Stara cesta od Karlovca do Rijeke

James1100 said:
tomee said:
fakat ne kužim
a ljudi možda nas cima :?

Ma ne cimam,samo se izgleda baš nisam dobro izjasnio: R vidim kao motor za 200 i više (ja ga nemam) pa biga radije tak i vozio i to na dobroj podlozi .
pa ono, moto trke, vecina zavoja se prolazi sa 100-180km/h, ima i onih duzih brzih, ali najveca spica i adrenalin i naljepsi feeling za voziti i gledati barem meni su ti koje sam spomenuo.
od 200-300 su ubrzanja na dugim snitama.
pogledaj si malo on-board krugove nekih moto-gp vozaca pa ce ti biti sve jasno.
i BTW nisu R-ovi samo oni od soma kuba, ima i onih od 125 i 250ccm...nekad i 80ccm...
 
Veliki pozdrav svima.
Napokon da se malo i ja maknem od posla i da vam se javim i pozdravim sve od reda.Zatrpan sam poslom pa se ne stignem javit.Nadam se da se neće nitko uvrijedit. :D

Ovim putem htio bih se zahvaliti klubu "MK-Motori" a ponajviše GIGU , SAŠI , MATI i ostalima na pomoći i podršci tijekom prošle utrke Alpe-adria cup-a. Svaka čast dečki i PUNO HVALA. :D

Grawe vidimo se sutra na servisu, jel tako?
 
Što se tiće ceste za Rijeku.Nonstop sam na njoj i u zadnje vrijeme je dosta krpana pa se treba paziti.
Ja se po njoj vozim 5 i 6 brzina od 120-210 na nekim djelovima.
Potrošnja-napunim u Karlovcu i ponovo u Rijeci.
 
2Grawe
Kad čemo da se propeljamo prijatelju?
Nešto te čeka sutra kad dođeš :mrgreen:
 
pa može se na otvorenoj cesti voziti dosta brzo a ujedno i sigurno, treba samo pametno vozit, pregledne zavoje uletit malo brže, a one nepregledne ući sa velikom rezervom, kad ulaziš u nepregledni zavoj samo fino zamisliš da je usred zavoja parkirani šleper koji mjenja gumu, pjesak, ulje, potok poslje kiše.....

A ovo za laganu vožnju R-om, ne znam, svatko je od nas drugačiji ali za mene je to nemoguća misija, dok sam imo R6, idem ja jednog ljepog dana, otvorena cesta, i reko idem se sad laganini provozati, kao neću divljat, i nisam prošao 15 km, kad nađem se na jednom ravnom djelu, gledam desno kukuruzi, gledam ljevo pšenica, gledam ravno nigdje ničeg, gledam satove, onak ljepi bijei sat na nekih 8.000 okretaja u 4.brzini, slušam mašinu,, mogu osjetiti tu snagu, i mislim si, ma koji ku.... ja radim, šteta motora, i ništ pomaknem guzicu malo natrag, malo se spustim, kvačilo, niža i gas....
 
tomislav_74 said:
pa može se na otvorenoj cesti voziti dosta brzo a ujedno i sigurno, treba samo pametno vozit, pregledne zavoje uletit malo brže, a one nepregledne ući sa velikom rezervom, kad ulaziš u nepregledni zavoj samo fino zamisliš da je usred zavoja parkirani šleper koji mjenja gumu, pjesak, ulje, potok poslje kiše.....

A ovo za laganu vožnju R-om, ne znam, svatko je od nas drugačiji ali za mene je to nemoguća misija, dok sam imo R6, idem ja jednog ljepog dana, otvorena cesta, i reko idem se sad laganini provozati, kao neću divljat, i nisam prošao 15 km, kad nađem se na jednom ravnom djelu, gledam desno kukuruzi, gledam ljevo pšenica, gledam ravno nigdje ničeg, gledam satove, onak ljepi bijei sat na nekih 8.000 okretaja u 4.brzini, slušam mašinu,, mogu osjetiti tu snagu, i mislim si, ma koji ku.... ja radim, šteta motora, i ništ pomaknem guzicu malo natrag, malo se spustim, kvačilo, niža i gas....

...i onda izleti kombajn pokraj kojeg proletiš sa 200...a šiljci ti prođu 15 cm od glave
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


enivej...u potpunosti se slažem s tomom...na otvorenoj cesti se sa R-om može jako brzo i jako sigurno vozit...
je da ja iam prahistorijskog R-a...al...ak se vozi na pravim okretajima... 8)
 
Grawe said:
James1100 said:
tomee said:
fakat ne kužim
a ljudi možda nas cima :?

Ma ne cimam,samo se izgleda baš nisam dobro izjasnio: R vidim kao motor za 200 i više (ja ga nemam) pa biga radije tak i vozio i to na dobroj podlozi .
pa ono, moto trke, vecina zavoja se prolazi sa 100-180km/h, ima i onih duzih brzih, ali najveca spica i adrenalin i naljepsi feeling za voziti i gledati barem meni su ti koje sam spomenuo.
od 200-300 su ubrzanja na dugim snitama.
pogledaj si malo on-board krugove nekih moto-gp vozaca pa ce ti biti sve jasno.
i BTW nisu R-ovi samo oni od soma kuba, ima i onih od 125 i 250ccm...nekad i 80ccm...

Sorry! Nisam taj tip vozača i malo se pletem,ali me u stvari pati to kaj je to baš ta cesta. Znam da je ušteda na cestarini za jedan tank,ali ona vodi na Grobnik i zato vam je tak prirasla srcu. Po nekim drugima se i ja vozim jače nego mi je stil i nego kaj se moja kobila slaže. Ali mi nemre niko reć da je dobra,što zbog krpotina,a što zbog prometa. I neki drugi štede na cestarini. Što je jadnija prevoznička firma,više štedi,ali to su onda i jadniji kamioni. Dalje znate i sami. Danas sam se za jednim vozio 30,više nije mogo,al je mogo plesat po cesti pa se nisam usudio ić kraj njega. Nisam bio na motoru. Od sad ću se javljat više sa onim kaj vidim po putu. Ima pravih cesta sa strane. Ja znam da ove godine ne idem na more glavnom cestom.
 
:D :D A dobro sad, svatko tko se vozi na motoru je doživio više ili manje sr...., u ovom konkretnom slućaju me je brzina spasila, jer i da sam išao 100 ne bi mogo stat, uglavnom poanta je vozit pametno, treba znati gdje oduzet gas, to je teže nego ga zavrnit :D
 
Evo neki ljudi nemaju bas para da se voze po stazi pa to rade po cesti, neki jednostavno uce da bi izasli na stazu :) :roll:
 
speed attack said:
Dražen said:
Saša je rekao mrak, imaš stazu pa idi po njoj i udri koliko te volja. Svi mi volimo brzinu, neki više od drugih, ali to nema veze sa oprezom.

Nije dobro sasa reko, al opet je na tebi samome dal ces ti vozit na stazi, jurit po staroj ili uzivat u turistickom stilu. svakom svoje

:eek:pakoljut: Dobra rečenica,čestitam :piva:


PS:Opet jedan koji voli solit pamet.Čuj ti 100-120!! Pa kud žuriš tolko? pri toj vratolomiji nemožeš ni mušice na kacigi zaradit.Moš vozit slalom medju mušicama :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
 
Cigara said:
PS:Opet jedan koji voli solit pamet.Čuj ti 100-120!! Pa kud žuriš tolko? pri toj vratolomiji nemožeš ni mušice na kacigi zaradit.Moš vozit slalom medju mušicama :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

A onda lijepo dojde kod tebe u dučan i veli: " Molim vas jedan sprej sa mušicama Gorski kotar 120-150" :mrgreen: :mrgreen:
 
a jel ima kod vas onih buba koje ostavljaju narančaste mrlje promjera oko 1 cm :?:
 
ja kad prestizem motore na staroj radim to sa +15kmh i to oprezno, jer znam koji je shock kada ti pri mirnoj voznji proleti netko kraj uha. sto se tice ganjanja nebi to nazvao ganjanje nego malo brza voznja, evo na zadnjem putu kada sam isao sa Grawetom po toj cesti ije bila niti jedna bas rizicnija situacija a tempo je bio ok, bas za gust. i sto se proletavanja sa 180 tice, nikad se tamo ne vozim sa 180 nego se vozim onoliko sa koliko mogu proci zavoj
 
foggy said:
ja kad prestizem motore na staroj radim to sa +15kmh i to oprezno, jer znam koji je shock kada ti pri mirnoj voznji proleti netko kraj uha. sto se tice ganjanja nebi to nazvao ganjanje nego malo brza voznja, evo na zadnjem putu kada sam isao sa Grawetom po toj cesti ije bila niti jedna bas rizicnija situacija a tempo je bio ok, bas za gust. i sto se proletavanja sa 180 tice, nikad se tamo ne vozim sa 180 nego se vozim onoliko sa koliko mogu proci zavoj
pristojan dečec :mrgreen:
 
foggy said:
ja kad prestizem motore na staroj radim to sa +15kmh i to oprezno,

Daj Foggy nemoj me sekirat.
Ko gmiže po cesti treba ga mamazat čim bliže i čim brže! Il se bu vozil il bu glancal,a glancat može i u garaži :mrgreen: