Suzuki rmz 250 2016

Rmz 2016

New member
Posto privi put se susrećem sa rmz 250 ccm fmf 2016 godina kakva su vaša mišljenja u vezi ovog motora hvala
 
Ako volis Suzuki odrzavaj i tjeraj.
To je radni stroj sa servisima na sate tako da je i srica veliki pozeljni faktor.
Koliko vidim nitko u PH ne vozi Suzuki mozda radi zastupljenosti al ako vec nisi kupija motocross motor radije gledaj Kawasaki radi odrzavanja (Jakopec) , Yamahu ili KTM grupaciju radi djelova
 
Ja sam imo prije ovog kobilu zvani Suzuki ts 125 inacw sve pohvale za motor sto se ti alo mojih potreba nije me zadovoljavao kao motor pa sam odlučio da idem na nesto veće to je podrazumijevalo kawi kxf 250 ili kx 250 ili Suzuki rmz 250nilinobicno rm 250

Ali kad sam probao jučer ovog rmz oduševio sam se
Motor je poznat kupljen nov 2017 godine napravio 80 radnih sati i čovjek ga prodaje da ne lezi dzaba i ja sma naletio mlslucajno na njega

Moje pitanje sljedeće glasi

Na koliko sati se njemu radi servis kompletne mašine posto ovdje kod nas nema forum rasprava za ovaj tip motora koji mene interesira cito sam eng forume idioti mjenjaju ulje svako 3radna sata i nakon 8 do 10 karike i klip tako da mene interesuje da mi netko kaze kako jeste jer ovi Amerikanci nisu normalni sto se tice toga
 
Ja sam imo prije ovog kobilu zvani Suzuki ts 125 inacw sve pohvale za motor sto se ti alo mojih potreba nije me zadovoljavao kao motor pa sam odlučio da idem na nesto veće to je podrazumijevalo kawi kxf 250 ili kx 250 ili Suzuki rmz 250nilinobicno rm 250

Ali kad sam probao jučer ovog rmz oduševio sam se
Motor je poznat kupljen nov 2017 godine napravio 80 radnih sati i čovjek ga prodaje da ne lezi dzaba i ja sma naletio mlslucajno na njega

Moje pitanje sljedeće glasi

Na koliko sati se njemu radi servis kompletne mašine posto ovdje kod nas nema forum rasprava za ovaj tip motora koji mene interesira cito sam eng forume idioti mjenjaju ulje svako 3radna sata i nakon 8 do 10 karike i klip tako da mene interesuje da mi netko kaze kako jeste jer ovi Amerikanci nisu normalni sto se tice toga

Ulje bi triba minjat svako 10h automatski i filter
Filter zraka peres i posli uljis tako rec nakon svake voznje pogotovo ako je prasnjavo.
Klip,faz lanac ide preko 100h mada trazi promjenu radi sigurnosti jer moze nastat veca steta.
Jebiga ko trazi perfomanse i sigurnost da zavrsi utrku sve to mjenja prije.
Jednostavno to je radni stroj i trazi paznju.
Radije kupi neki enduro za po sumama i livadama koji ima ventilator jer ces cross zakuhat ako negdi zapnes.
Odakle si pa cu te uputit da te netko posavjetuje
 
Ulje bi triba minjat svako 10h automatski i filter
Filter zraka peres i posli uljis tako rec nakon svake voznje pogotovo ako je prasnjavo.
Klip,faz lanac ide preko 100h mada trazi promjenu radi sigurnosti jer moze nastat veca steta.
Jebiga ko trazi perfomanse i sigurnost da zavrsi utrku sve to mjenja prije.
Jednostavno to je radni stroj i trazi paznju.
Radije kupi neki enduro za po sumama i livadama koji ima ventilator jer ces cross zakuhat ako negdi zapnes.
Odakle si pa cu te uputit da te netko posavjetuje
Ja sam iz Bihaća Bosna
Ma nije problem zamjenski dijelove nego već da znam kako postupa sa njim već ima oko 87 radnih sati Pa čisto da znam kako sljedeće postupat iskreno tražio sam 2t mašinu ali kao sto reče i 4t nije za bacit svidja mi se samo sto je 4t dosta zahtjevnija a i ja to namjeravam vozat samo kad sam na godisnjem i tako
Znaci 4 5 puta godišnje dolazim na godišnji od 1 do 2 sedmice tako da neću ja njega bas nesto previše ni vozat

Uradiću sutra zamjenu ulja filtera i vjv u ovo koji dan dok nadjem gdje uzet djelove za generalu pa ćemo vidjeti da i to uradimo dok sam tu
 
samo ga nemoj u sumi zakuhat jer nije namjenjen za to

ne diraj nista, redovito minjaj ulje i prati ima li spene kod izmjene ulja
 
  • Like
Reactions: Rmz 2016
Svakako ne planiram ja to bas onako Hard core vozit otpuštena solidna vožnja više za gustanja a ako bude kuho ugradit ću mu hladnjak nesto ce se improvizovat
IMG_20211225_111819.jpg
IMG_20211225_111840.jpg
 
Sta činiti sta bi bilo poželjno Ja sam svakako planiro sutra promijenit ulje filtere jer motor je kupit 2017 nov i do sad ima 87radnih sati sto se tice toga bas je minimalno vozan u zadnje 2 god napravio je 10nradnih sati
 
Promjeniš ulje, filter ulja i filter zraka.
Ali to ti nije motocikl za nekoga tko ne zna šta je kupio ili nema u blizini servis za njega.
 
  • Like
Reactions: Rmz 2016
Nekidan je na marketu na fb bija DRZ 400 u BiH se prodava.
To je enduro motor peri deri i moze se registrirat
 
Nekidan je na marketu na fb bija DRZ 400 u BiH se prodava.
To je enduro motor peri deri i moze se registrirat
Nisam bas zainteresovan za enduro motore i ne volim motor koji može po asvaltu jer ja nisam uracunljiv sa tim ☹️
Više mi odgovara Full cross motor zato sam ga i uzeo
 
Promjeniš ulje, filter ulja i filter zraka.
Ali to ti nije motocikl za nekoga tko ne zna šta je kupio ili nema u blizini servis za njega.
Imam ja vrhunskog majstora sto se tice generalike i tih stvari
Ulje i filtere znam sam mijenjat tako da vidjet ćemo kako će da sluzi
Ako ne budem zadovoljan sa njim idem na svog favorita kxf ili kx 250 kawasakia
 
ja mislim da je taj motor stariji od 2016g
 
  • Like
Reactions: Rmz 2016