Suzuki GS500E lampica ulja problem

nedimd94

New member
Pozdrav svima !

Nakon zamjene ulja,lamelica,opruga lamele,dihtunga dekla lampica od ulja se ne ugasi u potpunosti. Naime kada dam kontakt svijetli jako a cim se upali motocikl svijetli na pola jacine. Koliko znam prekidac za pritisak ulja radi tako sto cim se stvori pritisak u masini on izgubi kontakt i prestane svijetliti. Kako je moguce na 50 % intenziteta da svijetli?

Video na kojem se vidi problem je na linku ispod:
 
Hm.....


Skini konektor sa senzora i ocisti kontakte pa probaj ponovo, mozda ti se desila koincidencija da su kontakti prljavi/korodirali tako da rade problem u istom periodu kad si i mijenjao ulje i sve ostalo sto si nabrojao.

Ako kojim slucajem stvarno nema pritiska, a pod pretpostavkom da je uljna pumpa ispravna, to rijesis tako da dok motor radi odvrnes filter ulja dovoljno da procuri ulje, barem je to lijek za dosta Kawasaki motora koji nakon izmjene ulja imaju zracni cep koji ne dopusta cirkulaciju (nije mi se nikad desilo, ali mali milion je takvih slucajeva, najcesce kad se ostavi da ulje curi satima/preko noci kod zamjene ulja koliko sam shvatio.

Ipak, kazes da lampica svjetli vidljivo manjim intezitetom (da li mozda i treperi?), rekao bi da je do kontakta ili je senzor neispravan.
 
Last edited:
Hm.....


Skini konektor sa senzora i ocisti kontakte pa probaj ponovo, mozda ti se desila koincidencija da su kontakti prljavi/korodirali tako da rade problem u istom periodu kad si i mijenjao ulje i sve ostalo sto si nabrojao.

Ako kojim slucajem stvarno nema pritiska, a pod pretpostavkom da je uljna pumpa ispravna, to rijesis tako da dok motor radi odvrnes filter ulja dovoljno da procuri ulje, barem je to lijek za dosta Kawasaki motora koji nakon izmjene ulje imaju zracni cep koji ne dopusta cirkulaciju (nije mi se nikad desilo, ali mali milion je takvih slucajeva, najcesce kad se ostavi da ulje curi satima/preko noci kod zamjene ulja koliko sam shvatio.

Ipak, kazes da lampica svjetli vidljivo manjim intezitetom (da li mozda i treperi?), rekao bi da je do kontakta ili je senzor neispravan.
Hvala na brzom odgovoru,probam pa javim :)