Suzuki GSX-s 750 2019 god

Ma nije mi se dalo njuskati, brijem da i u lokalnoj željezari ima , i da dode tocno 2kn komad🤣🙆.
Mislim da je teško ovakve vijke naći u lokalnoj željezariji..Oko 50 kn original košta..
Može se nešto iskombinirati, ali ne razumijem tu želju za uštedom 10ak pišljivih eura...
Ako platiš takav novi motor 70ak tisuća, ili rabljeni za 50ak, mislim da je glupo kombinirat neku vidu i šajbu, ako možeš staviti original..
Nije sve u 100 kuna...A i nije vani sve jeftinije...
 

Attachments

  • s-l400.jpg
    s-l400.jpg
    11.2 KB · Views: 0
  • Screenshot_20210724-190237_Chrome.jpg
    Screenshot_20210724-190237_Chrome.jpg
    431.2 KB · Views: 0
Vjerojatno takve pizdarije nebi toliko placao ni da dobijem eurojackpot...jednim dijelom jer je to ludost a drugim upravo zbog vas prodavaca/servisera...prodajes suzuki, jel imas to u ducanu? Nemas, znaci treba narucit pisljivi vijak i cekat tko zna koliko
 
Nije bitno je li Suzuki ili Kawasaki...Govorim o prioritetima...Meni je recimo, važnije imat 2 original vide na motoru, nego platit turu pića u birtiji..
Ako te baš zanima, nemam te vide kod sebe u dučanu.
I da, čekaju se...1 dan, kao i većina djelova s mađarskog skladišta Suzukija.
I vjeruj mi, boli me đon za prodaju te 2 vide..Ssmo sam iznio svoje mišljenje.
Interesantan mi je taj prezir prema prodavačima motora i serviserima..
Imaš li takav stav i prema teti koja ti reže Tirolsku u nekoj trgovini?
 
Last edited:
Da, jer nista nemate...sve treba narucit, cak i potrosni materijal....sto se tice tete u ducanu kad tratim 15 deka tirolske a ona reze i pita jel moze 18, ne moze...boli me briga sta ces sa tim
 
Mislim da je teško ovakve vijke naći u lokalnoj željezariji..
Sigurno nećeš naći takve, a najviše volim kad majstori umjesto tog šarafa sa odstojnikom stave obični, pa se čude kad sve plastike popucaju nakon šarafanja "na osjećaj"

Takvih šarafa imaš svega nekoliko na motoru, pa ako se na tome štedi, siguran sam da se štedi i na svemu ostalom.
 
  • Like
Reactions: zrakoplovac
Ne isplati se kemijati. Upravo to,motor je luksuz i ako na 2 vijka stediti, riskirati pucanja,ubacivati podloske ili nesto neisplativo. Vibracije i sve rade svoje.. za tih par kn na danasnjim motorima je ništa. Cak novi ljepse izgleda nego ovaj sto je dosao uz motor🙆😊
 

Attachments

  • 20210725_142522.jpg
    20210725_142522.jpg
    524.3 KB · Views: 0
  • 20210725_142536.jpg
    20210725_142536.jpg
    2 MB · Views: 0
Neki dan mijenjao prozor za kontrolu ulja.. ko da je bitno koliko kosta kad je faktor srece nemjeriv dok vidim ovaj sok od jabuke unutra
 

Attachments

  • IMG-20210725-WA0006.jpg
    IMG-20210725-WA0006.jpg
    116.2 KB · Views: 0
  • 20210723_130147.jpg
    20210723_130147.jpg
    1.1 MB · Views: 0
Last edited:
  • Like
Reactions: pikacu79
Ponekad mi se zna dogoditi da kad vozim slučajno ne ubacim iz 1. u 2. brzinu, već u N i onda kada pokušam iz N u 2. čuje se kao da pokušavam na silu ubaciti bez kvačila. To mi se tako događa sve dok ne usporim na nekih 20 kmh i tek nakon što usporim mogu ubaciti bez peoblema iz N u 2.
Jel imao još netko sličnih iskustva, zbog čega bi se to moglo događati ili je to jednostavno tako i normalno?
 
Na svakom je motoru tako i nemoj silit nego prispori i ubaci...zna se to dogodit na vecim brzinama kad pogodis izmedu 4 i 5 ler (meni se dogodilo 2-3 puta u 7 godina) i negdje si u guzvi pa ne mozes usporit...bar gledaj da udaris vecu ne manju xD
 
  • Like
Reactions: Kukicro
Ponekad mi se zna dogoditi da kad vozim slučajno ne ubacim iz 1. u 2. brzinu, već u N i onda kada pokušam iz N u 2. čuje se kao da pokušavam na silu ubaciti bez kvačila. To mi se tako događa sve dok ne usporim na nekih 20 kmh i tek nakon što usporim mogu ubaciti bez peoblema iz N u 2.
Jel imao još netko sličnih iskustva, zbog čega bi se to moglo događati ili je to jednostavno tako i normalno?
Događalo mi se u početku , isto gadno djeluje i u 1 i u 2 kada pokušaš , treba biti mrvicu agresivniji sa mjenjačom i nema problema dok se navikne, Meni je motor bio novi pa sam isto gledao koj k.. sad gotovo da se to ne dešava.
Na svakom je motoru tako i nemoj silit nego prispori i ubaci...zna se to dogodit na vecim brzinama kad pogodis izmedu 4 i 5 ler (meni se dogodilo 2-3 puta u 7 godina) i negdje si u guzvi pa ne mozes usporit...bar gledaj da udaris vecu ne manju xD
Uspio sam i to pogoditi između 4-5 i to 2 puta isti dan , i više nikako to postići u zadnjih 8000km.
 
  • Like
Reactions: Kukicro
Ja obicno se ne kurcim ali ako se kurcim obicno na semaforu pored autobusne stanice ubacin u ler :mrgreen:

Mekana ljetna obuča to pospjesuje tako da je do obuce najvise...i kurcenja pred curicama 🤣
 
  • Like
  • Haha
Reactions: nigda_vz and prpa
Neki dan mijenjao prozor za kontrolu ulja.. ko da je bitno koliko kosta kad je faktor srece nemjeriv dok vidim ovaj sok od jabuke unutra
Zbog cega je tako brzo otisao?

Sto se tice saltanja imao sam problem kad saltam u visu da ode u N, zato sam malo spustio polugu da imam bolji kut pa time bolje salta.
Uglavnom zbog ovih vrucina i guzvi najvise nemam volje ici na vikend ili dnevne voznje tako da motor nisam vozio vec treci tjedan, odradio prije sezone zg-biokovo sa svuozacem i koferom, dugi otok,ugljan i bas je gust za vozit. Budem sad neke sitnice rjesavo glede sarafica, fale mi one silikonske podloske sto idu na vizir,blatobran i takve plastike moram njih potrazit da ih mogu ubacit di treba i to je to. Registracija ide za dva tjedna, zbog vracanja i skidanja brtve auspuha pocela se raspadat tako da cu morat uzet novu, jer sam je prvi put malo ostetio kad sam je vadio. Kad mi je dosadno onda ocistim i zadnju felgu da se sjaji :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Kukicro
Zbog cega je tako brzo otisao?

Sto se tice saltanja imao sam problem kad saltam u visu da ode u N, zato sam malo spustio polugu da imam bolji kut pa time bolje salta.
Uglavnom zbog ovih vrucina i guzvi najvise nemam volje ici na vikend ili dnevne voznje tako da motor nisam vozio vec treci tjedan, odradio prije sezone zg-biokovo sa svuozacem i koferom, dugi otok,ugljan i bas je gust za vozit. Budem sad neke sitnice rjesavo glede sarafica, fale mi one silikonske podloske sto idu na vizir,blatobran i takve plastike moram njih potrazit da ih mogu ubacit di treba i to je to. Registracija ide za dva tjedna, zbog vracanja i skidanja brtve auspuha pocela se raspadat tako da cu morat uzet novu, jer sam je prvi put malo ostetio kad sam je vadio. Kad mi je dosadno onda ocistim i zadnju felgu da se sjaji :mrgreen:
ma zamaglio se.. nemam pojma.. valjda od promjena ulja tokom godina.. grijanja/hlađenja.. fakat ne znam.. a ovu gumicu na njemu sam ja ostetio kad sam ga pokusavao izvaditi van. nije bas da je neka pristupacna varijanta.

ovo sa spustanjem polugice mjenjaca eliminira to ubacivanje u N u 99,99% slucajeva.. kilavi smo, ne da nam se.. i onda se ljeno presaltava i opce nije problem ubacit u neutral... ili naravno, okrenuti mjenjac da je prva gore.. uvijek se odlucnije presalta kad treba sitsnut papucicu
 
ma zamaglio se.. nemam pojma.. valjda od promjena ulja tokom godina.. grijanja/hlađenja.. fakat ne znam.. a ovu gumicu na njemu sam ja ostetio kad sam ga pokusavao izvaditi van. nije bas da je neka pristupacna varijanta.

ovo sa spustanjem polugice mjenjaca eliminira to ubacivanje u N u 99,99% slucajeva.. kilavi smo, ne da nam se.. i onda se ljeno presaltava i opce nije problem ubacit u neutral... ili naravno, okrenuti mjenjac da je prva gore.. uvijek se odlucnije presalta kad treba sitsnut papucicu
razlika je što je gore spomenuto,mekana tenisica , kada je čizma tog problema nema, i legne taman pod polugicu =) , onda bude taman za tenisicu, knap možda za čizmu. Mogu isprobati :):)
 
  • Like
Reactions: Kukicro
Najskuplje točenje ikad!
Moram priznat da mu je jako precizan range jer mu je stalo 15.80L od 16L nakon paljenja - - - i s tim sam presao 5km, inace tocim kad padne ispod 50km ali sam bio po kvartu pa reko idem tocit kad budem onoj najblize kuci, a i nikad ne znas di se mozes naci pa moras znat s cim raspolazes 😁
Zagreb-Makarska 4.7L u dvoje i kofer, putna oko 110-130kmh, mislim da jednom mjesecno stisnem gas do kraja i razvrtim ga preko 9000/okr, jednostavno ga je gust vozit lagano, a i kad povuce nije bas ugodno i ne zelim se naviknut na to 🙈
 

Attachments

  • IMG_20210807_234218.jpg
    IMG_20210807_234218.jpg
    2 MB · Views: 0
  • IMG_20210808_112556.jpg
    IMG_20210808_112556.jpg
    2 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: Vox22
Rjesili smo davno @Kukicro serijski auspuh za homologaciju, SC ima isti fi pa na njega ne ide brtva, dok serijski,yoshimura itd. imaju širu granu pa s njima ide brtva... Touring vizir puno znaci ali je fakat touring po visini😂
Jedino bih se volio poigrat s ovjesom ako se budem usudio kad se dovoljno informiram, za pocetak ću samo izmjerit trenutne postavke pa vidjet di sam, uglavnom imam osjecaj da mi u dvoje previse pliva i kod brze voznje se to dosta osjeti.
IMG_20210626_100344.jpg
 

Attachments

  • IMG_20210820_124316.jpg
    IMG_20210820_124316.jpg
    1.8 MB · Views: 0
Rjesili smo davno @Kukicro serijski auspuh za homologaciju, SC ima isti fi pa na njega ne ide brtva, dok serijski,yoshimura itd. imaju širu granu pa s njima ide brtva... Touring vizir puno znaci ali je fakat touring po visini😂
Jedino bih se volio poigrat s ovjesom ako se budem usudio kad se dovoljno informiram, za pocetak ću samo izmjerit trenutne postavke pa vidjet di sam, uglavnom imam osjecaj da mi u dvoje previse pliva i kod brze voznje se to dosta osjeti. View attachment 734981
Kada budete prolazili kroz KA , možemo na cugu =) ,sc izgleda ogromno =)
 
Zolje su tu negdje, ali da, SC ima bačvastiji oblik pa izgleda krupnije, i čini mi se i da je mrvicu glasniji naspram yoshimure, uglavnom nakon serijale preporod
 
Ja na svojem imam SC Project Conic, euro4 standard, nejde db killer van...
Bi se dalo to kak rjesit da se da izvadit,a opet uredno vratit za tehnicki?