TDM impresije

damir_st

Member
Pozdrav ekipi!

Eto kao ponosni vlasnik novog TDMa i 200km iza sebe imam jedno pitanjce. Imam iza sebe nekih 40k km (Typhoon 125, XT600 i Transalp) pa možda i nisam previše iskusan.

Naime pošto još traje razrada i ne mogu ić preko 4k rpm primjetija sam da je TDM dosta lijen u kratkim zavojima, nekako mi tromo djeluje. Npr transalp i XT su lezali super po zavojima i nisam ima problema sa brzim promjenama putanje al kod TDMa mi to sve nekako tromo izgleda, treba ga baš povuč da se legne sa njim, ne slijedi zavoj sam ko transalp ili XT. Jel to normalno ponašanje svih takvih motora koji su slični tdmu (fazer , xjr, cbf ) ili je to samo kod TDMa? Navika sam se na endurase pa mi je pomalo cudno ovakvo ponasanje TDMa.
 
tdm je tezi 20ak kila pa mozda zato...al naviknut ces se...
 
damir_st said:
...primjetija sam da je TDM dosta lijen u kratkim zavojima, nekako mi tromo djeluje...

Glupo pitanje, ali s obzirom da je motor nov jesu li ti gume napumpane kak treba?  :misli:
 
Prednje kolo u xt-a(osim ako nije x)je 21 col a isto tako u transalpa(ili 19 ili 21)tdm ima klasićno 17.
možda je tu"greška"
 
Sve ove koje si nabroja da su isti su 4-cilindra, a TDM je 2.
Da je lijen, ne mogu virovat.
 
po meni je to jako kvalitetan i nadasve zanimljiv motor koji ima jebeno dobar zvuk s nekim akrapom ili leom. :mrgreen: 8)
 
infinity said:
Prednje kolo u xt-a(osim ako nije x)je 21 col a isto tako u transalpa(ili 19 ili 21)tdm ima klasićno 17.
možda je tu"greška"

Da mislim da u tom grmu lezi zec :)

@ Rivi a ono, nesmin ga zavrnit al 2. i 3. imaju puno potencijala dok kod 4.5.6. pomalo je uspavan :)

Nego primjetija sam jedan glupi bug. Kad sam na ravno kumplung mi odvaja normalno (sad po sredini) kad zavrtim volan skroz na stranu onda mi odavaja skroz na kraju. 2 puta sam se izvrnija zamalo kad sam se isa polukruzno okrenit radi toga.
 
Nije mi jasno da govoris kako je motor lin i trom, pa TDM ide ka lud  :shock:
I nije mi jasno koja je to razrada da ga smiš vrtit do 4000 rpm  :misli: pa nisi kupija dvotaktni motor  :?
 
VypeRS said:
Nije mi jasno da govoris kako je motor lin i trom, pa TDM ide ka lud  :shock:
I nije mi jasno koja je to razrada da ga smiš vrtit do 4000 rpm  :misli: pa nisi kupija dvotaktni motor  :?

Ona koja je opisana u user manualu.
 
damir_st said:
Ona koja je opisana u user manualu.

Cekaj ti stvarno vozis svaku brzinu do 4k rpm ???

To možeš vozit prvih 100km tako posli se vozi normalno, po user manualima piše sve i svašta  :mrgreen:
 
VypeRS said:
Cekaj ti stvarno vozis svaku brzinu do 4k rpm ???

To možeš vozit prvih 100km tako posli se vozi normalno, po user manualima piše sve i svašta  :mrgreen:

U cemu je problem to bar na 4k rpm ide za razliku od tvog drla  :mrgreen:

Ma bravo, steta sto tebe nisu zaposlili kao konstruktora u tvornici i dali ti da jos i na kraju pises i korisnicke upute  8)
 
Molio bi forumske dječake da ne seru gluposti po forumu i ne prosipaju pamet koje još nemaju.

Hvala