Swap ZIP 50 4T AC > ZIP 125RR 4T LC

exfreerider

Well-known member
Ovako već sam poludio vozeći ovaj zipač 50 jednostavno fali mi brzine!!!!

e sad na ovaj zip 50 4T ac bi natrpao gore mašinu od vx-a 125 lc

najviše me zanima kako to složiti samo da radi (nosači mašine i struja šta mi treba a šta od svoga mogu iskoristiti)

kupio bi komplet instalaciju sa bravom i ključevima ma sve živo,znam da treba napraviti naprijed nosač za hladnjak i nosač za drugi amortizer iza.....

nemojte mi govoriti za prednju vilicu i prednji 10" to me nedira :jesus:

i nije mi problem rezati plastike i variti ramu da to sve stane :mrgreen:
 
mislim da bi ti bilo jeftinie prodat to i uzet vx-a...  :misli:
e i da..dosta su tromi...
si vozia serijskog vx-a?
 
exfreerider said:
Ovako već sam poludio vozeći ovaj zipač 50 jednostavno fali mi brzine!!!!

e sad na ovaj zip 50 4T ac bi natrpao gore mašinu od vx-a 125 lc

najviše me zanima kako to složiti samo da radi (nosači mašine i struja šta mi treba a šta od svoga mogu iskoristiti)

kupio bi komplet instalaciju sa bravom i ključevima ma sve živo,znam da treba napraviti naprijed nosač za hladnjak i nosač za drugi amortizer iza.....

nemojte mi govoriti za prednju vilicu i prednji 10" to me nedira :jesus:

i nije mi problem rezati plastike i variti ramu da to sve stane :mrgreen:
Samo naprijed!
 
exfreerider said:
Ovako već sam poludio vozeći ovaj zipač 50 jednostavno fali mi brzine!!!!

e sad na ovaj zip 50 4T ac bi natrpao gore mašinu od vx-a 125 lc

najviše me zanima kako to složiti samo da radi (nosači mašine i struja šta mi treba a šta od svoga mogu iskoristiti)

kupio bi komplet instalaciju sa bravom i ključevima ma sve živo,znam da treba napraviti naprijed nosač za hladnjak i nosač za drugi amortizer iza.....

nemojte mi govoriti za prednju vilicu i prednji 10" to me nedira :jesus:

i nije mi problem rezati plastike i variti ramu da to sve stane :mrgreen:
vec kad takvu preradu onda ti pikiraj od hexagona 150 LC 2 T blok koji ima 10 cola kotac.

mislim da ti je to puno lakse ;)
 
_mali_ said:
mislim da bi ti bilo jeftinie prodat to i uzet vx-a...  :misli:
e i da..dosta su tromi...
si vozia serijskog vx-a?

Nebi mi bilo jeftinije

vozio sam serijski vx al se baš i nesječam kak je išao ali 15ks bi na zipu od 80kg bilo ko raketa (y)

hexagon 150 LC 2 T blok koji ima 10 cola kotac bi uzeo ako mi ga nađeš

a stavio bi ovaj 125 jer sam našao 2 mašine kompletne

bitno mi je da skut radi i vozi a znam da neće biti baš najupravljiviji ali to mi je sada manje bitno (y)
 
Evo par slika nosača na zipu koji mi izgleda jako sl kao i nosač od vx-ove mašine







Sutra ču ići pogledati mašinu koja me zanima pa poslikam nosaće  (y)
 
odi kod mene u moj labaratorij preko weekenda.. donesi kištru becksa... i naruci neku klopu.. ja sve ostalo nabavim.. a frend donese kurve...

do ponedjeljak ujutro skuter ti ide 150 kmh uzbrdo...
 
exfreerider said:
Bi ti se dalo kemijati?

za cugu i klopu nema beda al kurve malo teže :LOL:

ima tu jedan poljoprivrednik šta mu rade rumunjke u stakleniku i beru salate.. dobre fest!!! lako za to =)


naravnod a bi se dalo nekaj.... ak tio nabavis masino ja ti zabim gore stroj od ninje 12...
 
Care sutra idem pogledati mašinu pa možda i bude neka akcija za vikend

Puno hvala na ponudi

car si :naklon: :naklon: (y) (y)
 
A jbga ovo sam predobro našao komplet sve živo šta treba za prebaciti i spojiti da radi a za ok cijenu i u super stanju 8)
 
exfreerider said:
A jbga ovo sam predobro našao komplet sve živo šta treba za prebaciti i spojiti da radi a za ok cijenu i u super stanju 8)
:x :x :x :x :x :x :x :x
 
exfreerider said:
A jbga ovo sam predobro našao komplet sve živo šta treba za prebaciti i spojiti da radi a za ok cijenu i u super stanju 8)
vidin da ti se zip svidija al jebiga fali brzine,šta ćeš to je tako,al ja san dobri dečko koji vozi po PS-u i neradi nikakve prerade,motor uvek registrovan :mrgreen: :LOL: 8)sritno u preradi...javi rez
 
nisi razmisljao o duzini samog agregata ? Leader agregat je dulji od zip-ovog...Na sta ce to liciti kada budes masinu stavio na sasiju..... :misli:
 
bmw m 5 said:
nisi razmisljao o duzini samog agregata ? Leader agregat je dulji od zip-ovog...Na sta ce to liciti kada budes masinu stavio na sasiju..... :misli:
ugl. nie to skinit sa vx-a i stavit na zipa...bit che tu kemijanja...nadan se da che uspit...
 
malaguti said:
Ovo je skroz druga stvar sta se tice rame...
A jel ziv ovaj motor jos, znam da ka je inao netko na grobniku, bas me interesira kako ide...
 
Danas sam išao pogledati mašinu i nosači su isti (y) (y)

To je mašina sa hexagona 03 sa diskom i iza je felga 11" sa gumom 130/70/11 :misli:
 
bmw m 5 said:
nisi razmisljao o duzini samog agregata ? Leader agregat je dulji od zip-ovog...Na sta ce to liciti kada budes masinu stavio na sasiju..... :misli:

pa? =)))


trebas viditi skice grube za moj treci skuter...  uglavnom ocu skuter da skida 12 sekundi na 402... barem....

e taj ce biti malo duzi =)