Stražnja prikolica za motor

Denis ZG

New member
Evo da pokažem svoju prikolicu i izradu prikolice

Znaci sama ideja je došla kada sam vidio uživo prije par godina originalnu prikolicu koja se ugrađivala na stare motore,ideju kako izraditi svoju imam vec dugo u glavi a pošto sam ovu moto sezonu imao dvije teže ozljede i bio sam duže vrijeme na bolovanju napokon sam imao vremena poceti izrađivati svoju

Sve je počelo kupovinom kotača od kineskog skutera,amortizera i aluminijskog sanduka za alat

Viziju šasije prikolice imam u glavi,a mjere sam uzimao kako sam izrađivao

Prvo sam napravio zadnju vilicu


Pa onda sanduk okrenuo naopačke i poceo slagati cijevi kako sam zamislio


 
Kada sam sve zavario i pobrusio to je izgledalo ovako(dok sam čekao da mi tokar napravi prihvat vilice za šasiju za ležajeve,privremeno sam stavio obicne šajbice)



Zatim je na red došao alu sanduk,kojeg je bilo potrebno izrezati,dio poda zbog kotača,pa je to izgledalo ovako


 
Napokon sanduk na šasiji i kako bi to trebalo izgledati



Rupu na sanduku je bilo potrebno pokrpati,pa sam se malo zabavio sa rezanjem i piganjem aluminijskog lima,sve spojio nitnama i poslije po spojevima namazao sa diht masom da nebi puštalo vodu unutra


 
Ovako bi to trebalo izgledat



Zatim je trebalo smislit prihvat za motor,tu je cjeli projekt stao jer nisam imao ideju kako i šta,prvo sam htio napravit prihvat na ramu,tj nosače zadnjih kofera,krenuo sam radit i napola stao i prekinuo jer se previše zakompliciralo,nemam pigericu za cijevi pa bi to sve nakaradno izgledalo i previše bi se nosači vidjeli a u konačnici bi i zadnji amortizer previše trpio
Pa sam se malo raspitivao okolo,tražio po internetu i pala je ideja napraviti na osovinu zadnjeg kotača i tu se isto zakompliciralo jer sta god da sam stavio sa svake strane na osovinu,osovina mi je bila prekratka,izrada nove osovine nije dolazila u obzir(jer opet pitanje kome to dati da napravi,koliko ce biti čvrsta itd itd…),pa je nakon par dana razmisljanja dosla ideja pa sam krenuo raditi



 
Napravljen je i zglob,i tu je isto bila opcija napraviti sve na ležaje ,ali sam odustao jer bi opet bilo prekomplicirano i preteško,zatim je još jedna opcija bila uzeti kardan od auta,ali opet preteško bi bilo a i ima mali kut zakretanja,pa sam napravio najjednostavniji zglob,a tako imaju i originalne prikolice napravljeno,samo sam ja napravio to malo čvršće



Napravljen je i prihvat od prikolice do zgloba i napokon prikolica provozila,napravio krug po kvartu(bilo je puno znatiželjnih pogleda),sve je funkcioniralo kako sam zamislio



 
Zatim je na prikolicu stavljeno svijetlo,žmigavci,bocni katadiopteri,pripasan blatobran i na njemu napravljen nosač za trokut




Gotova šasija ovako izgleda,napravljena je i nogica da prikolica ima na čemu stajat dok nije prikopčana na motor



 
Pa se sve ponovno počelo sastavljat



Napravljena i provučena instalacija,



isto tako instalacija je napravljena i na motoru
 
A evo je i sa motorom






Još ce ici unutar prikolice na pod gumena podloga i na poklopac prikolice izvana velika naljepnica i to je to

 
Dobro namastit zglob i zastitit ga nekom manzetom?
 
Kao i sve ostalo što si napravio vrhunski i unikatno, stavi slike i štendera da vide ljudi a o ostalim stvarima da ni ne govorim  (y) (y)
 
Svaka čast.  (y)
 
super iskorišteno bolovanje  :mrgreen: (y)

...i kako prikolicu osjećaš u vožnji, skaće, zanosi se, vuče te il sl?
 
mila majko koja picajzla,do detalja sve filigranski. svaka cast (y)
 
tek da vidiš ostale projekte , ovo je napravil u dokolici  , na bolovanju , onak uz put da nije dosadno
 
Više nego pohvalno!
Koji radnik, koje vješte ruke.....
Kompliment od mene.
Jesi li ju stavija na vagu, baš me zanima njena težina?


Poslano sa Crkvenog Zvonika
 
biker4life said:
koja volja, svaka čast, djeluje vrlo pedantno i uredno (y)

prodaj patent giviju... :mrgreen:

btw neznam zakonski kako se gleda na ovo...? :misli:

nema baš kod nas baš tocno definiran zakon za takvu prikolicu,makar mene više zabrinjava nezanje naših policajaca po pitanju prikolice za motor,kako nekome dokazat kad me zaustavi na cesti o čemu se radi,ako on to nikad u životu nije vidio ili čuo za tako nesto,jer je poprilična rijetkst takva prikolica
 
grgaSH said:
super iskorišteno bolovanje  :mrgreen: (y)

...i kako prikolicu osjećaš u vožnji, skaće, zanosi se, vuče te il sl?

Po pitanju voznih osobina,to je jos u fazi testiranja,uglavnom dok je prazna u vožnji i zavojima je uopce ne osjetim,dok je opterečena osjeti se na gasu dok u zavojima u normalnoj voznji i ne toliko jedino u sporoj voznji,granice izdžljivosti nisam ispitivao,u nju stane cca 35kg tereta(toliko drži zadnji amortizer,pod tom kilažom ostane jos cca 1cm lufta za hod amortizera),a onda sjedne na gumene odbojnike i možeš tovarit koliko hoces