Superkolibri

Adapter prednje kocnice je otprintan, pa po tom modelu izliven od aluminijuma. Usice na prednjoj viljusci su smaknute, isto i na kocnici, pa bilo tesko napraviti savrsen crtez iz prvog pokusaja. Posto se odlivak skupi 1.1%, otprintan je smanjeni kalup sa tacnom pozicijom rupa. Zapravo alat, u koji je stegnut adapter. Na taj nacin sam mogao da izbusim sve 4 rupe u istoj osi. Na kraju malo poliranja... Ovaj deo je odradio Farbach junior, da se ne kitim tudjim perjem.
 
  • Like
Reactions: Shepa, prpa and e39
DSC_0716.JPG

DSC_0740.JPG

DSC_0741.JPG

DSC_0758.JPG

DSC_0762.JPG

DSC_0790.JPG

viber_image_2021-08-09_09-49-36-495.jpg

viber_image_2021-08-09_09-49-37-943.jpg
 
e jebalomater, ja mislim da ti imaš ozbiljnih mentalnih problema ... :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:

Ovo je jebeno ... :love:
 
Još jednom ,naklon do poda majstore.To mogu izvesti samo rijetki osobenjaci .Od inicijalne ideje i zamisli do finalnog proizvoda.Ovakav rad graniči s ludošću,a vani se plaća suhim zlatom ,platinom.
 
80, sa skracenim prenosom, posto karting staze imaju mali pravac. 12700 obrtaja.
Ovo su opruge. Originalna, skroz levo je zamenjena laksom. Zadnji amortizer je od Honde 900 . Posto vise nema toliko kila, ni suvozaca, sin je proracunao sta nam treba. Nisam verovao da to moze tako jednostavno, ali eto, ucim. Imamo dve za suvo i jedan za kisu. Kao moto GP.
Sledeci je auspuh. Imamo 5 komada, ali nijedan nije izvaren kako treba. Tesko je naci majstora koji pravi "one" varove. Moracu sam.
n.jpg
 
80, sa skracenim prenosom, posto karting staze imaju mali pravac. 12700 obrtaja.
Ovo su opruge. Originalna, skroz levo je zamenjena laksom. Zadnji amortizer je od Honde 900 . Posto vise nema toliko kila, ni suvozaca, sin je proracunao sta nam treba. Nisam verovao da to moze tako jednostavno, ali eto, ucim. Imamo dve za suvo i jedan za kisu. Kao moto GP.
Sledeci je auspuh. Imamo 5 komada, ali nijedan nije izvaren kako treba. Tesko je naci majstora koji pravi "one" varove. Moracu sam.
View attachment 734949
Kažu ljudi da ovaj majstor mnogo dobar. Možda ga i znaš.
 
I maska je dosla na red. Nabavio sam maskusa sa sampionske Honde Deni Kenta. Moto 3 za one koji ne prate trke. Skenirao sam je i nacrtao novu manju da lepo legne na Tomos. Printanje je krenulo veceras. RAdna povrsina stampaca je 30x30x40, pa moram iz dva dela. Ukupno malo manje od 70 sati stampe za dve polutke i pleksi. Polovine cu da spojim i skinem kalup.
Za pleksi moram da skinem gornji i donji kalup, da napravim sendvic, da mogu da oblikujem zagrejani PC.


mask.jpg
Screenshot_6_2.jpg
Screenshot_6_3.jpg
Screenshot_8.jpg
Screenshot_8_2.jpg
Screenshot_9.jpg