Stigli kuhinjski noževi, šta sad s njima ?

Meni je velika prednost što si imam mogučnost naoštriti noževe sam da budu oštriji od žileta, na full finu završnicu, pa me toliko ne jebe kvaliteta noževa ..

ali istini za volju, sanjam o tome da imam set vrhunski kvalitetnih noževa ... ali otom potom .. :D
 
Meni je velika prednost što si imam mogučnost naoštriti noževe sam da budu oštriji od žileta, na full finu završnicu, pa me toliko ne jebe kvaliteta noževa ..

ali istini za volju, sanjam o tome da imam set vrhunski kvalitetnih noževa ... ali otom potom .. :D
Tko god ima volje moze si nabrusiti nozeve sam da budu ostriji od zileta uz relativno malu investiciju. Nije ti to nikakva prednost.
 
Ja imam veliku investiciju koja nije primarno radi noževa, ali služi svrsi ... :D

Iznenadio bi se koliko ljudi ne zna naoštriti noževe, bez obzira koliko su investirali u to .. ;)
 
Meni je velika prednost što si imam mogučnost naoštriti noževe sam da budu oštriji od žileta, na full finu završnicu, pa me toliko ne jebe kvaliteta noževa ..

ali istini za volju, sanjam o tome da imam set vrhunski kvalitetnih noževa ... ali otom potom .. :D
na koliko oštriš govno od noža......
loši noževi se ne oštre prefino jer se onda još brže tupe, a nit ne drže tu oštrinu....
ja jeftine noževe ne oštrim na više d 1500....... i to strmiji i kraći brid....
one srednje na 2000-5000......
a par (doslovce 2) na 10000 +poliranje....

a što se tiče mogućnosti..... svak si može priuštiti par jeftinih kamena, komad kože i pastu...... i naoštriti nož kako hoćeš......
ne mora se investirat brdo para u industrijske brusilice......
 
Nisam neki stručnjak za brušenje osim povuš dva tri puta "štajherom". Koliko treba cca vremena za nabrusit jedan nož. Dali je fat moguče sam nabrusit? Noževe sam nosio kod okolnih brusača koji bruse samo 1-2 mm, jer kojiko gledam velika je to površina koju treba skinuti da bi oštrica ponovno došla na 0.
Meni je velika prednost što si imam mogučnost naoštriti noževe sam da budu oštriji od žileta, na full finu završnicu, pa me toliko ne jebe kvaliteta noževa ..

ali istini za volju, sanjam o tome da imam set vrhunski kvalitetnih noževa ... ali otom potom .. :D
Netrebam set jer imam par komada dobrih noževa ( Solingen ali ne ciganskih i Due Buoi).....trebam nadopunit sa 2-3. Koji su to osim gore navedenih vrhunnski noževi?
 
Jel su te "turpje" ok za noževe? IMG_20220930_172355.jpg
 
Sjekira nije nož ali čisto iz zanimacije. Jučer kupljena na sajmu i danas nakon par sati.
 

Attachments

  • IMG_20221024_105238_7.jpg
    IMG_20221024_105238_7.jpg
    2.9 MB · Views: 0
  • IMG_20221024_133522_5.jpg
    IMG_20221024_133522_5.jpg
    4.6 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: alpine