Suzuki DR 600 '89. - mašina

pojedena kalckalica-novu
bregasta-novu
glava...dade se sredit..ovo što se vidi,neznam što je s vodilicama, ali radije je nađi na ebayu
 
imam jednu mašinu za djelove, ali je i na njoj bregasta zaribala, slaba je ponuda na ebayu...
 
nisam se susretao s DRima ali dijagnoza je slab materijal, slabo podmazivanje ili oboje, ja pucam na slabo podmazivanje (čak i ne mislim na kvalitetu ulja već na količinu).
ovo sve potrošeno se dade navarit i obradit, trebalo bi jedino imat profile bregastih u orginalu.
kakvi su ti ležaji bregastih (alu dio)?
 
prve 2 slike su od mašine za djelove, a druge 2 su od glave i poklopca koji su bili na motoru, na glavi su nastali sitni risevi na alu dijelu, a na poklopcu se nije ništa dogodilo, da li paše na blok od 600 cilindar i glava od 650?

 
Imao sam taj model davno ista stvar  :palacdolje: Tada nije bilo e-bay i nekog razvijenog interneta :D Jedva sam našao djelove ali ako ti može pomoc ventile nisam moga naci ali pukom slucajnosti sam ustanovio da pašu od renolta 4  :mrgreen:  I na tim ventilima je jako dugo vozio (y)
 
hvala na ideji,  :D

ne znam šta da radim sa tim svojim DR-om, strah me uložit u mašinu i cjeli motor neke novce, a da mi se dogodi ponovno takva havarija, razmišljam da ga prodam u djelovima, šta vi mislite, da li ću uspjeti prodat 70-80 % motora i koliko bi mogao dobit?

evo nekoliko slika motora par dana prije kvara mašine:

2012-08-02195944.jpg


2012-08-02200117.jpg


2012-08-02200127.jpg


2012-08-02200057.jpg


2012-08-02200048.jpg


2012-08-02200032.jpg
 
Motorček djeluje u dobrom stanju, ja bi uložio i vozio se......
 
budem si još razmislio, muči me ta njegova glava, papire ima, samo nisu na mene, to ću morati rješiti. o cjeni još ne mogu ništa reći dok ne odlučim.
 
yatasaki said:
nisam se susretao s DRima ali dijagnoza je slab materijal, slabo podmazivanje ili oboje, ja pucam na slabo podmazivanje (čak i ne mislim na kvalitetu ulja već na količinu).

Problem kod starih DR 600/650 je bio u premalim kanalićima za dotok ulja, pa je glava bila na suho nakon
paljenja kraći period, što je rezultiralo navedenim kvarovima. Tipična DR boljka, dijelovi su dosta rijetki jer
je kvarova bilo puno. Izbjegavati mineralno ulje i ne voziti dok se malo ne zgrije. Jebga, lijepo ti motor
izgleda.  (y)
 
to me najviše muči, ako ću ga slagat, mašinu bi komplet sređivao, ali kad se bojim da će se kroz neko kraće vrijeme isto dogodit.
 
motor je složen  :D
imam par pitanja, majstor mi je rekao da stavljam polusintetiku 15W-50, sad je u njemu Silkolene, šta je bolje, Silkolene ili Motul? filter ulja da mijenjam kad i ulje, ili rjeđe? morat ću mjenjat lanac i lančanike, koje marke su best buy? gdje je najjeftinije, ebay?
 
koliko vidim ,dosta slićna glava kao i na mom DR350... ja isto svog složio ovaj tjedan  :mrgreen:
filter bi ti preporučio mjenjati kod svake izmjene ,za moj DR dođe 4,3€ (mann) pa se stvarno ne isplati škrtariti ,a mislim da je i tvoj sličan ako ne i isti ...
za ulje neznam ,vjerujem da nebudeš pogriješio bilo koje da uzmeš od ta dva... osobno uljevam motul 15-50 5100 u sve vozilice koje imam ...
 
Nick14m said:
motor je složen  :D
imam par pitanja, majstor mi je rekao da stavljam polusintetiku 15W-50, sad je u njemu Silkolene, šta je bolje, Silkolene ili Motul? filter ulja da mijenjam kad i ulje, ili rjeđe? morat ću mjenjat lanac i lančanike, koje marke su best buy? gdje je najjeftinije, ebay?
tu sam gore procitao da je glava imala problema zbog preuskih kanalica za dotok ulja,neko vrijeme je bila bez ulja pri samom startu,nije li onda bolje stavljati nesto rijede ulje kako bi se malo ubrzao taj dotok pri startu, tj cini mi se da se sa ovim guscim uljem (15w50)samo jos produzuje to vrijeme rada "na suho" :misli:
 
bob the biker said:
koliko vidim ,dosta slićna glava kao i na mom DR350... ja isto svog složio ovaj tjedan  :mrgreen:
filter bi ti preporučio mjenjati kod svake izmjene ,za moj DR dođe 4,3€ (mann) pa se stvarno ne isplati škrtariti ,a mislim da je i tvoj sličan ako ne i isti ...
za ulje neznam ,vjerujem da nebudeš pogriješio bilo koje da uzmeš od ta dva... osobno uljevam motul 15-50 5100 u sve vozilice koje imam ...

5100 je polusintetika? majstor je sad stavio silkolene comp 4 15W-50, vjerojatno ću onda i ja silkolene, ma da mi se čini da je motul nešto malo jeftiniji, pa se zato premišljam, gdje uzimaš filtere?


@luka737 majstor mi je rekao da stavljam što gušće ulje radi podmazivanja glave