TDM impresije

Pozdrav svima,

tražim nekakve "tanke" kofere za TDM-a pa san na jednom oglasu vidija ovakve (na slici ispod)
Zna li ko od vas možda koji su ovo koferi?

tdm.jpeg
 
Di ste ekipa, ništa se ne piše...
Da je ljeto bilo bi mi jasno, vozite se, a sad?
Ja danas isprobao anđeliku, odmah na izlazu iz dvorišta mi je zaplesao, poslije sve ok.

A baš je bio gušt se provozati malo, čak i nije jako zima...
 
Evo ih na Aliexpres oriđiđi za tuduma
Jučer stavija ove i osim šta su ružni ujedno i nisu prilagođeni tdm-u (za desnu ruku triba izrizat malo jer plastika pritišće kočnicu ili produljit ovi metalni nosač)
Al čini se da su poprilično funkcionalni 🤷‍♂️ ostavit ću ih do toplijih dana sigurno
 
prominija zadnju danas u Bimbe..e sad, nesto drugo me muci..zadnja 2 puta sam bio na samoposluznu praonu,i pazin da ga ne perem po motoru,al nakon pranja mi jedva upali..i posli nekih 15 min voznje, gusi se, ne prima gas, pa onda naglo primi i ubrza al uz trzaje..ocito nedi voda stvara problem(sta nikad dosad nije),mozda svicice, ili?
 
prominija zadnju danas u Bimbe..e sad, nesto drugo me muci..zadnja 2 puta sam bio na samoposluznu praonu,i pazin da ga ne perem po motoru,al nakon pranja mi jedva upali..i posli nekih 15 min voznje, gusi se, ne prima gas, pa onda naglo primi i ubrza al uz trzaje..ocito nedi voda stvara problem(sta nikad dosad nije),mozda svicice, ili?
Čep od rezervara.
 
prominija zadnju danas u Bimbe..e sad, nesto drugo me muci..zadnja 2 puta sam bio na samoposluznu praonu,i pazin da ga ne perem po motoru,al nakon pranja mi jedva upali..i posli nekih 15 min voznje, gusi se, ne prima gas, pa onda naglo primi i ubrza al uz trzaje..ocito nedi voda stvara problem(sta nikad dosad nije),mozda svicice, ili?
Da bi motor prao u praoni moraš imati ili novi motor ili dobro znati gdje ti se što od struje nalazi na motoru i pripaziti. Ako si ga već dovezao do praone, znači da pereš jako vrući motor, ne moraš ništa direktno zalijati, ona vodena para s mašine i auspuha si zna naći put do nezgodnih mjesta tipa kablovi, lulice, bobine, komp, kutija s osiguračima, relejima, spojevi instalacija,...čekaj da se posuši ili kreni u raskapanje struje po motoru 😁😁. Mogao si zalijati bilo što, jedino pogled u kristalnu kuglu može dati instant dijagnozu.
 
Čep od rezervara.
😂😂😂..posli onog od kilera?!
jbg.,al i nije bio tako vruč..ni 5 min od kuće je praona..al cesto sam ga zna tako oprat, i nikad problema..palo mi napamet,davno sam jednom prilikom(ne ja osobno)zakida onu gumenu zastitu na luli(ne znam kako se pravilno rece) od svjecice..mozda tu pusta
 
😂😂😂..posli onog od kilera?!

jbg.,al i nije bio tako vruč..ni 5 min od kuće je praona..al cesto sam ga zna tako oprat, i nikad problema..palo mi napamet,davno sam jednom prilikom(ne ja osobno)zakida onu gumenu zastitu na luli(ne znam kako se pravilno rece) od svjecice..mozda tu pusta
Takvi su mi svojedobno bili simptomi na prošlom motoru, posli kiše bi počea trokirat nakon par minuti vožnje i to bi trajalo 5-10 min., radija bi na dva-tri cilindra dok ne probije i počne radit kako triba, znale su prigarat svićice... izludija se skroz, minja CDI, bobine, lule, kabele, zamalo i cilu instalaciju, bez rezultata, dok nisam skroz slučajno skužija vodu u rezervaru.
Problem rješija čepom s eBaya.
 
  • Like
Reactions: LALA3
Vidim da je na facebook grupi tdmovaca maloprije isti problem objavljen i jedam od odgovora je da je to vec objasnjeno na carpe tdm :

Treba izolirat nekakvo crijevo...vidi na slikama...mozda je kod tebe ista stvar
 
  • Like
Reactions: LALA3
IMG_20210523_133220_4~2.jpg

TDM 900 , 2008 g. Nisam još stavio u oglase , prvo za znalce 😁 . 4600 € . U nazad pola godine promjenjeno : akumulator, svjećice, lanac i lančanici , zadnji disk , servis komplet filteri , ulje, ulje u kočnicam , zadnja guma. Kupljen drugi motor , inače TDM peri - deri.