Što kupiti?

burnout

Active member
Pozdrav , eto odlučio sam kupiti "novi" bike i sad neznam kaj bi. Do sad sam vozio RS 125 i full ok motor al sam ga prerastao
raspolažem sa neki 40 000kn pa me zanima kaj bi bilo najbolje?
Ja bi neku RSV piknuo (naravno ak ju najdem u italiji jeftiniju) u obzir dolazi i neki SM al koji može veću kilometražu natući a da ne moraš stalno biti pod motorom :wink: .
E sad , dobio sam ponudu od jednog frenda da kupim generalno uređenu RS 250 98 godište sa dvojim oklopima i sa dva seta guma a cijena je razumna (jako).
Meni je malo  livada uzimat RS-icu kad neznam dal mi bude taj motor brzo dosadil!!!!!!
Ak ima netko kakvi prijedlog molim da posta ovdje.
Pozdrav
 
burnout said:
Meni je malo  livada uzimat RS-icu kad neznam dal mi bude taj motor brzo dosadil!!!!!!
to ti je po meni pametan izbor. nebu ti 250 nis brzo dosadil. yebena pila.  (y)
 
nemam prijedlog, ali moj savijet ti je da ne uzimaš RS250. Nisam to nikad vozio, mislim čak ni vidio, ali sam dovoljno čuo o tome...#1 održavanje je skupo, #2 suklja gorive ko pravi motor, #3 je da ima snage, ali nema momenta i po mom je i dalje prdilica visoke frekvencije uspoređujući s nekim ozbiljnim motorom. Ne razumijem kako uopće imaš u igri s jedne strane RSV soma i RS 250...to nema nikakve veze jedno s drugim osim koncepcije, al dobro...sretno pri odabiru i kupnji!

e da, prodaje ti waynder ktm-a, stvarno je zvjer motor, ja sam se oduševio kako to ide - doslovno ruke trga, taman za te pare koje imaš...
 
nemoj kupovat 2T motor, jer ti nije dosta da smrdiš po mješungu  :palacdolje: . Da se za te novce dosta dobar motor naći
 
bruno, prvo vozi onda nekaj reci.  :jesus: pila je do yaya. to je rejsing motor i ako ga zanimaju takvi motori, super izbor. jos nisam cul da je R motor jeftin za odrzavanje pa tak nije ni rs250. Usporedjivat to s nekim KTMom je ravno ludilu. Sa 125 na Mille i nije bas bistro ici. Ne velim da ja nebi, ali ono...  :mrgreen:

i vis da se mota oko talijana. zakaj ne.
 
SaleKT said:
nemoj kupovat 2T motor, jer ti nije dosta da smrdiš po mješungu  :palacdolje: . Da se za te novce dosta dobar motor naći
a rs250 nije dobar motor? usput, ne kupuju svi motore da bi isli u medeni s njim, neki se oce i stvarno peglat pa im ni bitno kaj dimi, a i nekom je gust. nek se skrije vise od 70% danasnjih sportskih motora pred RS-om. O ovim kozama i babama da ne pricamo ostalima.
 
ja sam reko da ga nisam ni vozio ni vidio, ali znam šta ljudi pričaju, a kad već ima te pare nek si kupi nešto "pravo". To je moje razmišljanje, i ja to ne namećem nikome, on je puitao ja sam samo iznio neko svoje mišljenje koje iskreno rečeno nema nekog čvrstog temelja ali i dalje je to samo moje mišljenje koje niko ne mora čitati...možete me čak staviti na ignore listu :mrgreen:

p.s. ktm-a sam spomenuo jer je reko da dolazi u obzir i neki SM...
 
ja sma vozil i imal i trenutno imam još jedan od ta dva  i ktm 640 i rs 250...


rs 250 ni igračka deca... to treba bokte ubi... kad se ventili otvore iznad 8k okretaja feeling je jedank onome kad au filmu okinu NOS pa počupa..ovo je doslovce..bez zajbancije..ultra divlji i ultra bijesan motor... na stazi u rangu 6ica...


+ cvajoj je... cvaje zakon...

evo ja najveorjatnije prodajem svoj krm i uzimam rs 250 opet...jebo ja isusa i 4t..dopizdilo mi

sam uzet u obzir da pošto sr ide i čupa jebeno..troši još jebenije.... 14 litara na stazi =)


e a sad si zabrij nafrkani sr... sa jolly moto gore... 316 cc kitom... veći karbovi..isusa ti boga... sbk nek se makne!!!!!+++RIIIIIIIIIIIIING DING DING DIGN DIGN!!!!!
 
bruno said:
znam šta ljudi pričaju
svasta ljudi pricaju.  :palacdolje:

a kad već ima te pare nek si kupi nešto "pravo".
a zakaj rs nije 'pravi' i kaj bi bilo 'pravije' i zakaj.

nebum te stavil na ignore listu dal bum ti jos jednu sansu da se ispricas apriliji lepo pisamcem u tvornicu, meni osobno i svim vozacima rs-a diljem planeta  :mrgreen:
 
Orion said:
a rs250 nije dobar motor? usput, ne kupuju svi motore da bi isli u medeni s njim, neki se oce i stvarno peglat pa im ni bitno kaj dimi, a i nekom je gust. nek se skrije vise od 70% danasnjih sportskih motora pred RS-om. O ovim kozama i babama da ne pricamo ostalima.

pa ne znam baš koliko ti je trajan taj 2T, ne treba baš radit generalku svake druge godine, a i mali je to motor. Znam da taj motor ima snage, ali apsolutno nije moj favorit.
Ok, to je samo moje mišljenje.
kad sam imao 125-icu najviše mi je išlo na živce to mješanje goriva , stalni kvarovi, smrad, rizik da se ode negdje dalje.
Ipak su 4T trajniji, i pogotovo ako ne misli mijenjat motor za godinu dana
 
mislim dimenzijama, ne znam koliko je burnout visok . po mom mišljenju je to motor za stazu, za prave trkače koji takav stroj mogu iskoristiti u cijelosti.
neka sam odabere. mi možemo samo napisat zašto da ili zašto ne.
Ne bih mu ni preporučio ni mille. treba od nečeg manjeg krenut, a ne sa 30ks na 130 , i još k tome takav okretni moment.
 
SaleKT said:
mislim dimenzijama
pa i ja mislim dimenzijama. sve pet, to stoji ostalo. a i SM neki nije los izbor, dapace. ja sam mu predlozil rsa zato kaj je imal 125 il jos ima a vis da mu je to jedna od opcija a brine ga ono kaj ga nebi trebalo brinut.
 
a RS ti sigurno ne bude tak brzo dosadio, ak ti on dosadi onda ti bu i šetica ("pravi motor"  :mrgreen:)  dosadila.
RS250 ti je nešt sitno teži od tvog RS125, a ima duplo+ više konja. Da imam lovu uzeo bi si jedan takv motor za stazu sigurno, jer gušt je kad sa "prdekalicom" odereš nekoga iz klase 600.
Uglavnom RS je jeben motor s tim ne moš fulat, je da malo više troši, al zato i ide, i bio bi lijepa stepenica za jače motore.
E da, ko što veli zeleni cvajo je cvajo i cvajo je zakon  (y)
 
da dam i svoja 2 centa - ebo vas moment! pa nemorate vuc slepu od 30 tona ili izorat 50 jutara zemlje da vam je moment toliko bitan
 
stvarno ljudi svašta pričaju !    :paper:

Šta da kažem nego da sam zaljubljen u rsa.  :inlove:  Fenomenalan motor, koji je beskompromisno orijentiran samo za jedno a to je pobjeda na stazi. Rs je jedan od rijetkih motora uz ducati sps iz 98g. sa takvom racing koncepcijom.

A o trajnosti o kojoj vi svi serete za dokaz imam rsa sa 39000 km i originalnom mašinom (1. vlasnik moji frend) a kako ide napravit će 50k uskoro!

 
Kao prvo zahvaljujem na vasim prijedlozima , stvarno sam se ugodno iznenadio da ima  ljudi koji su spremni podijeliti mišljenje  (y)
RS 250 mi ima frend i vozio sam to nisam ga "isprobao " stisnut jer on ima kontra mjenjac pa nisam htio da se nebi zajebo pa umjesto u visu stavio u nizu na nekih 11k okretaja. Inače meni je motor preheben , navodno je na ovoj RS-ici novi cilindri i klipovi + još dosta opreme i da , motor navodno ima 300km.

Vjerujte mi znam ja kaj znači imati CVAJU samo da velim da sam u 3 godine napravio 3 generalke na svojoj jer sam se puno vozio , i boli mene kaj dimi , obožavam miris cvaje , to je ko droga :LOL: i volim da FIĆUKA na visokim obrtaja ,
E sad mene privlači i SM jer obozavam da se vozim po zadnjem , zato sam slomil APN-a i 3 put vario nosače :mrgreen:. Ono što mene zanima u vezi waynderovog ktm-a , jel to treba često servisirat i ležat pod tim? ak je tak onda odustajem jer  nemam pojma o šarafljenju , uvijek imam šaku dijelova viška :)

Meni je sad šema što se ja ne vozim  u zadnje vrijeme prečesto , a sad mislim fax upisat pa se selim u VŽ a bike mi bude doma i tako da ga budem vozio samo vikendom , a osim toga N.Marof je od mene koji 12km tak da ono. od RSV sam odustao jer sam si malo izračunao da će me RSV  koštati preko 1000€ a da RS 250 vozim 20tkm godišnje me dođe tolko popravak.

Još da napomenem , neko je napisal da nije pametno da skočim na milleta , mislim da je ovih 30-tak tisuća kilometara  dovoljno da prijeđem na to , hebiga  ja donekle znam svoje granice i uvijek sjedam na motor sa određenom dozom strahopoštovanja prema motoru. Do sad hvala Bogu nisam imao neki veći pad pa mislim da je to dobar uspijeh napravit 30tkm bez nekog loma , zar ne?

Waynder javi se na PM i napiši nekaj o ktm-u ;)
Pozdrav
 
Orion said:
svasta ljudi pricaju.  :palacdolje:

a zakaj rs nije 'pravi' i kaj bi bilo 'pravije' i zakaj.

nebum te stavil na ignore listu dal bum ti jos jednu sansu da se ispricas apriliji lepo pisamcem u tvornicu, meni osobno i svim vozacima rs-a diljem planeta  :mrgreen:

a jeli a ja bim da mi se aprilija isprica sta sam morao biti godinu dana bez novog motora zbog njih

i da se nisi slucajno ispricao sta se tice aprilije...ne zasluzuje niti I od isprike...
 
michael said:
a jeli a ja bim da mi se aprilija isprica sta sam morao biti godinu dana bez novog motora zbog njih

i da se nisi slucajno ispricao sta se tice aprilije...ne zasluzuje niti I od isprike...
to moras voljet, mazit pazit stovat i tak. cim nanjuse da nekaj od toga nije, otkantaju te. uostalom, koju si imao? i kaj si direkt od tvornice trazil nekaj?
 
Orion said:
to moras voljet, mazit pazit stovat i tak.
toćno tak , svaki put kad mi otišlo nekaj na mašini mislil sam si pa koji mi qurac to treba......al onda kad složiš.....i kad opet ide.... zakon filing.