Tamno ulje u prozorcicu

sestak

New member
Jucer sam promjenio ulje i filter i sad mi je u prozorcicu ulje tamno kao da je prljavo. Do sada kad je bio stari filter i ulje (mjenjano u 9 mj. prosle godine), jer se ja vozim cijelu zimu, pa mjenjam ulje na proljece i na jesen.
 
A koliko ti je star motor?
Osobno nikad nisam vidio drugu boju u prozorciciu osim crne :)
 
Ulje ti pocrni na prvoj voznji nakon promjene ulja, sve normalno (y)
Samo prati da ga imas dovoljno i nema problema
 
malo sam se ubacio u temu ali kaj sad......nego frend ima gpz 900 84" i ništa se ne vidi kroz prozorčić za ulje pa jel ima ko kakvu ideju kak da zna kolko ima ulja :misli:probal je obisati sa svim i svačim ali štanga :palacdolje:
 
boyx said:
malo sam se ubacio u temu ali kaj sad......nego frend ima gpz 900 84" i ništa se ne vidi kroz prozorčić za ulje pa jel ima ko kakvu ideju kak da zna kolko ima ulja :misli:probal je obisati sa svim i svačim ali štanga :palacdolje:
Slijedeci put kada bude mjenjao ulje, neka ga stavi koliko pise u manualu pa nek uzme neku sipku(cistu) i stavi je u blok, kroz cep od ulja,da vidi do kud mu je ulje, neka oznaci granicu pa ce se ubuduce po tome znat ravnati.Sistem kao na autu.ne znam druge metode
 
Duke said:
Slijedeci put kada bude mjenjao ulje, neka ga stavi koliko pise u manualu pa nek uzme neku sipku(cistu) i stavi je u blok, kroz cep od ulja,da vidi do kud mu je ulje, neka oznaci granicu pa ce se ubuduce po tome znat ravnati.Sistem kao na autu.ne znam druge metode

bum mu rekel, hvala  (y)
 
isti sam problem ja imao na gsxr u 1100, kad god bi gledao na prozorcic bilo je jako svijetlo (sipao motul ?) pa je izgledalo kao da ga nema
 
Motor je 83. ali je pretprosle god napravljena generalka. Samo da velim da je sad opet prozirno u prozorcicu, samo je mutno bilo, kad sam promijenio ulje par sati.