suzuki SV 1000S

marvenjak

New member
drug vozi dotičnu suzu, ali sada ima problem sa strujom. Samo vergla,neće da upali, treperi crvena lampica za ulje, i na displeju izbacuje grešku "FI"... Zna li neko o čemu se radi,o kakvom kvaru, i šta je potrebno da se isti ukloni????
PozZZZz
 
nemoj me držati za riječ,jer nisam 100% siguran....ali čini mi se da je to fuell injection.....tj FI.....greška ubrizgavača ili nešto oko goriva,uglavnom....(jesu se možda začepili???....jel cukao motor prije????)..pumpa zuji uredno????....provjeri osigurače...i pogledaj malo u servisnoj knjižici......a možda bi ga samo trebalo spojiti na komp i resetirati grešku....

di tanka?,što tanka? koliko je prešo?
 
Sa resetiranjem tj. ponistavanjem greske se ne rijesava problem! Definitivno moras posjetit servis da se motor spoji na dijagnostiku i da se vidi koji senzor cita gresku tj. zbog cega ecm "ne dozvoljava" paljenje. Crvena lampica moze i ne mora imat veze sa ubrizgavanjem goriva. Tako da motor strpaj u kombi i pravac servis. Ovlasteni naravno!
 
pak said:
nemoj me držati za riječ,jer nisam 100% siguran....ali čini mi se da je to fuell injection.....tj FI.....greška ubrizgavača ili nešto oko goriva,uglavnom....(jesu se možda začepili???....jel cukao motor prije????)..pumpa zuji uredno????....provjeri osigurače...i pogledaj malo u servisnoj knjižici......a možda bi ga samo trebalo spojiti na komp i resetirati grešku....

di tanka?,što tanka? koliko je prešo?
Motor nije čukao nikad, pumpa ne zuji kako treba! tanka super jer nema katalizator.Nije prešao mnogo, ne znam tačno koliko... još kad bih imao kablove da ga prikopčam.... u svakom slučaju hvala! probaćemo štogod, pa javim ako se šta promeni, pozz!
 
Ako je možda skidao kutiju filtera zraka pa nije nazad prikopčao sve kabele i crijeva :misli:
Meni se tako dogodilo kada sam mjenjao sajlu gasa isto F1 , neće da upali.
Pregledao sve spojeve i vidio da sam jedan zaboravio uštekati (y)
 
marvenjak said:
Motor nije čukao nikad, pumpa ne zuji kako treba! tanka super jer nema katalizator.Nije prešao mnogo, ne znam tačno koliko... još kad bih imao kablove da ga prikopčam.... u svakom slučaju hvala! probaćemo štogod, pa javim ako se šta promeni, pozz!

Pa onda problem traži u pumpi.Dal je motor bil vožen i samo najdanput stao ili je bil u "zimskom snu"???
Je možda nekaj dirano oko nje pa je samo pitanje u konektorima...
 
Neka dobro pogleda konektor na ručici kuplunga. Ako je konektor izvučen, nema startanja motora. Već se je to događalo.
 
uspeo je da ga dovode u repair mod bez kompa, očitao broj greške, i kaže da mu je u pitanju kontakt brava ili da ima negde kontakta gde ne bi trebalo. Sad bar ima malo zanimacije  :mrgreen:. PozzZ