TDM impresije

Za tu lovu bih mogao u Njemačkoj dobiti Fazera 1000 (od 2007. na dalje), a taj me motor već duuuugo pali, možda bih se razočarao pa se vratio na Tuduma, al jbga dok ne probaš neznaš...
Iako nije pod mus, više onako... Želja...
 
Za tu lovu bih mogao u Njemačkoj dobiti Fazera 1000 (od 2007. na dalje), a taj me motor već duuuugo pali, možda bih se razočarao pa se vratio na Tuduma, al jbga dok ne probaš neznaš...
Iako nije pod mus, više onako... Želja...
ma bitno da te pali, sve ostalo je nevazno..ako i bude razocarenje, kako si reka uvik mozes korak unatrag.. 😂👍
 
Poz ekipi uz pitanje. Jučer sam promjenio svječice na TDM - u 900 i danas sam išao u đir ali kužim da mi nekako u vožnji radi malo drugačije, možda nešto glasnije i u leru kao da je drugačije. Odnosno kao da bi ga trebalo poštelat. Da li je moguče da sam prilikom stavljanja sviječica nešto zeznuo ili može biti da je do nove svječice ?
 
Iste Ngk. Danas sam kupio nove iste Ngk i promjenio. Upalio sam samo u leru i zvuči mi ok. Sutra ću napraviti đir pa ću vidjeti.
 
Možda je i loš spoj na lulici, ili čak i kabel... Ako se ne osjeti nešto posebno, vozi dalje normalno, ali u slučaju pogoršanja imaj na umu da to prvo provjeriš.
 
Ne znam, i dalje mi čudno radi. Rekao mi je frend koji mi servisira motor da pričekam još jedno tankiranje jer postoji mogućnost da sam pobrao vodu u gorivu.
 
Pa stavio je nove svijećice. One bi trebale imati pravilan zazor, no, svejedno, ne bi bilo loše pogledati, možda je bio neki udarac ili sl pa je premali.
 
Mehaničar mi je na vakum podesio "leptire" i neki gumeni čep je imao rupu pa je jedan cilindar drugačije radio. Sada radi ko urica. :giggle:
 
Vjerojatno neki čep na usisu, možda baš od toga di se spaja vakuum za podešavanje sinkronizacije (na 850 karburatora).

Bio kod Grigića prošli tjedan, pitao za štelanje ventila i zamjenu lanca, kaže da je šteta otvarati mašinu (75000km) te da je uzrok zveckanja španer lanca koji je bio modificiran na novijim godištima. Pokazao mi je i kako to testirati, kad probam, javim.
 
  • Like
Reactions: cabxxm
Najvjerovatnije da se radi o ovom čepu na prvoj slici,druga slika di se nalazi i usput da se pohvalim namontira sam Leo topove 😎
 

Attachments

  • 20211013_064108.jpg
    20211013_064108.jpg
    958 KB · Views: 0
  • 20211013_064012.jpg
    20211013_064012.jpg
    708.8 KB · Views: 0
  • 20211013_064030.jpg
    20211013_064030.jpg
    1.6 MB · Views: 0