Svi putevi vode u Karlobag

ni jedan pad ne izgleda lijepo, ali ovaj s dukcem je imao više sreće nego pameti :oops:
 
  • Like
Reactions: Nero
je, ali vidiš da je cijeli propo, kad je puko..
lijevi fuzić u lijevom zavoju drži samo težinu same noge..
 
A znam, desnom nogom se drzis za tank, ovaj fuzic je ocito bio nacet/oslabljen od prije, a razlog nekvaliteta, sto drugo? Ali da se desilo u cudnom momentu - je. Iako, neki ljudi voze po mantri da "stiscu" unutarnji fuzic,, koliko god to nepravilno bilo, ali to sigurno nebi smio bit razlog da pukne.
 
Gledao sad ponovo slow motion...... Da, propao je skroz na lijevu nogu jer je puno tezine bilo na njoj, ali, i dalje tvrdim da kvalitetan fuzic moze trpit puno vise od ovog pod cim je pukao, pa taman da je i sva tezina + G opterecenje na njemu (koliko? mozda 0,1-0,2G: nagadjam). I da je vozac debelo preko 100kg, opet ne smije fuzic puknut. Jeftina kineska roba kako je navedeno.
 
Ja bi se složio s ovim.
Kad se nešto ovako iznenada desi prepadneš se i onda su moguće svakakbe reakcije

Pa koliko puta si dozivio to, a koliko puta neke druge situacije? Ova je rijetka ko jednorog i normalno da se zgubis taj tren :)

Al kao i obicno, uzrok je bitan, a ne posljedica, a ovdje je ocit.
 
Pa koliko puta si dozivio to, a koliko puta neke druge situacije? Ova je rijetka ko jednorog i normalno da se zgubis taj tren :)

Al kao i obicno, uzrok je bitan, a ne posljedica, a ovdje je ocit.
Pa zato sam to i napisao,kad se ovako nešto neočekivano i iznenadno desi čovjek se prepadne a onda se dešavaju svakakve reakcije
 
  • Like
Reactions: tomo3 and 3alfa3
a da ne kažem da pucanje fuzića ne bi smio biti razlog pada, pa sjediš na motoru, a ne stojiš na fuzićima..
 
Ja bi se složio s ovim.
Kad se nešto ovako iznenada desi prepadneš se i onda su moguće svakakbe reakcije

Jebeno, dogodilo mi se slično samo hvala Bogu bez pada.
Isto neki kineski oslonci sa Aliexpressa digao se na noge i lijeva noga propala, srećom je bila mala brzina. Ne znam kako sam ostao na motoru.
Uglavnom :mad:
 
Pa koliko puta si dozivio to, a koliko puta neke druge situacije? Ova je rijetka ko jednorog i normalno da se zgubis taj tren :)

Al kao i obicno, uzrok je bitan, a ne posljedica, a ovdje je ocit.
Sa 1098 mi se odvidao kineski oslonac (kompletne kineske štafne su bile gore) jer su vide koje dolaze s njima smeće, a usto nisam ni stavio ni loctite. Otpalo mi na ravnom dijelu ceste, skoro RIP. U zavoju bih bio na podu.
 
evo, čovjek objasnio, očito on stišće unutarnji a ne vanjski nogar i nogu u tank.
kako god ne bi smio puknut, a puknuo je zato jer je od kurca napravljen, kineska kvaliteta, , koliko puta znam ustat okomito na motoru i protegnut se pa niš ne pukne, tome je i namijenjeno, fala bogu šta bi ljudi koji voze off road, padali bi svako toliko jer fuzići pucaju.
riječi bac-a:
" - druga stvar koja se poklopila u tom padu je i moj način vožnje,u zavoju težište prebacivam na što nižu točku, a to je nožni oslonac/fuzić
- treća stvar , u vožnji uvijek imam 2 prsta na ručici od prednje kočnice zbog brže reakcije u vožnji, i kod ovog pucanja nogice/fuzića pri padu sa motora sam nekontrolirano stisao prednju kočnicu.
- dobronamjeran savijet za druge vozače, ne kupujte i ne ugrađujte nekvalitetne jeftine kineske proizvode na glavne komponente motora - ručica kočnica- nogica/fuzića - kočionih diskova/pločica "

kako god, bac-u sretan oporavak i neka se više nikad ne ponovi.
 
Od kineskih dijelova uz nabrojano nebi ni serafe koristio, barem ne za kriticne dijelove, za vizir nema problema (iako i tu imam OEM serafe - iskoristio "stare" jer je i poviseni vizir OEM pa pasu) :D



koliko puta znam ustat okomito na motoru i protegnut se pa niš ne pukne


I ja, a ima me (100+kg u opremi)
 
Last edited:
ni jedan pad ne izgleda lijepo, ali ovaj s dukcem je imao više sreće nego pameti :oops:

Nemas kaj pametno napravit u toj situaciji, jednom se neki slovenac ispred mene zabio u auto pa sam instiktivno pokusavao izbjeci predmete ispred sebe. Nekad uspije, nekad ne.
 
Nemas kaj pametno napravit u toj situaciji, jednom se neki slovenac ispred mene zabio u auto pa sam instiktivno pokusavao izbjeci predmete ispred sebe. Nekad uspije, nekad ne.

neki put samo treba imat srece