tablica zracnosti za polini kit za cagivu.

ive_xxx

New member
trebao bi tablice zracnosti, naci neznam bubam 100.05 je za A klip.. a 100.0.8 je za B klip..
ovo gore su figurativne mjere nije klip 100 ali da znate na kaj mislim..
dosta mi je samo kolika mora bit zracnost u novom kitu.. i gdje se mjeri.. na kojem predjelu cilindra i kojem predjelu klipa.
 
taj podatak ces tesko naci...pogotovo jer se radi o kitu. Inace zracnost(ovalnost cilindra) mjeri se u tri tocke: pri samom vrhu....na sredini...i pri dnu cilindra(naravno sve to u radnom podrucju)...isto tako i potrosenost klipa.
 
imam kompletan manual od serijale.. i tamo pisu zracnosti ali kaj mi to znaci kad su za serijale, kit moze imat sasvim deseto nesto.. makar nebi smio previse odstupat oba su alu, slicne zapremine i po snazi nista puno bolji..
 
mjeri se(gleda) uglavnom najveca mjera a to je na dnu klipa (ako je klip novi). zracnost za te kitove je +0.06. to su klipovi reda velicine do 68
a ako ides na oversize mjere B,C,D.. u stari cilindar treba biti oprezan jer ce stari cilindar biti ovalan po promjeru i visini tako da u GMT ces imati (obicno) najvecu zracnost gdje zavrsava hod drugi prsten ako ga ima, zatim drugu najvecu u podrucju svih kanala (znaci u paraleli gdje  prsten dotice sve kanale. u podrucju gdje prsteni ne klize po kosuljici moze se dogodit da nemas skoro nikakve istrosenosti.. i onda mjeris cilindar gdje je najuzi a to je u dnu, odaberes klip sastavis, upalis a ono klopoce jer je u vrhu prvise lufta
 
ma to me i najvise muci... znam da se mjeri u te tri tocke i da postaje ovalan s vremenom.. ali nemam blage kolko ima km kit.. niti bilo kaj i zato imam u planu da se sad jos malo kotrljam lagano dok nije stisla zima i preko zime masinu na stol i sve dobro premjerit i narucit klip ako treba.. a mislim da ce trebat..
 
bez obzira....nista ne dobijes stavljanjem novog klipa...jer svaki cilindar postane ovalan...pogotovo kitevi koji su puno vise podlozniji trosenju...Vozi dok ne crkne...novi kit i gas... (y)
 
mislim da cu ipak ja osposobit drugu ramu sa xt600 masinom trosi duplo manje a ide ako ne i bolje..