TDM impresije

ajde, nije lose..👍
🙂 Imao sam CBF 600 i nakon 6 godina odlučio sam uzeti 1000 i kada sam jedan dan došao do frenda u moto box u Puli vidio sam ovaj TDM koji je kao nov kupljen u istom salonu u Puli . Motor garažiran od prvog dana a tako je i danas. TDM je odličan motor tu nema rasprave ali mi je zbog položaja kičme (koja je sjebana) bolji položaj sjedenja na CBF-u
 
  • Like
Reactions: LALA3 and cabxxm
imam pitanje, malo je preentuzijastično, ali rekoh...da probam:
da li netko može iz prve ruke, znači isključivo iz vlastitog iskustva usprediti položaj sjedenja na TDM-u i Super Teneri XTZ 750?

zahvaljujem
 
Nova ili stara tenerka? Na njoj bi trebalo biti malo uspravnije i nešto viši zic. I mekši ovjes zbog off road.
 
Vozio sam tenere 660, imao je gume s ripnama za off road, nešto se uspravnije sjedi, ali dok su ruke manje opterećene, više su križa opterećena. Nisam ga vozio previše da bih mogao znati koja je razlika na duljem putu. Na cesti mi je bio totalno glup osjećaj, vjerojatno zbog guma, ali zato moj s cestovnim na makadamu nema kaj tražiti.
Sad ovisi kaj točno tražiš, vjerujem da se da ti još malo dobiti ako se poigraš s volanom i npr visinom prednjeg kraja (štapovima od vilice).
 
Aj da malo dignemo temu... Sve manje TDMova na cesti, ali danas se lijepi đir napravio...
Nakon 2 mjeseca upalio kao da sam ga jučer vozio.
 
  • Like
Reactions: ikral
I moj je stajao (vani) od 1.11. do 1.1. i upalio iz 3. Sad bi ga opet trebalo kresnuti, da vidim kako Pilot 4 drži po snijegu :)
 
imam pitanje, malo je preentuzijastično, ali rekoh...da probam:
da li netko može iz prve ruke, znači isključivo iz vlastitog iskustva usprediti položaj sjedenja na TDM-u i Super Teneri XTZ 750?

zahvaljujem
Na Tenerki 750 je volan viš8 i sjediš više "u motoru" i mekša je. Cijeli prednji kraj je malo viši od TDM (barem takav osjećaj daje).
TDM 900 tvrđa, volan više dole (doduše na mojoj je bio drugi volan, niži i širi)
 
Triba ponekad i oprat motor a ne samo vozit😎
 

Attachments

  • IMG-20230430-WA0003.jpeg
    IMG-20230430-WA0003.jpeg
    2.6 MB · Views: 0
Danas montiran novi lanac i lančanici. Stari je priša 31tkm odkad je motor u mene.
E sad šta me šokiralo,meštar koji je minja lanac i lančanike je vidio da mi je napuknut zadnji disk. Zanima me jel još netko ima takav slučaj????
Samo još da napomenem da nije orginalni disk nego Brembo,valjda ga je predhodni vlasnik minja.
 

Attachments

  • 20230613_181744.jpg
    20230613_181744.jpg
    2.6 MB · Views: 0
Daj sliku. Di je točno napukao?
Ja svoje niti ne gledam, pogotovo zadnji. E sad da li je original ili koji... nemam pojma, prestar je motor, ali opet nije neka km da bi zadnji bio potrošen...
 
Jel se vidi i s druge strane?
Jesi mjerio debljinu samog diska?
Moguće je da je uslijed potrošenosti došlo do zamora materijala pa je pukao di je najslabiji.

:unsure:
 
Jel se vidi i s druge strane?
Jesi mjerio debljinu samog diska?
Moguće je da je uslijed potrošenosti došlo do zamora materijala pa je pukao di je najslabiji.

:unsure:
I sa druge strane isto,nisam mirio debljinu a ima ga,skoro je ko nov. Moran potražit račun od njega da vidim kad je minjan,dobio sam ga sa motoron.
 
A onda je očito greška u proizvodnji. Tijekom bušenja rupe očito je došlo do pregrijavanja pa je puklo.
 
A onda je očito greška u proizvodnji. Tijekom bušenja rupe očito je došlo do pregrijavanja pa je puklo.
A i meni je to jedino logično objašnjenje. Meštar govori da je moguće i zbog toga šta je fiksan.
Nadan se da će Gato ovo vidit pa da nam reče malo više o ovom slučaju.