Stare fotografije, ilustracije, slike hrvatskih gradova, mjesta, sela...

Kad bi netko imao kakve fotke/snimke SB korza s pocetka osamdesetih, pogotovo onog dijela ispred nekadasnjeg "Beka" (pokraj "Grilla") i ćoška korza i Mesićeve (ispred "Borova" i faksa), gdje smo se predvecer skupljali mi, tada mladi bikeri :wink:, bio bih presretan vidjeti ih... (y)
 
Ja mogu probati potražiti po internetu to mi je najmanji problem (y)
A u ''zamjenu'' bih volio malo detaljnije čuti o tim okupljanjima,jer me to jako zanima,a pogotovo u mom Brodu :mrgreen: (y)
715_001.jpg

staribrod1289.jpg

Evo,ove dvije sam našao a sutra ću se potruditi još.
Također i mene zanimaju slike ili snimke iz tako 80tih bilo kojeg dijela grada,a pogotovo onih od kojih i nema slika(Bjeliš,Mikrić,Livada i tako),oduvijek su me zanimale takve stvari  :wink:
Trebalo bi jedan dan otići u gradski arhiv i iskopati sve slike i fino skenirati/poslikati i na forume,ako se to uopće smije :misli:
 
Priest i Zlo.
I Dresden su posjetili saveznici, pa su ga oni nesretni DDRovci obnovili.
Ljepe su te slike zadra, ali su ga nakon saveznika do današnjeg dana sve fukare po redu razjebavale.
Šteta grada.
 
mihaelsb said:
Ja mogu probati potražiti po internetu to mi je najmanji problem (y)
A u ''zamjenu'' bih volio malo detaljnije čuti o tim okupljanjima,jer me to jako zanima,a pogotovo u mom Evo,ove dvije sam našao a sutra ću se potruditi još.
Također i mene zanimaju slike ili snimke iz tako 80tih bilo kojeg dijela grada,a pogotovo onih od kojih i nema slika(Bjeliš,Mikrić,Livada i tako),oduvijek su me zanimale takve stvari  :wink:
Trebalo bi jedan dan otići u gradski arhiv i iskopati sve slike i fino skenirati/poslikati i na forume,ako se to uopće smije :misli:

Ove tvoje su ipak "nesto"starije od trazenih, ali nisu lose. Ja sam pokusao traziti po webu pa se bas nisam usrecio. Ima svega, ali iz tih ranih osamdesetih slabo, pogotovo ne tih amaterskih iz vecernjih sati, osim napr. ovoga iz druge polovine osamdesetih:

KULTURA U BRODSKIM CAFFÉ-BAROVIMA 1987. / CULTURE IN CAFFÉ-BARS IN SLAVONSKI BROD, CROATIA 1987

Sto se tice prica nije problem, nadjes bilo koju staru bikersku ojebinu i ispricat ce ti sve o tom vremenu i mjestima. :LOL: (y)

biker4life said:
Evo par starih fotografija... omiljene nam dionice... :mrgreen:

Vidikovac Plomin prije izgradnje Restorana/omiljene biRRtije:

I nakon...

Inače, koliko nalazim po netu, objekt je sagrađen 1950-ih godina.

(slike sam nasao u kompu, a preuzeo sam vjerovatno sa Lavado foruma, Plomin-Karlobag foruma i/ili negdje sa neta)

Eee, moram priznat da ovo jos nisam vidio. Odlicne fotke starog Vidikovca. (y)
 
Vjerujte mi da sam opet prokopao sve svoje izvore i nema ništa novo. Sve te slike i snimke napamet znam,ali nikako da dođe nešto novoga :mrgreen:
Posto se sad ne sjecam niti jedne takve bajkerske price nazalost,zanima me sta ste sve vozili,jasu li ti motori i danas brodskim ulicama? (y)
 
mihaelsb said:
Posto se sad ne sjecam niti jedne takve bajkerske price nazalost,zanima me sta ste sve vozili,jasu li ti motori i danas brodskim ulicama? (y)

Obicna raja (citaj:mi :mrgreen:): MZ, Jawa, ČZ i gdje koji nabrijani "Tomos" E-90, 15, Apn s "Eletronkinom" ili 15-kinom masinom, sve dok se nismo dokopali prvih Japanaca, a tzv. "A-ekipa" uglavnom Japance i Talijane. :wink:
Neki od tih motora su ponovo na ulicama, prozivljavaju drugu mladost, ali da ne spamamo temu...
 
Dižem staru temu ali pronašao sam nekoliko dobrih starih slika,pa da podjelim sa vama.

Ove ne znam iz koje su godine
10003224_669005783163000_30832983_n.jpg

1654350_669018103161768_2005494702_n.jpg


Ova je iz 1971
EvpLhTM.jpg


A ove su iz 1986
10441003_10202532726789947_1718942257070825048_n.jpg


10407965_10202534869123504_3713788182358126775_n.jpg


14937_10202537776876196_2371716579382256567_n.jpg


10577142_10202537777396209_2151936836552904894_n.jpg


10583875_10202537777996224_6598701038821794331_n.jpg
 
Lijepo, lijepo...podsjeca na mladost :D. Steta sto je ova tema mrtva, bilo bi lijepo vidjeti jos takvog materijala. (y)
Inace, ove prve dvije bi, sudeci po nekim pokazateljima, mogle biti takodjer iz sedamdesetih.
 
I meni je žao što nema puno postova u temi,a baš me zanimaju takve stvari..
Baš mi je drago što sam nabasao na te slike,pošto u tim kvartovima provodim puno vremena a tek sada vidim kako je to izgledalo nekada. Ako bude još slika,postaviti ću ovdje (y)
 
@Gato & mihaelsb,

imam vam ja brdo te arhive, fotki C/B, u boji, filmova, snimki betamax-om, VHS-movie,
ali me mrzi stavljati na net, a i privatnog je karaktera


  :jesus:  :LOL:
 
DADO+ said:
@Gato & mihaelsb,

imam vam ja brdo te arhive, fotki C/B, u boji, filmova, snimki betamax-om, VHS-movie,
ali me mrzi stavljati na net, a i privatnog je karaktera


  :jesus:  :LOL:

Vec si to spominjao, pa ne vidim razloga da nas opet zajebavas tom pricom o necemu sto navodno imas, a ne zelis pokazat. :jesus:
 
Gato said:
Vec si to spominjao, pa ne vidim razloga da nas opet zajebavas tom pricom o necemu sto navodno imas, a ne zelis pokazat. :jesus:
:prsti:

… znam ja da bi ti volio vidjeti lijepe, stare motore, kod Beka (prve japance)
imati snimak par MZi, elektronki … kod luna parka, iza BSK-ovog stadiona,
ili npr. mene na zadnjem, ispred Kraša, pa preko Korza :LOL:

https://www.youtube.com/watch?v=RvOD7DySihE

    ali
evo, probaj bar odgonetnuti;  kad kod Harley-a (upsss, nije ni on bio tada)
još nije bilo željezne ograde kraj Save?

https://www.youtube.com/watch?v=lXY3-ZubIBk

… namjerno sam ovo malo ovako stavio i loše kvalitete  :mrgreen:
(sve je na eksternom HDu, u trezoru  :LOL: )


 
DADO+ said:
... možda jednom dam masama :mrgreen:

Mučki provokatoru :prsti:! Inace, to sto si stavio (i kako si stavio) malo pokazuje i nista ne dokazuje :jesus:.
Glede ograde kod samostana/Harleya odgovorit cu ovako: nije je bilo u vrijeme dok sam ja u tom parku drpao svoju sadasnju zenu.  :LOL:
 
Gato said:
Mučki provokatoru :prsti:! Inace, to sto si stavio (i kako si stavio) malo pokazuje i nista ne dokazuje :jesus:.
Glede ograde kod samostana/Harleya odgovorit cu ovako: nije je bilo u vrijeme dok sam ja u tom parku drpao svoju sadasnju zenu.  :LOL:

… a dobro  :mrgreen:

- iza prve snimke ide kamera lijevo na Vesnu i promet koji je tada
išao preko Korza prema Mesićevoj ;)

no možda nisi skužio; onog mladića na drugom YT, koji šeta,
ali pouzdano znam, da je on za te stvari, u to vrijeme, autom išao na Poloj

  :D  :LOL:


... obrisati ću i ovo na YT ;) koga više zanimaju i motori i te stare gluposti  :mrgreen: