T: Skuter do 50 ccm Amex na rate

zokx

Well-known member
Za frendicu; traži skuter na Amex na rate bez kta. (24-36). Split - Dubrovnik. Po mogućnosti veći kotači i ravna podnica da se mogu staviti veći predmeti za prevesti na kratke relacije (galoni vode, gajba, plinska boca,,). Multipraktik :) Marka nebitna, trokuti nebitni, snaga nebitna. Čim jeftinije. Ako netko zna tko ima takve uvjete molim da se javi.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Amex na rate bez kamata ne postoji ... to su marketinški slogani za korisnike i odnose se primarno na robu široke potrošnje(čitaj velika zarada) iz čije se zarade financijra kreditiranje.
Ako se ovo primjeni na skuter, pogotovo rabljeni morate bit svjesni da cijena mora bit uvećana do 10% ovisno o ugovoru prodavatelja sa Amexom.
Inaće takvi krediti su u maximalnom trajanju do 12 mjeseci.
A to je onda isto kao i potrošački kredit kad gledate kamatu.... s tim da potrošački ima trajanje od 24-60 mjeseci.
Ovo sve vrijedi ako kupujete od pravne osobe sa ugovorenom Amex uslugu... ako kupite skuter na način da nekom provućete televiziju na rate onda ok  :wink:
 
Joke, eto vidiš da možeš kad hoćeš. Još da taj č/ć riješiš :mrgreen:
 
joke said:
Amex na rate bez kamata ne postoji ... to su marketinški slogani za korisnike i odnose se primarno na robu široke potrošnje(čitaj velika zarada) iz čije se zarade financijra kreditiranje.
Ako se ovo primjeni na skuter, pogotovo rabljeni morate bit svjesni da cijena mora bit uvećana do 10% ovisno o ugovoru prodavatelja sa Amexom.
Inaće takvi krediti su u maximalnom trajanju do 12 mjeseci.
A to je onda isto kao i potrošački kredit kad gledate kamatu.... s tim da potrošački ima trajanje od 24-60 mjeseci.
Ovo sve vrijedi ako kupujete od pravne osobe sa ugovorenom Amex uslugu... ako kupite skuter na način da nekom provućete televiziju na rate onda ok  :wink:

najčešće je tako, ali ne  uvijek , ja sam na 12 rata uzeo u Viktora Hondu Forzu 125 prije 2 godine i cijena mi se nije mjenjala, a bio je beskamatni kredit. Koliko je njemu naplaćeno ne znam ali znam da je bila akcija na 12 mjeseci bez kamata.
 
Tu je bila naknada od nešto više od 7% i očigledno ju je financirao uvoznik...ne vjerujem distributer jer mu ne bi ostalo ni za transportni trošak. Akcija u svakom slučaju. Ako u obzir uzmeš da su godišnje kamate za npr. potrošački kredit oko 8% onda je sve kristalno jasno. Klasičan kredit samo je uvoznik platio troškove da bi prodao vozilo koje se iz nekog razloga ne prodaje.
 
baš me zajebo taj uvoznik što sam kupio skuter koji nije mogao prodati.... :mrgreen: a skuter izašo ima tjedan dana, mora da je znao da je krš pa je zato to platio.
 
crni konjanik said:
baš me zajebo taj uvoznik što sam kupio skuter koji nije mogao prodati.... :mrgreen: a skuter izašo ima tjedan dana, mora da je znao da je krš pa je zato to platio.

Pa baš oni u poznati po shemi "nabij pa spuštaj" ... imali su "mesa" nema tu gdje stat 7% za Amex....nije to nikakva nauka.