TDM impresije

Vidjet ću, imam vremena do jeseni /zime zaključiti je li premekan prednji kraj, pogotovo kad ljeti ulje bude rjeđe.
zavisi kako vozis, u pocetku nije ni meni smetalo sta je mekan, al s vrimenom ako pocmes malo brze vozit(sta je u mene doslo samo od sebe)valjat ce ti da ga otvrdnes
 
Napravija sam parsto km, na tdm u, 2008g.
Kojeg je na kraju prijatelj kupija. Prvo sta me zacudilo je taj pre mekan ovijes. Prodavac se kunija da je to normalno, i da ih je par proba i da je na svima ista stvar.
Sadasnjem vlasniku to ne smeta :)
 
zavisi kako vozis, u pocetku nije ni meni smetalo sta je mekan, al s vrimenom ako pocmes malo brze vozit(sta je u mene doslo samo od sebe)valjat ce ti da ga otvrdnes
Ma gle, za brzinu treba tvrđe, ofkors, ali ceste su nam blagi užas i morao bih probati tedeemca s tvrđim federima da budem siguran. Danas smo malo plovili zavojitim cestama i lijepo to ide, još da nije prometa/budala...
 
ma ok je on za laganu, okruglu voznju..al kad ti uleti par uzastopnih ostrih zavoja, a ti u letu, shvatis da nema druge nego pustit gas..ovjes to jednostavno ne moze podnit..al kazem, za neku normalnu uporabu,motor je i vise nego udoban i vozljiv..i moj je jos uvik na tvornickim postavkama, iako mi djava neda mira..ovi novi tracer 9 mi sve vise u mislima
 
ma ok je on za laganu, okruglu voznju..al kad ti uleti par uzastopnih ostrih zavoja, a ti u letu, shvatis da nema druge nego pustit gas..ovjes to jednostavno ne moze podnit..al kazem, za neku normalnu uporabu,motor je i vise nego udoban i vozljiv..i moj je jos uvik na tvornickim postavkama, iako mi djava neda mira..ovi novi tracer 9 mi sve vise u mislima
Koliko bi me cca koštala ta priča s novim oprugama? Bi li samo gušće ulje šta popravilo?
 
Koliko bi me cca koštala ta priča s novim oprugama? Bi li samo gušće ulje šta popravilo?
kolega crnogorac(space director) je to bija radija..ako me sjecanje sluzi, mislim da je bilo oko 220 ojra..opruge,ulje,montaza..u điđija je to radio..kune se da je osta dovoljno udoban, a dobio je ipak dovoljno tvrdoce da ga se moze potjerat..reka je da mu je to bila najbolja investicija na TuDuMu..
 
  • Like
Reactions: ikral
gleda sam ovi auspuh za ugradit..jel imamo mi ugradene katalizatore na TuDuMima?.. ovaj mi jedan sta isto vozi TDM-a govori da se ovaj mivv ne moze ugradit bez katalizatora..tj.,da nece proc homologaciju..zna li ko sta?
 

Attachments

  • Screenshot_20210418-174728.jpg
    Screenshot_20210418-174728.jpg
    378.6 KB · Views: 0
Kod upisa auspuha, provjerava se samo razina buke ispušnog sustava, ne i ekotest. Za sad :LOL:
Valjda se alfa ne bude sjetio na tehnickom zatraziti da mu provjere ekotest na motoru :mrgreen:
 
dobro, skuzija sam da imamo te katalizatore..a jel ko zna di se nalaze, jel su u loncima il u cijevima?
Kod upisa auspuha, provjerava se samo razina buke ispušnog sustava, ne i ekotest. Za sad :LOL:
Valjda se alfa ne bude sjetio na tehnickom zatraziti da mu provjere ekotest na motoru :mrgreen:
ti kontas da mogu onda uzet lonce i uredno ih upisat u prometnu?
 
znaci, katalizatori su u prigusivacima(loncima)..s obzirom da sam i dosad vozio sa zamjenskim akrapima, to ocito ne predstavlja problem barem sta se tice rada motora..tako da bi ovi mivv bili ista shema samo bi njih moga upisat u prometnu, atestirat..zna li ko utjece li taj katalizator sta na buku, ili samo na ekologiju?..triba sam ih nekidan narucit,al me svi prcaju a sa zifcima sam kraju😂..svako svoju pricu prica..
 
E, da, stvrdnuo sam prednji i stražnji kraj koliko se moglo. Prednji do jaja a stražnji zub ispod maksimuma. Imamo cca 175 kg nas dvoje što se vozimo i to je sad bolje. Prvo sam digao zadnji pa mi je postalo očito koliko prednji propada na kočenju, nakon igranja sa tvrdoćom i povratom to je sad moguće malo brže peljat zavojima. Zasad je ok, dok apetiti ne porastu, pomalo se opuštam i sve više povjerenja imam u bajk , pogotovo kad je temperatura iznad 20. Možda je i dobro što sam prvu tauzenku napravio u 3. mjesecu, sad kad gume bolje lijepe (Pilot Road 4) a ja stekao iskustva po hladnoći puno sam sigurniji u sebe. Nije da nemam kilometara na motorima, ali svaki novi traži privikavanje, što god nadobudna omladina tvrdila. :)
 
Hvala,pogledao sam ovaj link što si mi poslao,ali ja ovu polugicu,vijak za horizontalno podešavanje(lijevo-desno)na motoru u predjelu fara ne mogu naći
neznam imaju li je drugi na motoru,svejedno ,hvala još jednom
Ma mora bit tu kako je na slici broj 2 prikazano. Jedino ako nije odlomljena 🧐
 
Ma mora bit tu kako je na slici broj 2 prikazano. Jedino ako nije odlomljena 🧐
dsa li je ta polugica ,vijak dostupan ,t.j. vidljiv bez skidanja one plastike oko satova,ja ne primjećujem da je tamo išta odlomljeno,pokušaću poslikat i postavit ovdje ,pa da vidite kako to izgleda
 
ili možda da neko drugi stavi sliku ,ako nije problem ,da vidim kako to izgleda na njegovom motoru
 
dsa li je ta polugica ,vijak dostupan ,t.j. vidljiv bez skidanja one plastike oko satova,ja ne primjećujem da je tamo išta odlomljeno,pokušaću poslikat i postavit ovdje ,pa da vidite kako to izgleda
Netriba skidat plastiku samo okreni volan na desno,može se vidit i provuć ruka. Sad nisam kući pa nemogu slikat