SV650S

dejvid

New member
Što mislite o tom motoru? Relatvni sam početnik u moto svijetu, tj. godinu dana vozim Runnera 125 pa bi mi ovaj bio kao prvi pravi motor. Hoće li mi sa svojih 72 konja biti preslab/prejak/brzo će mi dosaditi? Što mislite o mašini, jel to neka starudija iz prošlog tisućljeća ili je dobra? Svaki komentar je dobrodošao. HELP HELP  :naklon: :naklon:
 
preslab!??? :shock:
pa reko si da si do sad vozio skuter? :misli:
neće ti bit preslab!bez brige!
imao sam ga i prilike vozit i mogu ti reć da je OK!a što se tiće same mašine neznam puno pa neću ni lupetat!

 
Jako dobar motor,mislim da ima dosta konja i da ti neće dosaditi,snagu ispucava od malih okretaja pa linearno do kraja,motor je predvidiv.....obrati pažnju na položaj sjedenja i zatvorenost volana,pa vidi koliko će ti to odgovarati....inače motor je stvoren za zavoje,jako je upravljiv,u svakom trenutku ,skoro,da možeš mijenjati smijer,naravno ako si u nekom normalnim brzinama....iskusni drže s tim motorom korak s fazerom 600 ili kavom z750 bez nekog večeg problema....jedino gdje im oni mogu malo pobječi je ravnica auto puta....

pošto 650 nema antihoping kvačilo imaš dobr šanse za jače poniranje prednjih vilica kod abgasa....al kad se na to navikneš bit će sve ok....toliko dobro koči motorm da nečeš imati potrebe stiskati kočnice,u normalnoj vangradskoj vožnji,samo otpustiš gas.....nema pretjerane potrebe za šaltanjem,jer vuče u svim brzinama...jako dobar motor koji na neku čudnu foru nije baš popularan.Alu okvir jako čvrst,nema nikakvih uvijanja....kočnice dobre
 
Novi ili polovni?
gledam po oglasnicima i nema ih uopće, bit će onda novi, samo da ga ne moram prodavati za godinu dana i baciti 3000 € u vjetar jer će mi postati preslab, najgora noćna mora hehe  :D

EDIT:
@ Pak: Hvala na vrlo detaljnom komentaru
 
pitam jer kad ga kupim onda će biti prekasno za razmišljanje.
Sa abs-om ili može i bez?
Na internetu često viđam SV650s sa potpunim oklopima, ameri to zovu SV650sf, jel se to može naručiti i kod nas i koliko bi to došlo otprilike?
 
dejvid said:
pitam jer kad ga kupim onda će biti prekasno za razmišljanje.
Sa abs-om ili može i bez?
Na internetu često viđam SV650s sa potpunim oklopima, ameri to zovu SV650sf, jel se to može naručiti i kod nas i koliko bi to došlo otprilike?

pa abs ne može škoditi,ako se ima love uzmi....a oklopi su 5k kn origigi (za sv1000s),a možda se nađu povoljnije neoriginalni,ali sumnjam jer nije baš popularan.....
 
dejvid said:
Što mislite o tom motoru? Relatvni sam početnik u moto svijetu, tj. godinu dana vozim Runnera 125 pa bi mi ovaj bio kao prvi pravi motor. Hoće li mi sa svojih 72 konja biti preslab/prejak/brzo će mi dosaditi? Što mislite o mašini, jel to neka starudija iz prošlog tisućljeća ili je dobra? Svaki komentar je dobrodošao. HELP HELP  :naklon: :naklon:

Vozio ga nisam, ali motor je nevjerojatno popularan pogotovo za početnike na stazi. Ako se snalaziš na ebay možeš motor popravljat džabe, nedaj bože pada, štetu od 2000€ popravio bi za 10-20 puta manju cifru. Stvarno ima sila djelova. A čim je tako popularan, sigurno nije loš  :D samo ga kod nas ne viđam puno?  :misli:
 
aurellie said:
Vozio ga nisam, ali motor je nevjerojatno popularan pogotovo za početnike na stazi. Ako se snalaziš na ebay možeš motor popravljat džabe, nedaj bože pada, štetu od 2000€ popravio bi za 10-20 puta manju cifru. Stvarno ima sila djelova. A čim je tako popularan, sigurno nije loš  :D samo ga kod nas ne viđam puno?  :misli:
[/
Ma ljudi ne znaju,više se ide na trendovske motore,tko zna,zna :mrgreen:.Kao što je naoisao pak,iskusniji drže korak s fazerom 600 ili z750,uz to što bi ja dodao, zbog agilnosti i potiska iz niskih možda bi sv uz pravog vozača i bio ispred navedenih trendsetera :mrgreen:.
 
i  uz dužno poštovanje previše za tebe, uzmi brate, dobar i gotovo (y)
 
Jedina mana..,trebalo bi da je par tisuća kuna jeftiniji,mislim da je previsoka cijena dosad bila najveći razlog što ovaj motor ne viđamo često po hrvatskim cestama.Uvoznici,što se čeka...čak je i Honda jeftinija :(?
 
bullitt said:
Jedina mana..,trebalo bi da je par tisuća kuna jeftiniji,mislim da je previsoka cijena dosad bila najveći razlog što ovaj motor ne viđamo često po hrvatskim cestama.Uvoznici,što se čeka...čak je i Honda jeftinija :(?

nemam ništa protiv niskih cijena,ali honda cbf 600 sa 78ks je daleko lošiji motor od sv650...konstrukcijski gledano (čvrstoča rame),dok je s sv-om normalno otiči na stazu,s hondom to ipak nije...
 
pak said:
nemam ništa protiv niskih cijena,ali honda cbf 600 sa 78ks je daleko lošiji motor od sv650...konstrukcijski gledano (čvrstoča rame),dok je s sv-om normalno otiči na stazu,s hondom to ipak nije...

S ovom konstatacijom se potpuno slažem,al htio sam ušićariti kakav popust kod dilera :mrgreen:.Šalim se..,kao da ja tu mogu nešto promijeniti :(.
 
A baš me zanima, kaj čete vas dovjica to izvodit sa motorima da vam je toliko presudna čvrstoća rame, pa nebi je stavili u prodaju da nije dovoljno čvrsta na Hondi.

@Pak
pitaj bilo kojeg vozaća koji ode sa bilo kojim od ovih motora na stazu i mislim da neće presudna biti rama, već ziher nekaj drugo( težište motora, snaga, gume, kočnice itd..)

Ali dobro to je opet samo moje mišljenje!
 
Horny said:
A baš me zanima, kaj čete vas dovjica to izvodit sa motorima da vam je toliko presudna čvrstoća rame, pa nebi je stavili u prodaju da nije dovoljno čvrsta na Hondi.

@Pak
pitaj bilo kojeg vozaća koji ode sa bilo kojim od ovih motora na stazu i mislim da neće presudna biti rama, već ziher nekaj drugo( težište motora, snaga, gume, kočnice itd..)

Ali dobro to je opet samo moje mišljenje!

možad sam se krivo izrazio,nema honda lošu ramu,nego sv ima bolju,a ima i bolju ciklistiku,ovjes,težište,ja bi rekao i samu mašinu....u stvari sama pista nije ni bitna,bitno je da je sv zbog svoje koncepcije puno kompaktniji u zavojima,doslovno se vozi ko bicikla,koči se u zavoju bez problema i to u nagibu...mjenjaš putanju lako i sigurno....a honda je tu puno tromija,i ima mekši ovjes....e sad za neke stvari je dobro jedno,za druge drugo....recimo ako se neko uželi stvarno dobre zaštite od vjetra ja bi mu preporuči cbf600s....
 
ja isto gledam sad piknut neki motor i biram izmedju cbf600n.sv650.bandit650 ... zbog v2 i nekak vizualno mi je sv najdrazi, makar sam vise manje honda fan.. izmedju ta tri mozda ima najmanje konja ali je i najlaksi, jedino sto se mene osobno tice neznam kako bi mi visina sjedala pasala, a na drugima se moze stelat (jbg neki od nas smo kratki malo), a po ducanima ih nemaju i nemam gdje sjest na njega i probat  :(
 
Neznam,ja sam visok 176cm i taman mi odgovara.Kako to da ih Eurorent i Dudo nemaju u salonu,što kažu hoće li dolaziti?Ako ne,probaj naći nekog vlasnika s foruma da probaš.
 
ja sam 171 pa eto nesto sam jos kraci.. a sto se tice eurorenta i dude.. bio jucer i sim i tam.. u eurorentu sve sami hyosungi trenutno, od suzukija hayabusa, gsxr i vstrom, jos neki skuteri i quad-ovi.. tak da tam nemaju ni mjesta.. kod dude su mi rekli da ih dobiju svaki tjedan al da sve prodaju a i da ih ne drze u salonu jer su to svima vec poznati modeli..

probo sam vec na par topica nac nekog sretnog vlasnika (i sv-a i bandita i horneta starog) da mu platim pivu i da mi pokaze motor ali bez uspjeha