti.

2Srki: kaj si kupil suzukija? :mrgreen:
 
Posto sam nekada i ja vozio tako po toj cesti, pokusat cu odgovoriti.

Vrlo jednostavno, CISTA GLUPOST !!!

Voznja po toj cesti je vrlo opasna. Nekoliko puta mi se u mojoj caffe-racer karijeri, desilo da mi u zavoju stoji traktor, ili da naletim u zavoj, a nakon zavoja iz sporedne ulice netko lagano izlazi na cestu. Sve to je skoro uzrokovalo pad. Niti sam ne znam sto me spasilo od udarca.
Nakon toga sam otkrio Grobnik, sve njegove cari i ganjanje je polako sislo sa ceste i zavrsilo na Grobniku.
Nakon par godina sam si uspio priustiti jos jedan motor sa kojim se vozim po cesti (KLV) a za Grobnik i za ispucavanje adrenalina me u garazi ceka pila.
Moram priznati da kad si ne bi mogao priustiti dva motora i da sa R-om idem na more, siguran sam da ne bi jurio kao gluha svinja, ali nisam siguran da se ne bi malo brze vozio. Ti R-ovi jednostavno vuku da izbacis koljeno malo van i da stisnes gas. Svatko tko tvrdi drugacije, taj laze !
 
ne znam, jel tad svršio il ne, samo se nadam da je, jel onda čemu sve to. Barem taj sek užitka, zar ne?

:D :D
 
Bandit said:
2 Grawe: ti očito znaš tko je to bio?
po cemu si to zakljucio?
:mrgreen:
obozavam ove kaj gmile po cesti i misle da su solo na njoj lone rider sprehe.
zimku da je gust uzivat u krajoliku i to i da mos zaboravit na druge.
Osobno jako pazim na druge i ove sporije a pogotovo na ove brze i cim skuzim da neko dolazi od iza i da je brzi maknem se i pustim ga da prode.
vozim relativno brze na toj cesti, al uvijek si ostavim rezervu za nepredvidene okolnosti, nikad ne vozim na noz kao neki.
 
Sasa MK Motori said:
dobro, onda se ganjas :) Ja sam se neki dan dok sam razradjivao motor vozio 5-6 cijelo vrijeme. Brzina od 80 do 140 km/h
mislim da je za razradu vazno da se salta sto vise
meni je recimo najljepse drzat jedan tempo do dole da si konstantan, kolko i na ravnom tolko i u zavoju, mrzim ekipu kaj se dokuri do zavoja s dve glave, onda hvata, koci drz ne daj na kraju sjebe sebe i druge.
 
Grawe said:
Bandit said:
2 Grawe: ti očito znaš tko je to bio?
po cemu si to zakljucio?
:mrgreen:
obozavam ove kaj gmile po cesti i misle da su solo na njoj lone rider sprehe.
zimku da je gust uzivat u krajoliku i to i da mos zaboravit na druge.
Osobno jako pazim na druge i ove sporije a pogotovo na ove brze i cim skuzim da neko dolazi od iza i da je brzi maknem se i pustim ga da prode.
vozim relativno brze na toj cesti, al uvijek si ostavim rezervu za nepredvidene okolnosti, nikad ne vozim na noz kao neki.

A odakle sad to da sam gmilio po cesti? 100 - 120 je gmiljenje? mrak? Isto je tako bilo i prošle godine kad sam se vraćao iz Rijeke, isto na staroj cesti i isto je vjerovatno netko opet bio "vozio sa rezervom", samo što su ga ovaj put strugali sa asfalta, direktno se zakucao u auto jer nije mogao savladat zavoj - i kao što rekoh - ubio je sebe, ali i još nekog jer je "vozio sa rezervom" po cesti.

Saša je rekao mrak, imaš stazu pa idi po njoj i udri koliko te volja. Svi mi volimo brzinu, neki više od drugih, ali to nema veze sa oprezom.
 
Drazen, ti vozis na stazi...?
 
Kad se već spominje stara cesta za Ri jedan info:

Cesta je prilično raz.... jer krpaju rupe. U subotu su baš radili kod tunela u Donjoj Dobri. Imam osjećaj da će cesta nakon popravke biti više u q... nego da su ostavili kako je bilo. Sada je cesta jako "grbava" i meni se teže voziti nego prije, a vozim se skoro svaki vikend.

Da ne ispadne da samo pljujem po "Hrv. cestama", magistrala je super uređena (do Karlobaga, nisam bio dalje), potpuno novi asfalt, svaka čast...
 
Dražen said:
A odakle sad to da sam gmilio po cesti? 100 - 120 je gmiljenje? mrak? .
ni u jednom trenutku se nisam obratio tebi, vidis da govorim u trecem licu.
100-120, 150-180, kao da je bitna ta brojka, vazno je kolko ti mislis da si brz, s vremenom ce ti se te brzine ciniti kao da stojis, a kad te neko prode bilo na cesti bilo na stazi onda ces tek vidjet kolko si spor, ne ti, ja, on bilo ko.
 
Cigla said:
Drazen, ti vozis na stazi...?

Ne. Nisam nikad.

Što se tiče brzine, meni je motor - gušt, pravi iskreni gušt. A da volim brzinu, volim ju.
 
Dražen said:
Saša je rekao mrak, imaš stazu pa idi po njoj i udri koliko te volja. Svi mi volimo brzinu, neki više od drugih, ali to nema veze sa oprezom.

dobro je sasa reko, al opet je na tebi samome dal ces ti vozit na stazi, jurit po staroj ili uzivat u turistickom stilu. svakom svoje
 
jedna stvar koja me recimo najvise smeta je kad me kreten opere po kontra smjeru u nepreglednom zavoju, e to je ugrozavanje sebe al najvise drugih. takve bi odmah pred zid.

@cigla, pa drugom prolazim one najsporije zavoje, a svoj motor vozim od 10k na vise, jebi ga ipak je to 6ica
:mrgreen: