TDM impresije

Ja sam nakon 2x Pirellia Angel GT proba Bridgestone i pokazala mi se skroz dobra . Mislim da je bila T31
 
Ja sam nakon 2x Pirellia Angel GT proba Bridgestone i pokazala mi se skroz dobra . Mislim da je bila T31
I ja imam GT jer GT 2 nemaju u dimenziji. Prije dvije godine sam ju imao na starom motoru i guma je vrh. Naj rađe bi prednju felgu stavio 17-icu.
 
Iako je prednja 18, ima dobar izbor touring guma, više manje od svih proizvođača.
Ja sam na 850 dobio Roadsmart, kasnije uzeo i Roadsmart II i bila mi je super.
S obzirom na namjenu motora, mislim da će svaka biti dobra, eventualno neke nijanse teško da će normalni vozač i primjetiti.
 
vozio na bridgestonu, prešao na pirelli..gt puno vozljivija guma, al trajnost na strani bridgestona..pirelli na kiši mi je ekstra
 
Evo ja ih dobio s motorom, ali ti nemam kaj pametnog reći o njima, dobre su, kao što bi mi i svake druge nove bile.
Jedino da napraviš đir pa vidiš.
 
Evo odradio je prvi pravi đir, do mora i nazad. Motor super, već sam zaboravio kolko je Tudum zakon pila. Gume su dobre, nisam imao nikakvih problema, čak su i chicken stripes na zadnjoj dosta uske, što me iznenadilo jer nisam imao neki divljački tempo. Ono što me zbilja oduševilo, a mislio sam da je samo mit, je potrošnja koja mi je bila 4,34 L/100 km. Fantazija... 850ka mi je teško išla ispod 5, a ovog mislim da bi bez puno muke mogao i do 4. Naprijed sam stavio 15w ulje u vilice, stvarno motor ni u jednom trenutku nije izgledao mekan, već baš krut kak treba. Kome to nije dosta, mislim da stvarno vozi krivi motor...
IMG_20210611_190941.jpg
IMG_20210611_190951.jpg
 
Malo sam jučer servisira Tuduma nakon 20 tkm odkad je umene. Dosad sam samo minja ulje, gume i jednu halogenku od kratkog svitla. Prominija sam antifriz,svićice,filter zraka opra i ponovo namaza uljem-filter je KN.
Svićice su bile iridijum,nisan ni zna dok ih nisam skinija,pošto sam već kupija obične njih sam montira. Kakva su Vaša iskustva sa iridijum svićama na koliko km se minjaju,znam za obične da se minjaju po manualu na 20tkm.
 

Attachments

  • Screenshot_20210618-081638_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-081638_Gallery.jpg
    1.4 MB · Views: 0
  • Screenshot_20210618-081658_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-081658_Gallery.jpg
    1.4 MB · Views: 0
  • Screenshot_20210618-081619_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-081619_Gallery.jpg
    1.2 MB · Views: 0
  • Screenshot_20210618-081612_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-081612_Gallery.jpg
    1.6 MB · Views: 0
Još jedna stvar što me interesira je ta da po boji starih svićica izgleda da je na jednom cilindru siromašnija smjesa,triba li to podešavat ili je to normalno?
 

Attachments

  • Screenshot_20210618-081627_Gallery.jpg
    Screenshot_20210618-081627_Gallery.jpg
    913.3 KB · Views: 0
Pa ne izgleda mi to neka velika razlika... Ali ako se baš hoćeš igrati, može se podešavati unutar dijagnostike (nisam ziher za TDM, na Fazeru se moglo). Ali to opet moraš kod nekog tko ima opremu za mjerenje ispušnih plinova. Ja ne bih oko toga radio probleme.
Iridijske svijećice bi trebale trajati duplo dulje od običnih, barem na autima je tak (obične 30-60 tisuća, iridijske 100+ tisuća). S obzirom da je Tudumu imaš samo 2, nije problem investirati malo više, ali da ima potrebe, nema. Ja sam na 850 stavio jer sam ih nabavio jeftino, ali naravno nikakvu razliku nisam osjetio.
 
Pa ne izgleda mi to neka velika razlika... Ali ako se baš hoćeš igrati, može se podešavati unutar dijagnostike (nisam ziher za TDM, na Fazeru se moglo). Ali to opet moraš kod nekog tko ima opremu za mjerenje ispušnih plinova. Ja ne bih oko toga radio probleme.
Iridijske svijećice bi trebale trajati duplo dulje od običnih, barem na autima je tak (obične 30-60 tisuća, iridijske 100+ tisuća). S obzirom da je Tudumu imaš samo 2, nije problem investirati malo više, ali da ima potrebe, nema. Ja sam na 850 stavio jer sam ih nabavio jeftino, ali naravno nikakvu razliku nisam osjetio.
Na Tudumu se isto može podešavat smjesa priko satova al to nisam nikad radio pa nebi prčka napamet. Sa motorom nisam ima nikakvih problema uvik je uredno palio i vozio. Samo sam tio čut mišljenje iskusnijih vlasnika. Za ove iridijum svićice nisam ni zna da su nanjemu dok ih nisam skinija (da sam zna da jesu sigurno bi ih kupio) a pošto sam već kupija nove obične,reko idem im montirat pa ćuvidit oće li bit kakve razlike.
 
  • Like
Reactions: singlica
uhhh..ja svoga danas istra iz garaze, ko bi do omiša autom..kako ga nisam pra vec skoro po godine, svratio na samoposluznu..opra,ostavio da se osusi, upalio da radi..nakon minut, dva,poceo cukat, ko da je na jednom cilindru..kontam,usla voda di ne triba..izgasio ga, al posli jedva upalio..mislim se, najbolje ga sad provozat pa priko gata na blato, sestanovac, vruja, omis..normalno mi poceo radit nedi iza srinjina..jos sitno brojim dane s akrapima, tehnicki se blizi.. 😤
inace, di ste TUDuMi!?
 
uhhh..ja svoga danas istra iz garaze, ko bi do omiša autom..kako ga nisam pra vec skoro po godine, svratio na samoposluznu..opra,ostavio da se osusi, upalio da radi..nakon minut, dva,poceo cukat, ko da je na jednom cilindru..kontam,usla voda di ne triba..izgasio ga, al posli jedva upalio..mislim se, najbolje ga sad provozat pa priko gata na blato, sestanovac, vruja, omis..normalno mi poceo radit nedi iza srinjina..jos sitno brojim dane s akrapima, tehnicki se blizi.. 😤
inace, di ste TUDuMi!?
Istra, natra, potra...🤦🏻‍♂️😁