Suzuki RF600R karburatori

SandiSps

New member
Pozdrav

Kupio sam nedavno rf600r koji je zadnje dvije god jako slabo vožen.
Motor pali i vozi ali je problem taj što (više kad je hladan) ima lag na gasu između 4000 i 6000 tj. zastane na 4-5 tisuća i onda probije
Trenutno nije reg pa se baš i ne vozim al me to trenutno pati.
Stavljene su nove membrane,očišćeni karburatori i poštelani vakumi..
Nez dal se još igrat sa smjesom il je nešto drugo u pitanju stvarno više nisam siguran.
Kad mu malo zatvorim rupu (dovod zraka)na airboxu motor odreže normalno.
 
Tko je skidao karbove dole i mijenjao membrane i zašto.?Očito da nije napravljeno kako treba,budući da ostaje bez dovoljne količine goriva baš između 4i6 rpm.Ponoviti postupak.👍
 
Tko je skidao karbove dole i mijenjao membrane i zašto.?Očito da nije napravljeno kako treba,budući da ostaje bez dovoljne količine goriva baš između 4i6 rpm.Ponoviti postupak.👍
Mene je tak slično hebo R80 dok nisam povečo kolićinu goriva sa dizom. Nakon toga vrtio se i primo gas iz različitigh br. okretaja ko motorna pila, bez obzira što je stari lijeni boxer!
 
Simptomi su jasni,najjednostavniji i najbolji način da se vidi stvarno stanje je rastavljanje i čišćenje u uzv kadici.Onda se sve naštela i siguran si 100% da te u kritičnoj fazi kao što je preticanje neće staviti u poziciju kaj sad?👍
 
"Kad mu malo zatvorim rupu (dovod zraka)na airboxu motor odreže normalno."
Znači da ti vuče falši zrak,provjeri prirubnice karburatora
 
"Kad mu malo zatvorim rupu (dovod zraka)na airboxu motor odreže normalno."
Znači da ti vuče falši zrak,provjeri prirubnice karburatora
Takvo ponašanje nije posljedica falš zraka jer da je falš zrak onda bi radio drugačije i na drugim režimima rada .. ;)

Ovdje je problem u neadekvatnom poštelavanju karburatora u odnosu na filter zraka i ispuh .. ;)

Ljudi stavljaju "K&N" filtere, a ostave tvorničke postavke karburatora jer nemaju pojma šta rade... i onda se otvaraju ovakve teme ... :D

Pajdo mog pajde odlično poštela karburator... jednom je to napravio i bilo je dobro .. :D
 
Takvo ponašanje nije posljedica falš zraka jer da je falš zrak onda bi radio drugačije i na drugim režimima rada .. ;)

Ovdje je problem u neadekvatnom poštelavanju karburatora u odnosu na filter zraka i ispuh .. ;)

Ljudi stavljaju "K&N" filtere, a ostave tvorničke postavke karburatora jer nemaju pojma šta rade... i onda se otvaraju ovakve teme ... :D

Pajdo mog pajde odlično poštela karburator... jednom je to napravio i bilo je dobro .. :D
Ja sam to naveja iz vlastitog iskustva. E sad šta je sve kemijano pitaj boga. A za tebe znam da si doktor pa nemam šta nadodat👍