Svi putevi vode u Karlobag

"Nešto docnije..." kako bi pisalo u Bleku, Zagoru i ostalom visokointelektuaonom štivu za stariju generaciju:mrgreen: sreo sam i Barbu.... kako uživa na rivi dok se mi znojimo po magistralama. :p
Doči če i moje vrime.Bojler je čeka 4 sedmice da ga izmirin . :ROFLMAO: :ROFLMAO: Za mir u kući.
 
Sretan put ZG ekipi
 

Attachments

  • IMG_20210511_133531.jpg
    IMG_20210511_133531.jpg
    2 MB · Views: 0
Prvi đir ove godine odrađen i zamjetio sam na jednoj dionici između Senja i Karloba dosta novih zmijica. Jako neugodno, po ravnom gume "bjeze" lijevo-desno. Bas su usrali lijep komad ceste.
To je zapravo dionca napravljena od katranske ispune sa dodatkom asfalta.
 
Zar nije bilo nesto da su se motoristi u HR izborili da se u te zmijice i na linije stavlja abrazivni prasak od kojeg se ne klize ? Citao sam neke clanke i vijesti pa pitam, jer je to kao rijeseno
 
Zar nije bilo nesto da su se motoristi u HR izborili da se u te zmijice i na linije stavlja abrazivni prasak od kojeg se ne klize ? Citao sam neke clanke i vijesti pa pitam, jer je to kao rijeseno
Ha, ha, dobar vic. U stvarnosti stavljaju toliku količinu katranskih ispuna da na nekim dijelovima sigurno ima više katrana nego asfalta.
 
  • Like
Reactions: Feis123
Ha, ha, dobar vic. U stvarnosti stavljaju toliku količinu katranskih ispuna da na nekim dijelovima sigurno ima više katrana nego asfalta.

Ma oni to nalijevaju da ispune rupe kako voda ne bi ulazila i razvalila pukotinu jos vise... Ocito ne razmisljaju previse da ima korisnika ceste kojima te "korekcije" mogu doci i glave... Ali znam da je bilo nekih inicijativa (zajedno sa inicijativom da se stave zastite za motoriste ispod zastitnih ograda i preko stubica) pa sam mislio da su to uvazili... Ja sam iz Bosne pa o tim korekcijama generalno mogu samo sanjati. Ali je i malo lakse, kada saberes - ili je cesta toliko propala da ne mozes voziti tako brzo da nastradas; ili je tek sredjena da se moze voziti opusteno. Nema izmedju, osim ako ti ne izleti neki Passat "lubenicar" iz livade, kroz ilegalni "prikljucak" na magistralu :ROFLMAO:
 
Last edited:
Ma oni to nalijevaju da ispune rupe kako voda ne bi ulazila i razvalila pukotinu jos vise... Ocito ne razmisljaju previse da ima korisnika ceste kojima te "korekcije" mogu doci i glave... Ali znam da je bilo nekih inicijativa (zajedno sa inicijativom da se stave zastite za motoriste preko stubova zastitnih ograda) pa sam mislio da su to uvazili... Ja sam iz Bosne pa o tim korekcijama mogu samo sanjati. Ali je i malo lakse, kada saberes - ili je cesta toliko propala da ne mozes voziti tako brzo da nastradas; ili je tek sredjena da se moze voziti opusteno. Nema izmedju, osim ako ti ne izleti neki Passat "lubenicar" iz livade, kroz ilegalni "prikljucak" na magistralu :ROFLMAO:
Jasno je zašto koriste katranske ispune ali u nekim slučajevima to nema veze sa zdravim razumom a i ukupnim troškom. Više puta sam pročitao da je obavezno takve ispune posuti kvarcnim pijeskom ali to nitko ne radi.
Znam da će biti veselo na magistrali kad u sezoni padne lagana kiša sa svim strancima koji nisu naviknuti na takve uvjete.
 
Jasno je zašto koriste katranske ispune ali u nekim slučajevima to nema veze sa zdravim razumom a i ukupnim troškom. Više puta sam pročitao da je obavezno takve ispune posuti kvarcnim pijeskom ali to nitko ne radi.
Znam da će biti veselo na magistrali kad u sezoni padne lagana kiša sa svim strancima koji nisu naviknuti na takve uvjete.

Tesko da tu moze pomoci i kvarcni pijesak, jer onog momenta kada sunce uzari, zmijice se doslovno rastope i kvarcni pijesak (ako ga ima) tone u katran i rezultat je opet klizava zmijica... Sve bez novog asfalta je klasicna pita od govana, realno...
 
Tesko da tu moze pomoci i kvarcni pijesak, jer onog momenta kada sunce uzari, zmijice se doslovno rastope i kvarcni pijesak (ako ga ima) tone u katran i rezultat je opet klizava zmijica... Sve bez novog asfalta je klasicna pita od govana, realno...
Vjerojatno si u pravu ali bi ipak volio vidjeti da se stvari rade po nekakvom standardu.
 
Sjetite se magistrale prije novog asfalta i nekadasnje granice izmedu zupanija. Pa onda oni prometni biseri oko Obrovca, ogledala od asfalta u Dalmaciji.. Sve u svemu, cijeli zivot vozimo nekako po tim kaldrmama pa cemo i nastavit kakve god bile.😇 Jedino sto je i u tom slucaju GS jos bliza opcija. :mrgreen: