Tehnicka pitanja

Očisti frgić, i provjeri rad vakum slavine....izbaci to gorivo iz kartera, kurblaj ga bez svijećice ( i bez iskre s bobine)
To što vani ima iskru ne znači da i unutra baca, probaj drugu stavit.
 
Kao što je Noky rekao očisti i provjeri vakum pumpu jel uredno baca gorivo(možda je zablokirala pa ti stalno baca gorivo van).
Kad kurblaš mora na tren počet curit, kad staneš mora prestat.
Obavezno izlij svo staro gorivo, isperi i propuši fergazer, provjeri plovak da je dobro sjeo, provjeri dizne jesu zaštopane zna bit skoreno sasušeno ulje u njima(benga ishlapi ulje ostane) ako ide kroz karburator ulje.
Treba znat i upalit skuter ako je sve to ispravno(zatvaranje usisa zraka i traženja na gasu) prilikom prvog paljenja dok ne sastavi kako treba
 
Pozdrav svima
Imam Gileru Stalker sa dr evo kit od gize, yasuni r auspuh, malossi variomat, stage 6 primarne brzine 15/38, Dellorto 17.5 sa diznom 74.
Problem je u tome sta skuter nece preko 80km/h.
Prije toga sam imao sve navedeno sa standardnim brzinama i auspuh leovince rr skuter je postizao oko 100km/h.
Znaci promjenom brzina i auspuha doslo je do promjene.
Svaka pomoc dobro dosla.
Hvala
 
Zdravo momci
Imam Gileru Runner sp 50 2008
Dam kontakt sve mrtvo, moram na kurblu upaliti prvi put, poslije sve radi normalno.
Cak pali svaki slijedeci put na dugme.
Kad upalim duga svjetla ugasi mi se digitalni sat pa se upali, al motor normalno radi kad vratim na kratka isto se desi.
Akumulator sam mijenjao al nista sve isto.
Mozel mi ko pomoci
Hvala
 
Zdravo momci
Imam Gileru Runner sp 50 2008
Dam kontakt sve mrtvo, moram na kurblu upaliti prvi put, poslije sve radi normalno.
Cak pali svaki slijedeci put na dugme.
Kad upalim duga svjetla ugasi mi se digitalni sat pa se upali, al motor normalno radi kad vratim na kratka isto se desi.
Akumulator sam mijenjao al nista sve isto.
Mozel mi ko pomoci
Hvala
imam isti runner kao tvoj, ako ga neko vrijeme ne vozim, isto ga moram upaliti na kurblu prva dva puta, nakon toga pali najnormalnije
 
imam isti runner kao tvoj, ako ga neko vrijeme ne vozim, isto ga moram upaliti na kurblu prva dva puta, nakon toga pali najnormalnije
A kad das kontakt prije paljenja jel ti radi khm sat ?
Kod mene ne radi
Samo kad ga upalim onda proradi
Hvala ti
 
Sta ima kraljevi
Trebala bi mi pomoc oko Gilere runner 50 cmm 2008
Dam kontakt nista ne svjetli na km satu zmigavci rade, svirena radi, al nece da upali na dugme
Prvo paljenje mora na kurblu, ostala paljenja na dugme
Prvi mi je motor pa nemam pojma sta je u pitanju
Hvala vam