Sto kupiti od vecih skutera?

Pozdrav,
Imam Beverly 500 2005 god, te ga planiram prodati, pa se dvoumim sta uzeti.
Vecinu voznje provodim po gradu, pa sam planirao nesto manje, oko 250 ili 300 kubika. Razmisljam se izmedju Beverlya 250 ili XMaxa 250, oko 2004-05 godista, za nekih 1600-1800 eur.
Sta vi mislite? Interesuje me neki skuter za svakodnevnu upotrebu, pali i vozi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

 
hondimir said:
Ima li tko X-Adv-a na forumu, kakva je razlika izmedju nje  i Integre ?

Novi sam na maxi skuterima, sad imam Beverly-a, ali mislim se sljedeće ili za 2 godine ić na X-adv-a .
tko nije skuteraš a želi imati i lova mu nije problem x-adv je pravi izbor
 
muha.pamuk said:
Pozdrav,
Imam Beverly 500 2005 god, te ga planiram prodati, pa se dvoumim sta uzeti.
Vecinu voznje provodim po gradu, pa sam planirao nesto manje, oko 250 ili 300 kubika. Razmisljam se izmedju Beverlya 250 ili XMaxa 250, oko 2004-05 godista, za nekih 1600-1800 eur.
Sta vi mislite? Interesuje me neki skuter za svakodnevnu upotrebu, pali i vozi.

Sent from my Mi A2 using Tapatalk

Bok, od starijih masina bv250 karb je super. Ja takodjer planiram sa veceg Bev400 prec na starijeg Bev250 do godine .
 
noky200 said:
Kupite IE troši manje, a i jednako je pouzdan

Ne kupujem ja nis jos.. da kupujem scooter za grad i okolicu tu nemam sta razmisljat od novijih - bv350. :021:
 
Pozdrav ekipa namjeravam kupiti burgman 650 2008 godina 39000km.Visok sam 198 i 100kg tako da mi je on najidealniji
Molim vlasnike za iskustva s motorom
Šta vise informacija je dobrodoslo
Hvala zivili
 
Kvoc said:
tko vozi ili je vozio beverli 500 zadnji model?
zanimaju me iskustva

IMHO Po svemu sto sam citao bev 400 i bev 500 su jako jako slicni motori i nema bas ogromne razlike.
 
ima razlike i između samih petstotica zavisi od godista
veci poboljšani motor itd instrunent ploča
a baš si mi pomogao  :mrgreen:
 
Kvoc said:
ima razlike i između samih petstotica zavisi od godista
veci poboljšani motor itd instrunent ploča
a baš si mi pomogao  :mrgreen:
Ja sam ima model 2004 god 460 ccm agregat
Ne bi te tia lagat ali mislim da nisu puno minjali osim agregata koji je 493 ccm sta je znacajno poboljsanje i nekih estetskih preinaka tipa prednje svitlo i cili sklop volana sta je po meni i izgledom i kvalitetom korak nazad
Ucinia sa njim cca 23 iljade km.....sta reci.....
Jako lose.......nisan ni svjestan bia koliko je to los skuter dok nisan uzea Tmaxa......
Uvija se, slabo koci,trese na 120-130 kmh......oce poletit......


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ahaha, ma mislio sam rec kako vjerovatno nema pre-velike razlike izmedju 400 i 500, a ja ti mogu napricat svakakvih prica o 400 jer sam ga upravo prodao nakon 23milje km u zadnjih godinu i pol.
Motor je tezak na volanu, trom u startu i kako kazu voli se 'uvijat' ponekad. Ali, kad se naucis na sve to i kako se ponasa mozes ga dobro tjerat i po zavojima a i gurat se medju aute. Snage ima i napere novu xmax 300 pri vecim brzinama,kako ide - ja bi ga usporedio sa recimo autima od 160 ks. Frend ima novi tmax i jedva me pratio u guzvi - tj nije se mogao zgurati medju aute di ja jesam. E sad , da li je to do ludog vozaca ili je tmax pre sirok nemam poima jer ga nisam djirao. Ali se cudio kako ide moj Bev. jer svaki puta kada smo izmedju autiju - ja nestanem  :afro: :021: i moram ga cekat kasnije. Na ravnici i praznoj cesti je sigurno brzi tu nema rasprave. 8)
A od boljki sto reci.. brzinomjer sajla rikla 4x. Cim se zaprlja filter zraka motor se gasi i cuka. Pizdarije poput malo rdje na kabelima - jednom nije mogao startat. Morao sam pazit kada ga perem da ga ne smocim previse jer sljedeci dan isto ponekad cuka.Izbjegavao sam ga voziti na relacije manje od 1-2 km. Jednostavno poceo bi kukat.
Podsjecao me na deblju 'gospodju' Beverly. Udobna i mekana a voli kad ju obasipas sa $$$.  :0648:
Najveca pozitiva je kad vozim 100-120 na ravnici i tako 20tak km svaki dan sa pola gasa bez beda prelazi sigurno aute jer ima snage a i dobro koci a sjedis ko u fotelji. Eto valjda ti to pomoglo.

Kvoc said:
ima razlike i između samih petstotica zavisi od godista
veci poboljšani motor itd instrunent ploča
a baš si mi pomogao  :mrgreen:
 
Malaguti Spidermax 500RS definitivno, ako ne RS bude dobar i GT  (y)
 

Attachments

  • bac20fc7-b123-4221-8eef-789b555b5ae0.jpg
    bac20fc7-b123-4221-8eef-789b555b5ae0.jpg
    127.5 KB · Views: 118