Švabo???

Dr. Iggy

New member
Neznam baš dali sam pogodio temu. Ali zanima me dali se može motor sa stranim papirima voziti na prikolici(ili u kombiju) do naprimjer grobnika i koristiti na stazi, a da čovjek nema problema s policijom. Zapravo me zanima dali se može prevoziti ako nema papire???????? :misli:
 
Ako nemaš nikakve papire teško da bi to dobro završilo ak bi te policija zaustavila  :wink:
 
Dr. Iggy said:
Neznam baš dali sam pogodio temu. Ali zanima me dali se može motor sa stranim papirima voziti na prikolici(ili u kombiju) do naprimjer grobnika i koristiti na stazi, a da čovjek nema problema s policijom. Zapravo me zanima dali se može prevoziti ako nema papire???????? :misli:
Dobro jel ima papire ili nema
 
Vidiš i mene to zanima ,npr kupim motor vani Njemačka,Italija ili neka druga zemlja naravno sa papirima i ne platim carinu i poreze na njega,znači motor ima strane papire ,što bi se dogodilo kada bi me uhvatila policija na putu za Grobnik  ili neku drugu stazu sa motorom u kombiju ili na prikolici ??! :misli:
 
Dr. Iggy said:
Neznam baš dali sam pogodio temu. Ali zanima me dali se može motor sa stranim papirima voziti na prikolici(ili u kombiju) do naprimjer grobnika i koristiti na stazi, a da čovjek nema problema s policijom. Zapravo me zanima dali se može prevoziti ako nema papire???????? :misli:

ako imas dozvolu boravka u istoj toj stranoj zemlji, cije papire motor ima, nemas problema


al sudeci po drugom pitanju, Ti imas problema, velikih problema
8)
 
tomahawk said:
Vidiš i mene to zanima ,npr kupim motor vani Njemačka,Italija ili neka druga zemlja naravno sa papirima i ne platim carinu i poreze na njega,znači motor ima strane papire ,što bi se dogodilo kada bi me uhvatila policija na putu za Grobnik  ili neku drugu stazu sa motorom u kombiju ili na prikolici ??! :misli:


E to sam htio pitat!!
A nemam dozvolu boravka, u nekoj drugoj državi!?
 
Dr. Iggy said:
E to sam htio pitat!!
A nemam dozvolu boravka, u nekoj drugoj državi!?
Izbjegavanje carinskog nadzora, oduzimanje motora, do okončanja postupka. Kaznu dobijaš svakako a kada završi postupak vozilo će se staviti u neko od dozvoljenih carinskih postupaka, kao npr. carinjenje istoga,,,
 
Jel ima netko konkretne podatke kolike su te kazne i jel netko iskusio to na svojoj koži,čuo sam priče da se na Grobnik stazu znaju zaletit carinske kontrole i onda papire od motora na sunce !
 
Baš kao što je rečeno ako imaš papire od motora i voziš ga u kombiju a imaš i boravište u toj zemlji onda neće biti problem pa i ako je motor odjavljen! a ako nemaš boravište u putovnici nesmiješ ni u kom pogledu voziti taj motor!
ali ako je legalan i imaš papire i hoćeš da ga voziš samo na trkama možeš da ga registruješ na neki AMK automoto klub bez dažbina.. :mrgreen:  :wink:  :wink:  :wink:
 
tomahawk said:
Jel ima netko konkretne podatke kolike su te kazne i jel netko iskusio to na svojoj koži,čuo sam priče da se na Grobnik stazu znaju zaletit carinske kontrole i onda papire od motora na sunce !

Ako racunas na to da je kazna prihvatljiva pa si miran, varas se... gotovo 100% sam siguran da ti slijedi oduzimanje vozila, prekrsajna, a moguce i krivicna prijava i ulazak u kojekakve baze, pa svaki put kad neko mazne motor, zovu i tebe radi provjere...

Frendu su oduzeli dzip jer su na izlazu iz Hrvatske mislili da je MOZDA prekucavan broj sasije. Nakon skoro godinu dana su zakljucili da je sve u redu i da moze preuzeti vozilo.

U tih godinu dana nije smio ni vidjeti vozilo a kamoli ga upaliti ili ista slicno. A on je imao sve papire i sve je bilo uredno.

Sad na osnovu ovog primjera zamisli sto bi se dogodilo ako nemas nikakve papire.

Ako imas nekakve, u carinskom si prekrsaju i kako kod okrenes slijedi ti prijava i ostajes bez vozila.

Any similar questions?

:lolcry: