Sve se manje i manje vozimo – statistika vani i kod nas

Nezz za druge ali ja sam non stop na motoru, koristim ga za gušt i kao prijevozno sredstvo. Em sta mi je lakse parkirat i zaobiđem guzvu po gradu uz to gustam od tocke A do točke B. Jedino kad je kiša ili trebam nesto veće prevest onda s autom. Od božića, kad zahladi ovde u Splitu, pa do drugog mjeseca malo rijeđe ali i tada bar dva puta mjesecno da malo napunim akumulator.
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
zayebanciju na stranu :mrgreen:

ali realno; nije isto kao kad daš nekom mlađem motor kojemu je to san snova i nekom starijem od...
(+koji je imao više motora, km i sl.)

tako da svake godine sve manje km je sasvim normalno, jedino ako je apstinencija :mrgreen: malo duža
(ne samo zimska npr. za kontinentalce), možda se zaželiš ponovo više vozikati :unsure:

znam par ljudi moje generacije, a i još starije :mrgreen: koji prvo kažu: nije to više to, nema stare ekipe i sl.
pa 5/6 i više godina jednostavno ne kupe nikakav bike i onda ipak uzmu nešto i opet 'ko mladići :mrgreen:(y)
 
Evo da malo podignemo statistiku
 

Attachments

  • 88A36CFB-9297-4C54-B4CE-40BA88995AAA.jpeg
    88A36CFB-9297-4C54-B4CE-40BA88995AAA.jpeg
    2.6 MB · Views: 0
danas subota, nije baš neki +celzića, ali može se,
za divno čudo, nema ni magle (SB)

i žena kaže: oš' se ti ići provozati?

ja: ma jok, cesta hladna, aku sam ionako prije par dana oživio,
natankan, podmazan... čekam proljeće :sleep:





a yebem ti sunce, baš si ostario
:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: b0du1 and Village
Evo ovaj pajdo iz dalmacije se vozio 31.12.2021. i 01.01.2022.
Toliko o zimi...
 

Attachments

  • 407E130C-5CCA-47D0-B738-801FDB7429EB.jpeg
    407E130C-5CCA-47D0-B738-801FDB7429EB.jpeg
    2.6 MB · Views: 0
  • 1CD6DD55-0BD8-4721-B68F-DABA973DF0D1.jpeg
    1CD6DD55-0BD8-4721-B68F-DABA973DF0D1.jpeg
    4.8 MB · Views: 0
  • C4778CDE-3015-485A-AD55-EA5D2D32D29D.jpeg
    C4778CDE-3015-485A-AD55-EA5D2D32D29D.jpeg
    1.7 MB · Views: 0
  • 167F26C0-B915-4087-860D-1BBFEEC38138.jpeg
    167F26C0-B915-4087-860D-1BBFEEC38138.jpeg
    6.2 MB · Views: 0
Last edited:
(y) ma voze se ljudi i kod nas (Slavonija) samo ako nije baš snijeg
ili recimo u Karavani i po snijegu :cool:


pa i sam nekad usred zime, ako nema soli provozam bike, ali
to mi baš i nije neka vožnja po mom guštu ;)

ono što sam mislio, je više: eto meni je svejedno koliko je gorivo ovaj tj.
motor je tu, ali da sam 40god. mlađi… mmmmmm

ne bi me 2x pitao: "oš' krug" :mrgreen:(y)
 
Last edited:
Prosječno radin 10 000 + km godišnje s tim da ne idem motorom na posa (službeno auto) iman ženu,dvoje male dice,kredit ka i svaki pravi Hrvat 😜.Izbivam iz kuće minimalno 10 sati dnevno osim vikenda koje je žena zadnjih 10 godina uredno radila pa opet nađem vrimena za najvažniju sporednu stvar na svitu 😃
Stvar je u tome šta san motor nakon obveza šta obiteljkih šta poslovnih stavija na prvo misto,od kad znan za sebe tako je i čini mi se da će tako ostati do kraja života.Taktika ima masu za đireve pa i nediljom kad spreman gradele pripremu obavim ujutro i kad snimin uru slobodno odem se provozati pa onda gradelan...
Prioriteti su sve i triba ih znati posložiti,kako dica odrastaju iman sve više slobodnog vrimena i volje za đireve a kad počmen kalkulirati sa vožnjom samo prominim motor i veselje može iznova krenuti 😃
Po meni je to jedna od osnovnih stvari di se ljudi "zasite" motora pa kreću razorazna izmotavanja na temu,promini motor pa ćeš viditi kako ti se naglo opet vozi... 😃

P.S.I taj motor ti mora podići stojka kad ga vidiš i voziš inače će opet skupljati prašinu 🤭
 
U 2 godine sam napravio nekih 40 tisuca km da bi zadnjih godinu dana napravio jedva 6. Znaci cijelo ljeto sam htio voziti motor a nisam mogao a sada kad mogu neda mi se, povremeno me uhvati zelja.. Sta znam dopizdilo mi ici vazda u iste djireve a sad je i hladno da bi isao nekuda dalje.
 
  • Wow
  • Like
Reactions: Dene and cadjo
Evo baš gledam vani,poluoblačno,lagana bura i 12 stupnjeva,šance za otići u đir su 40% da neću i 100% da oću.Uru pa spremati ribu 😎
 
  • Like
Reactions: Dene
U 2 godine sam napravio nekih 40 tisuca km da bi zadnjih godinu dana napravio jedva 6. Znaci cijelo ljeto sam htio voziti motor a nisam mogao a sada kad mogu neda mi se, povremeno me uhvati zelja.. Sta znam dopizdilo mi ici vazda u iste djireve a sad je i hladno da bi isao nekuda dalje.
Ah bolje i ti da ti se neda nego da si ko ja operiran 😁🤣
Ja sam zato lijepo poslao sic na tapiciranje,taman mi stoji motor