Štelanje odnosno zatezanje lanca pod opterećenjem??

Tko zna, nebi ga tako održavao da sam znao da će otić u klinac, najgore je sad što osjetim u brzini na malom gasu "cukanje" pa me iritira... neki savjeti gdje potražiti novi i koji?
 
Tko zna, nebi ga tako održavao da sam znao da će otić u klinac, najgore je sad što osjetim u brzini na malom gasu "cukanje" pa me iritira... neki savjeti gdje potražiti novi i koji?
Ja sam na predzadnjoj šestici stavio rk gvx i nisam na 10 000 uopce trebao dotezati. Nakon tog sam je prodao pa neznam koliko je trajao jos
 
uzmi did zvmx malo skuplji ali dobar ,inace za versisa ima u ponudi lanaca dosta losih sa obicnom kopcom tako da nije cudo da je otisa nakon 15000 km. Eventualno mozes kupiti prednji zupcanik sa gumenim ublazivacem.
 
Hvala ,zapisat ću i do proljeća spremit u štek, osim ako ne nađem versysa ili stroma do tad pa svog zeca rješim :)
 
Da ne čitam od samog početka ili ako je netko već napisao sory ako se ponavljam ali ovako...
Versysa vozim od 2009 kupio ga novog i imam brdo kilimetara i igranja s ovjesom a ako je ovjes standard i original onda dalje ovako...
za tvoju kilažu zadnji amortizer obavezno na zadnji najviši zub napetosti federa
povrat dva čak i do tri klika u plus od bijele standard oznake na donjem dijelu amortizera
prednje federe 5 krugova popusti od skroz zategnutog (kad mislim na zategnuto NE STEZATI )
povrat na krug i četvrt van od skroz zatvorenog
 
ZVMX kompletan kit 1000kn, prednji lancanik ima ublazivac, a 520vx3 700kn
sad ne znam jel imam alat za montiranje lanca moram prekopati, a ne znam koga bi gnjavio u zg da se to slozi kako spada:)
 
ZVMX kompletan kit 1000kn, prednji lancanik ima ublazivac, a 520vx3 700kn
sad ne znam jel imam alat za montiranje lanca moram prekopati, a ne znam koga bi gnjavio u zg da se to slozi kako spada:)
Uz parsto kn, nikoga nećeš gnjaviti previše... :mrgreen:
 
Da li bi bilo pametno staviti lančanik sa manjim/vecim brojem zuba da bi smanjio zivcanost motora? Jel radio tko kombinacije na versysu 650 i slicno?
 
Da li bi bilo pametno staviti lančanik sa manjim/vecim brojem zuba da bi smanjio zivcanost motora? Jel radio tko kombinacije na versysu 650 i slicno?


Stavis 1 zub vise naprijed, lanac moze ostat sa istim brojem karika, motor ce biti nesto sitno lijeniji i vrtit se na manje okretaja pri istoj brzini nego sa originalnim prednjim lancanikom. Razlika nije velika, ali ces vjerojatno osjetit.
 
Stavis 1 zub vise naprijed, lanac moze ostat sa istim brojem karika, motor ce biti nesto sitno lijeniji i vrtit se na manje okretaja pri istoj brzini nego sa originalnim prednjim lancanikom. Razlika nije velika, ali ces vjerojatno osjetit.
Htio bih ga malo ulijenit jer mi se ne svida ovaj zivcani odaziv koliko god njezan bio, inače omjer zuba je 15/46. E sad vidim na jednom forumu da si isli sa manjim straznjim(43) umjesto prednjim jer je dodirivao nekakvu plastiku, i onda dobije ovakvu tablicu... Nemam iskustva sa igranjem lancanika pa ne znam ponasanje pri promjeni
Edit: jel bi dobio taj efekt ako zadnji stavim 43-44 ?
Screenshot_20201026_185208.jpg
 
Last edited:
jel bi dobio taj efekt ako zadnji stavim 43-44 ?

da, ali tada bi trebao lanac sa jednom karikom manje da zadrzis zadnji kotac na priblizno istoj poziciji na zadnjoj vilici kako bi ti medjuosovinski razmak, geometrija itd ostali sto slicniji originalu. Provjeri na ovoj stranici cije si fotke stavio i rubriku gdje o tome govore za precizniji odgovor, ali 3 zuba manje iza je bas otprilike za jednu kariku manje.


Cudi me da bi 16 zuba naprijed radilo probleme, to je (barem u USA) najpopularnija modifikacija na Versysu 650.[/QUOTE]
 
da, ali tada bi trebao lanac sa jednom karikom manje da zadrzis zadnji kotac na priblizno istoj poziciji na zadnjoj vilici kako bi ti medjuosovinski razmak, geometrija itd ostali sto slicniji originalu.
ma radije cu riskirat sa 100kn sa novim prednjim i isprobat, jednostavnije je, hvala pa javim razliku ;)
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Stane naprijed 16
probao sam sve kombinacije
15-45
15-43
16-45
16-43
i opet se vratio na 15-45 jer je taman za sve...
Versys je ipak trunkicu preslab za duže prijenose
 
Uzeo sam sad ovaj set sa 16-45 kombinacijom i cekam proljece da sve to stavim novo pa cu vidjet hoce mi odgovarati