štender

Onda trebas i klin koji odgovara prihvatu na donji trokut vilice
 
ne treba. to mi je da motor po zimi stoji u garaži, da gume nisu na podu. za to mi ne treba taj produžetak.
 
Tebi onda treba sto jeftiniji stender sa prihvatom na vilice. Ja sam takav kupio u top moto. Bikelift za 300tinjak kn
 
ja bi radje stender na kojem mi ovjes nije opterecen (klin umjesto prihvata na vilice)
 
zoki-op said:
ne kužim smisao. pa u prirodnom ili normalnom položaju je ovjes uvijek opterećen

Ako naprijed dignes motor ispod trokuta, vilice nisu opterecene. S druge strane, vilicama nista ne smeta ako su opterecene tezinom motora. Jedino sto tada ne mozes skinut vilice, a sa stenderom koji dize na trokut mozes
 
jesi siguran ?

milis da opruga pod stalnim opterecenjem ne gubi (vremenom) svoja svojstva ?

mozda zanemarivo, ali ako mogu (a mogu) motor preko zime drzim na stenderima tako da je ovjes neopterecen,

meni se tak cini bolje.
 
a kako misliš dići zadnji kraj na štender a da ti opruga nije opterećen ?  :misli:
 
sid said:
jesi siguran ?

milis da opruga pod stalnim opterecenjem ne gubi (vremenom) svoja svojstva ?

mozda zanemarivo, ali ako mogu (a mogu) motor preko zime drzim na stenderima tako da je ovjes neopterecen,

meni se tak cini bolje.

To pitanje je bilo postavljeno Dave Mossu (ovjes motora mu je profesija) i rekao je da osim ako ne drzis motor sabijen gurtnama na prikolici preko cijele zime, opruge nece u cijelom vijeku motora izgubit svojstva, a cak i tada ne zna da li bi sigurno doslo do degradacije
 
strasilo said:
a kako misliš dići zadnji kraj na štender a da ti opruga nije opterećen ?  :misli:

centralni nogar ide na debelu flanjku onda prednji kraj podboltam na stender a pod ramu stavim stender za auto, na taj nacin mi je ovjes raszerecen a gume nisu u kontaktu s podlogom.

mozda nije bitno za ovjes ali sigurno mu ne skodi  :mrgreen:
 
3alfa3 said:
To pitanje je bilo postavljeno Dave Mossu (ovjes motora mu je profesija) i rekao je da osim ako ne drzis motor sabijen gurtnama na prikolici preko cijele zime, opruge nece u cijelom vijeku motora izgubit svojstva, a cak i tada ne zna da li bi sigurno doslo do degradacije

moguce, znam da se u poslu kojim se bavim jedan od naputaka da se federi rasterete,

no nema veze svak nek radi kak hoce  (y)