Suzuki GSX600F, GSX750F (Katana) 1988-1998 i 1998-2005

paranoid

Active member
Nakon što sam prelistao forum uvidio sam da nigdje nema generalne teme za ove modele Suzukija već samo pojedinačni upiti o istima pa sam došao na ideju da je otvorim i vidim koliko nas ima i kako nas služe naše ljubavnice, mislim da je to ovaj po meni kultni model Suze to i zaslužio!  8)

Dakle kao što i sam naslov teme kaže u ovoj bi temi želio da se nađemo mi ponosni vlasnici ovog kultnog modela Suzukija i da vodimo konstruktivne rasprave o našim ljepoticama. Pa da ja probijem led, dakle kao bivši vlasnik Suzukija Bandita (kojeg sam razbio totalno) došao je red na kupnju nove ljepotice. Nakon preispitivanja financija, želja i potrebe odluka je naravno ponovo pala na Suzu (a na šta bi drugo  :LOL:) i to model GSX750F 2000 god. Kako mi je i Bandit bio k3 tj. opjevana uljara s kojim nikada nisam imao problema nadam se da će me i ova uljarica dobro služiti. Eto toliko za sada, nadam se da će nas se dosta sakupiti u ovoj temi iako sam svjestan da ovih modela baš i nema puno na našim cestama pa tako ni vlasnika istih ali to je ono što ovaj model odvaja od konfekcije koju viđamo svakodnevno na hr cestama!  :D Evo par slikica moje ljubimice pa nek igre započmu....
 
ja imam 600 iz 2002 i prilično sam zadovoljan ,ima sad na satu 27000,a ja sam odvezao cca7000km. :mrgreen:
 
varadero10 said:
ja imam 600 iz 2002 i prilično sam zadovoljan ,ima sad na satu 27000,a ja sam odvezao cca7000km. :mrgreen:
Pozdrav!  8) Evo polako ali sigurno se skupljamo, daj koju sliku da vidimo pilu!  (y)  :D
 
Evo malo i mojih dosadašnjih impresija na Suzu.
Dakle do sada sam jako zadovoljan sa kupnjom, kupio sam je prije par tjedana i u ovih par sunčanih dana uspio sam natuči 1000km a da se praktički još s njom nisam otisnuo na pošteni put. Po gradu mi je malo manje upravljiv za razliku od Bandita ali možda je i do mene jer cesta još nije dovoljno ugrijana pa ni ja još nisam vozio slalome po istoj, ali je definitivno teža za manevriranje u mjestu, iako je nešto malo lakša od Bandita. To me ne čudi jer je ovaj motor duži i širi i volan mu ima puno manji manevar od Banditovog. Ali zato kada s njom dođeš na auto-cestu nema joj premca. Kako joj je bivši vlasnik stavio povišeni Givi vizir (koji je meni u početku bio malo ružan) vjetar praktički ni ne osječam, nema više spuštanja na rezervar iznad 160km sad se vozim kao gospodin iznad tih brzina bez ikakvih turbulencija.  (y) Zaštita od vjetra je odlična i u predjelu nogu (koljena) tako da me u tom segmentu motor naprosto oduševio. Dugo sam se premišljao oko ovog motora a največu zamjerku sam mu nalazio u stražnjoj gumi koja je 150 širine i to me malo vizualno smetalo ali što je više gledam to mi manje smeta i nije toliko ružno  :mrgreen: Prilikom izmjene stražnje gume montirat ću 160 koja ide gore bez problema i tako ću si malo uljepšati taj dio.  8) Mišljenja sam da to neče bitno utjecati na ciklistiku samog motora, jer ima ljudi kažu ako su to mali žuti inžinjeri (japanci) tako propisali to je najbolja i najsigurnija opcija ali ja ću provati. Jedan što sam ga isprovavao prilikom traženja motora imao je na sebi 160-tke i nisam primjetio nekakvu veliku razliku. Doduše nije to ni bilo nekakvo veliko điravanje ali to malo što sam ga isprovao motor je odlično ležao. Što se ostalog tiče ni sam motor mi odmah nije vizualno legao ali što sam ga više gledao po oglasnicima i netu, kao i u živo, i nakon što sam ih par isprovao prilikom traženja motora jednostavno se desila ljubav na drugi pogled. Sada sam oduševljen izborom i kupnjom i jedva čekam ponovo je izvesti na cestu!  8) Eto, toliko za sada. Nastavak sljedi... (y)


 
hary said:
I kod mene jedan primjerak u garaži 750,1998god,22tkm na vuri (y)
Pozdrav i tebi kolega!  (y) Okupljamo se lagano!  8) Imaš ti kakvu sliku svog ljubimca, kako si do sada zadovoljan s njim?
 
Kupljen prošle godine ovakav kakav je.Napravio s njim oko 5tkm od toga jedan duži put do Makedonije preko BIH,CG ALB nije bilo nikakvih problema,vozi se odlićno.Evo i slike
 
Dobro si ga nakrcao!  (y) Odlična ruta, ove god. ja i prijatelj planiramo odvoziti sličnu CG-MAK-ALB-BIH!  :D
 
največu zamjerku sam mu nalazio u stražnjoj gumi koja je 150 širine i to me malo vizualno smetalo ali što je više gledam to mi manje smeta i nije toliko ružno  :mrgreen: Prilikom izmjene stražnje gume montirat ću 160 koja ide gore bez problema i tako ću si malo uljepšati taj dio.  8) Mišljenja sam da to neče bitno utjecati na ciklistiku samog motora,


Moj ti ima zadnju 180/55/17,upisana u prometnu,kupio sam ga s tom gumom i vozi se bez problema a i dobro izgleda
 
prijatelju 180 u orginal vilicu ne ide ,vjerovatno je zadnja vilica od bandita 1200 ili kakve uljare 8)
 
I ja isto mislim da ti je onda zadnja vilica od Bandita 1200, imaju sličan međuosovinski razmak a Bandit 1200 ide u originalu sa gumom 180!  (y) Ali za 160 sam siguran da ide na ovu vilicu šo je sad na njemu.
 
varadero10 said:
prijatelju 180 u orginal vilicu ne ide ,vjerovatno je zadnja vilica od bandita 1200 ili kakve uljare 8)
ako staviš na serijsku felgu onda ide :mrgreen: ima ih koji to rade..
 
MOONSHIELD said:
ako staviš na serijsku felgu onda ide :mrgreen: ima ih koji to rade..
lako za felgu, misliš da ta širina stane između original vilica?  :misli:
 
Sad ste mi dali na razmišljanje ,sutra ću u garažu pa to malo bolje pogledati a i poslikati kako kažu slika govori više od 1000 riječi :mrgreen:
 
hary said:
Sad ste mi dali na razmišljanje ,sutra ću u garažu pa to malo bolje pogledati a i poslikati kako kažu slika govori više od 1000 riječi :mrgreen:
odlično, i mene živo zanima, kako izgled tako i jeli moguče ugurati 180 gore!  (y)
 
ako ti je gore obična felga (mislim da je 4,5) na nju možeš staviti gumu širine 180, jedino ćeš dobiti puno šiljastiji profil, a širina gume će biti ista, stavio ti na tu felgu 150, 160 ili 180, jedino ako su izumili gumu koja može rašiti felgu :mrgreen: i da, znam licka koji ima na gsx600f gumu 180, i čak mislim da je origigi felga gore.. (y)
 
MOONSHIELD said:
ako ti je gore obična felga (mislim da je 4,5) na nju možeš staviti gumu širine 180, jedino ćeš dobiti puno šiljastiji profil, a širina gume će biti ista, stavio ti na tu felgu 150, 160 ili 180 :mrgreen: i da, znam licka koji ima na gsx600f gumu 180, i čak mislim da je origigi felga gore.. (y)
onda samo s gumom nebi ništa dobio jer meni se vizualno ne sviđa to što od straga nema širinu. :mrgreen: kad je motor solo to se ni ne primječuje ali kada je parkiran uz neki drugi koji ima 180-190 onda me bode u oći!
 
teoretski da, ali bi barem imao u glavi da se voziš na gumi 180, a i lijepo izgleda zašiljena, bar meni :mrgreen: