Štovatelji Honde Transalp

Koji je to paket opreme? Koja to kunkurencija ne nudi taj paket opreme? O čemu pričamo, koferima ili ??
Ko će se vozit po cesti, to će mu biti idealan motor, tu nema dvojbe, pouzdan i trajan. Ko će prašinarit, za
to ima puuuuno boljih motora u tom rangu financija.
The TECH PACK includes all software features which are available for the 790 ADVENTURE

  • RALLY PACK
  • Quickshifter+
  • MSR
  • Cruise Control
Plus centralna nogara i abs za zavoje mi se čini i 5 godina garancije.

Je 890 je bolji ali košta 16k eura sto je 4k više


Transalp sta nema ni crash bar ni zastite ruku je 11900 pa malo opremi nadoplati si na 13k plus. Strom je 12 i 300 a ima vise oprema serijski od transalpa.
 
  • Like
Reactions: infinity
Transalp je oduvijek, u svim izdanjima dosad budget motor. Nezahtjevnima izvanredan, a čim netko traži malo više od njega, bilo cesta, bilo teren ili bilo kakve bolje performanse, mijenja ga...
mislim da je ovo najtočniji opis... svako nekoliko mi dođe da ga minjam, a onda sednem, odvozim i guštam ko prase... jednostavan motor i dosta sposoban za vući 200l prtljage i 2 putnika, i uz to dovoljno udoban. ja bi ga minja samo kad se ne vozim 3-4 dana hahaha onda gledam okolo oglasnike i to hahaha
taman se spremam na put sa njim, 9-10 dana lagano i bez priše...
 
mislim da je ovo najtočniji opis... svako nekoliko mi dođe da ga minjam, a onda sednem, odvozim i guštam ko prase... jednostavan motor i dosta sposoban za vući 200l prtljage i 2 putnika, i uz to dovoljno udoban. ja bi ga minja samo kad se ne vozim 3-4 dana hahaha onda gledam okolo oglasnike i to hahaha
taman se spremam na put sa njim, 9-10 dana lagano i bez priše...
Moj stari je prodao transalpa, nakon njega promijenio 3 motora ne bi li našao šta mu paše i opet se vratio na starog transalpa. On je školski primjer nezahtjevnog bajkera.
 
  • Like
Reactions: t0malito
to je to... meni motor prvo triba bit pouzdan a drugo udoban... ovo ostalo manje bitno.... sigurno ima puno boljih, udobnijih, pouzdanijih, bržih motora... al ima nešto u tom dosadnom Transalpu...
 
  • Like
Reactions: vespinjo
evo za mog TA700...
zamjenio pickup senzor što me ponekad zezalo paljenje kad je topal (temperatura 60-80 stupnjeva), koštao me popravak 230€... 190€ košta senzor i 40€ ruke...
i evo bio na putu 7 dana, prešao oko 3000km sve ok...
sa ženom, 3 kufera (3 x 45l), 2 crash bar torbe (2x20l) i ruksakom na raštelama od centralnog kufera, odradila bez greške... uspela nas na 2000m nmv, vozala autoputevima, stranputicama, samo zbog (pre)opterećenja nisam išao nigdje makadamom... autoputem bez problema 110-120 drži, a normalnim cestama taman za laganini vožnju dvoje odraslih ljudi hahha i interesantno prosječna potrošnja na ovom putovanju sa ovim teretom nekih 4,8l.
najslabija karika ovog motora su plastike, koje ću morat malo osvježit nekako, jer ga ne mislim mijenjat u skorije vrime.
 
  • Like
Reactions: Sredju
Pozdrav ekipa! Kako na TA650 prominit žaruljice instrument table? Treba li se vadit tabla ili se može nekud zavuc ruka?
 
Pozdrav ekipa! Kako na TA650 prominit žaruljice instrument table? Treba li se vadit tabla ili se može nekud zavuc ruka?
vadi sve van ,zajebano promijeniti žarulju fara a kamoli žarljicu na instrument tabli
 
Prelijepiš samo nove naljepnice.

nisu samo naljepnice... malo su plastike "požmarile", prošli vlasnik ih je loše opiturao, pa sad ta boja otpada, fali jedna kopča sa jedne plastike pa sam ja to nešto ljepio... uglavnom nisam zadovoljan...

zajebano promijeniti žarulju fara
ja sam jučer minjao žarulju fara na TA700 ... pa ono nije zajebano da imam tanje ruke, pa sam morao skidati sat i prstenje... nego kako se nikako te žarulje nisu minjale (ja nisam par godina koliko ga imam), malo zapekao konektor, pa sam se tu malo zajebavao... al ne znam kako bi žarulju dugog svitla prominio... tribalo bi neke plastike skidat...
 
IMG_20230923_135437.jpg

evo jedna tamo negdi sa neke oputine na Siciliji od nikidan...