Suzuki GSX-s 750 2019 god

Evo prvi problem sa Suzukijem
Doslo je do toga da mi je pukao far, sam od sebe...
Krenula je pukotina od sredine fara i zbog vožnje i vibracija puca sve dalje i dalje..
Nakon njuškanja po netu, naletio sam na dosta tema po stranim forumima o identicnom problemu...
E sad, motor je iz 2019 i nema garanciju više, kontaktirao sam Suzuki u Zagrebu i rekli su mi da ne postoji nikakav opoziv u vezi zamjene fara, što je po meni malo glupo jer je ocito far sa greškom i puca svima, prije ili kasnije...
Dobio sam informaciju da je Suzuki izbacio novi model fara, pod drugim kataloškim brojem, i cijena je paprenih 504 eura, a kao sto sam rekao opozivu o zamjeni fara ni traga, ali mi je rekao lik da slikam far i broj šasije, da ce kontaktirat direkt Suzuki pa da vidimo odgovor od njih..
I jos mi je napomenuo da je vidio u Zg-u 2 ista takva Suzukija sa istim problemom, pukotina na sredini fara...
Naletio sam na jedan yt video, liku u Indiji se dogodila ista stvar, motor van garancije i njemu su zamjenili komplet far besplatno...
Slike su poslane danas, cekam odgovor..
Evo i slike ovdje..
mala izbušena rupica na kraju pukotine će spriječiti dalje širenje, i možeš ju zapunit epoksijem iz bauhausa, vidit će se na 50cm i manje.. pa nek stoji u rezervi :)
 
Update
Dobio sam odgovor od servisa...
Mogu zaboravit na bilokakvu zamjenu van garancije,a nema opoziva, a jasno mi je i voditelj servisa rekao da je upoznat sa tim problemom na gsxs 750 sto se tice pucanja farova, i da je sam osobno vidio na 2-3 motora isti problem, pucanje fara po sredini...
Ugl, moram se isprsit 504 eura za novi far direkt iz Suzukija, ili 340 eura sa OEM parts stranice...
E sad, koji far uzeti?
Iz Suzukija ili OEM?

I da, malo sam razmisljao o led žarulji, nek se ovi na tehnickom je*u lagano :D
Mozda je far osjetljiv na velike temperature koje stvara obicna zarulja..
Nasao sam u Novemi HALO-LED H4 PROBIKE2 15W
Ima netko iskustva sa tom led žaruljom?
Kaze mi lik tamo da svjetli super, odreže svletlo da ne smeta ljudima koji idu u susret, i da je žarulja plug&play
Nije ni nesto ekstremno preskupa (40e), al opet nebi htio da mi motor izgleda kao bor, da svjetli bezveze na 100 strana i da smeta ljudima ususret
 
To im je mana po svim forumima i videima na youtubeu. Ja sam uzeo S750 od prvog vlasnika sa 1800km.
Na 4000km mi je pukao far. Te se kroz par vožnji počelo sve više i više širiti.
Ekipa rješava da stavi led sijalicu kao na auto. Makne halogenku koja navodno grije far tu plastiku i puca. Pogovoto ako sa dugačke vožnje staneš i pereš motor hladnom vodom i te spike. Onda ispuca još jače što ima i nema smisla. Sam materijal po sebi je nikakav od tog fara tako da opcija je drugi jedino. Mene nije smetalo, prodao sam motor sa 22-23tkm i dalje vozi sa tim crticama. Nigdje ne curi. Eventualno dok je full novi da se PPF nalijepi na njega.
 
Evo kod mene je motor drugu ili treću godinu, kupljen sa led žaruljom koju sam čak mislio skinut ali kasnije sam povezao da je bilo par komada sa puknutim farovima pa sam zaključio da je i zbog toga stavljena.
Sad vraćam halogene samo za regu... s obzirom da halogena dosta jako grije čudi me da nisu nešto napravili po tom pitanju.

Samo LED