SW Motech Traveller cushion

stalker

Active member
Dobio sam na probu zračni jastuk za vozački sic od SW Motecha. Nisam ga još isprobao i vožnji ali mi prvi dojmovi ovako na mjestu nisu uvjerljivi.
Sic na mojoj Hondi NC nije baš najsretnije napravljen pa na duljim turama stvarno umara (tješi me što to nije slučaj samo na mom motoru 😁)
SW Motech ima tri izvedbe ovih jastuka: Smart, Rider i Pillion. Ovaj kod mene je Rider i prilično dobro pristaje uz vozački sic (o estetici bi se dalo raspravljati 😝). Ipak prije estetike i trebala biti funkcionalnost.
Jastuk se vrlo jednostavno napuše zrakom i tvrdoća se lako regulira. To bi trebalo doprijeti ugodnijem sjedenju i lakšem podnošenje napora na dugim turama.
Ranije je SW Motech imao slične jastuke koji su bili ispunjeni pjenastim materijalom.
Zanima me je li netko već ovo koristio i kakva su iskustva? Problem je što su došla vremena kad se nemam priliku voziti na dugim relacijama i u stvarnim uvjetima isprobati ga.
 

Attachments

  • IMG_20211102_155128.jpg
    IMG_20211102_155128.jpg
    3.4 MB · Views: 0
  • IMG_20211102_155159.jpg
    IMG_20211102_155159.jpg
    963.1 KB · Views: 0
  • IMG_20211102_155256.jpg
    IMG_20211102_155256.jpg
    6.4 MB · Views: 0
Isprobao ga nisam. Ovako na slici mi iskreno ne djeluje baš kao neko dobro rješenje :unsure: :unsure:
 
Na slici nije napuhan i montiran na sic. Ovako na prvu imam osjećaj kao da plivam na njemu. Kad se naginješ u stranu zrak se prepumpava na suprotnu stranu koju podiže i tijelo još više naginje. Možda se treba naviknuti na taj osjećaj ali meni to izgleda vrlo nestabilno...
Možda su bolja opcija jastuci od pjenastog poliuretana. Ovo su ipak dodaci koji se ne koriste trajno pa trebaju imati mogućnost jednostavne i brze montaže i demontaže.