stari motori

zanimaju li vas stari motori uopče

  • ne zanimaju uopĆe

    Votes: 101 7.5%
  • da zanimaju me

    Votes: 1,116 82.4%
  • preferiram samo nove motore

    Votes: 137 10.1%

  • Total voters
    1,354
darkomara said:
Dobra reklama za motul

Dobro bi došla neka tema za ISKUSTVA s raznim uljima, dobro, Hrvati smo, pa će biti i vjerovanja i mističnih osječaja prema ovoj ili onoj marki ulja, ali po iskustvu, baš bi me zanimalo tko je imao stvarno dokazivu peripetiju motora zbog nekog "Bauhaus" ulja koje je kao lošije kvalitete...

Dobro, poreza za budale ima oduvijek, ali neki se baš lože na Motul & co.

Kolega ima +50 motoreva, toči najjeftiniji baru iz baumarkta i sigurno nije imao totalku radi ulja

Ja sam imao dosada isto oko 20 motora, točim u motor stvarno različite marke, od Motula pa do malene bučinog ulja, imao već svakakvih sranja sa motorima, ali NIKAD da bi motor il getriba zaribali. Neovisno dal moderni ajnšpric ili stare fergazer kante...

 
Prijatelju ja sam neki dan nasao gdje covijek tj znanstvenik objasnjava pojam o najboljem ulju.znaci nema najbolje ulje svaki proizvodjac sto auta sto motocikla itd bavi se proucavanjem i istrazivanjem koje ulje je najbolje za njihov proizvod i nisu ista ulja za sportske masine ili za dizel motore ili za benzince pogotovo se stite pa preporucuju njihova ulja renault naprimjer elf itd znaci njihova glavna zadaca da ta ulja odgovaraju standardima acea itd i tako oni stite se od mogucih kvarova znaci gledaj tvornicke preppruke proizvodjaca i nemozes pogrijesiti a na tom uljima ti sve pise po kojem standardu su proizvedena to jest normama sve drugo je bacanje novaca u vjetar .a niko danas i ovako nemoze potvrditi za bilo koje ulje da je autenticno  kad svi love u mutnom svi bi zaradili sve je vec made in kina a jako tesko je dokazati jeli to to.moje misljenje je kupi na akciji i to je to imam dva auta renaulta jedan benz jedan dizel i nikad nisam kupio ulje u auto trgovinama uvijek konzum ili neki veci trgovacki centri  ali samo sintetiku za aute i megan ima 320000 km a twingo oko 200000 i nikad nisam masine otvarao tako i motocikle no da neduzim svako zna svoje i nezelim se zamarati ni sa originalima ni sa pricama raznim jer praksa me je uvjerila da su sve to trgovacka posla ko koga da za..be :mrgreen: :LOL:napominjem to je samo moje misljenje i vidjenje stvari a godina hvala nogu imam
 
pa pridržavanje specifikacije (SAE, Yaso itd) se podrazumijeva. i dal mineralno il sintetično...

ali ove bajke tipa "točio samo Motul" i takve slične je dobro štivo za selsko kazalište
 
Samo elf za renault a u njihovom servisu moj prvi odlazak sa novim autom pod garancijom oni sipaju valvoline iz bacve  bitna je specifikacija tj norme kojima podlijeze ma prijatelju drzi se onog sto preporuca proizvodjac i kupuj po akciji jer isto ulje stoji na polici i jedan dan je litra 60 tak kuna a drugi dan ta ista kosta 30 jer je akcijauz auto dobijes sta sipati no za starije motore moras surfati kao i ja jer nisam dobio manual.svaki trgovac kupuje od velikih dobavljaca i samo je pitanje provizije .sintetika je za novije preporucena ali kazem tu su gradacije i u biti sve odteduje proizvodjac a marke su samo nijanse.standard je to jest specifikacija bitna. :LOL:lose gorivo unisti vise masinu nego sto mislimo.a kontrole nikakve.no sve je to normalno kako kazu takav nam je horoskop :mrgreen: :D
 
Samo jedan primjer kako proizvodjac napominje sta sipati i to bi bilo to od mene :LOL:
 

Attachments

  • Screenshot_20200304-222747_Chrome.jpg
    Screenshot_20200304-222747_Chrome.jpg
    425.3 KB · Views: 141
Nevjerojatno!
Da vam kažem nikad nebih vozio Yamahu niti parkiram pored tih motora  :mrgreen:
Vi bi se ubili objašnjavajući o kvaliteti navedene a radi se o tome da se nisam oženio s prvom na koju sam naišao  :mrgreen:
ak me netko razumije?
 
Elias said:
Jbt led koji lipotan ovi kavac.....



Poslano sa kampanela spomoću Tapatalk Pro
 

Attachments

  • dece1085-328f-d80b-e053-e250040a42f8_57525f14-1bf4-41e4-b77d-0b0d37eb6701.jpg
    dece1085-328f-d80b-e053-e250040a42f8_57525f14-1bf4-41e4-b77d-0b0d37eb6701.jpg
    187 KB · Views: 136
evo pronašao ga!i pripadajuća kaciga
 

Attachments

  • 67098418_2380919581953763_4803331865811353600_n.jpg
    67098418_2380919581953763_4803331865811353600_n.jpg
    74 KB · Views: 169
Kvoc said:

  z 650  ....      Meni  :slinavac:eek:sobno naaaajljepši motor sedamdesetih i osamdesetih. Volio bih ga imat u garage pa makar ga samo gledao... (y) (y)
 
Malo ljepote sa njuskala a i cijena je odlicna
 

Attachments

  • Screenshot_20200305-113835_Chrome.jpg
    Screenshot_20200305-113835_Chrome.jpg
    402.6 KB · Views: 194
Kvoc said:
evo pronašao ga!i pripadajuća kaciga

Ovog sam ja fotkao prije par godina na susretu oldtimera u Filipjakovu.
Gledaju neki turisti Dukca, kad,  kolona kreće dalje, dolazi gazda i skoči
na kurblu, makina zagrmi, a nekom klincu koji je bio točno iza auspuha
ispadne sladoled iz ruke i još se rasplače od šoka (ne zbog sladoleda).
 
:D :mrgreen:

Tak je to i kod nas,inače je povisok i još s tom kacigom i naočalama je zbilja pojava
 
Mr. Noo said:
  z 650  ....      Meni  :slinavac:eek:sobno naaaajljepši motor sedamdesetih i osamdesetih. Volio bih ga imat u garage pa makar ga samo gledao... (y) (y)
Bio u Crikvenici ali nisam reagirao na vrijeme
 
Kvoc said:
Bio u Crikvenici ali nisam reagirao na vrijeme

Frend prodavao dobroga u DJ za 1500 Eur sa 2 seta felgi i dosta dijelova rezerve prije nekoliko godina i ja isto fulam...
Otišao za nekoliko dana. Jbg, da je bilo viška love tada... :(
 
Gato said:
Frend prodavao dobroga u DJ za 1500 Eur sa 2 seta felgi i dosta dijelova rezerve prije nekoliko godina i ja isto fulam...
Otišao za nekoliko dana. Jbg, da je bilo viška love tada... :(

i ja znam jednog koji stoji više od 10 godina  :lolcry:
 
mr.mee said:
i ja znam jednog koji stoji više od 10 godina  :lolcry:

Znam i ja :LOL:. Taj je bolji od ovog što se prodao i original stanje, vrijedio bi lijepih para na tržištu. (y)