Tehnicki pregled motocikla

Karlo9696

Member
Pozdrav decki zanima me jel nosac tablice (ne original) prolazi na tehnickom? Ima katadiopter, makar imam i original al mi se neda sad to sve skidat pa ono svaka informacija dobro dosla evo i par slika pa presudite sami
IMG_20220424_192752.jpg
IMG_20220424_192634.jpg
 
Last edited:
Ako je nosač homologiran za tvoj motor, napravi atest i miran si. Ako je neka čunga-lunga s Aliexpresa, onda ovisiš o tuđoj milosti.
 
  • Like
Reactions: hondimir
Pa ne znam jel treba biti homologiran zato i pitam neki kazu pod kutom od 30 stupnjeva, katadiopter i to je to kao kaj te bude isel rusit radi toga, neki pak vele mora bit homologiran mora imat E broj osvjetljenje itd. Tak da ne znam
 
Ne bi se bezveze nalazil nosač tablice u WVTA dokumentaciji vozila. Ovaj tvoj je onak na prvu sumnjiv pogotovo sa ovim žmigavcima, gdje ti je osvjetljenje reg. pločice? Preklapanje bez alata nije dopušteno, ne vidi se baš na slici čisto pa više nabadam. Meni ovaj liči na nosač koji zove lika na tehničkom da te krene zezati.
 
  • Like
Reactions: Karlo9696
Ovdje se pise da ne treba homologacija za atest...da samo mora zadovoljiti kut, osvjetljenje i katadiopter
 
  • Like
Reactions: Karlo9696
Imaš tu na forumu negdje CVH bilten što prolazi a što ne, pretraži i pogledaj u koju grupu spadaš po tom nosaču pa bude jasnije.
 
ni ja ne kuzim to macje oko na tablici...mislim da tablica sa okvirom mora biti cista ...
 
Koji je motor ?

Ako nije kao original, bit će problema !
R1 problem je kaj kolege vele da me nebude zezal na tehnickom a ja si mislim da bude sad sam u dilemi, pa normalno da svi after market nosaci ne izgledaju ko original, kad je original plasticni i ima katadiopter i osvjetljenje.
Citam na nekom članku evo da kopiram

"Ručno preklopivi, s elektromotorom, magnetima i slično - zabranjeni su. Internet je prepun raznih kineskih nosača koji omogućuju skrivanje tablice pod 'repom' motocikla - nadzornici u stanicama za tehnički pregled lako će ih prepoznati."
 
Ma svega ima, mene jednom neki mladac pitao gdje su mi pokazivači smjera na motoru, odmah sam rekao neka zove nekog tko zna posao, Honda tvornički ima žmigavce u sklopu zadnjeg svjetla, a ovaj se išao praviti pametan, i sad je taj neki lik došao i objašnjava mu da ima na nekim njihovim uređajima fotografije kak to treba izgledat, i onda ima i fotografije od ranijih registracija mog motora u arhivi itd. ma gluposti sve se svodi na to da uzmu što više para.
 
  • Like
Reactions: cadjo and Karlo9696
Ma svega ima, mene jednom neki mladac pitao gdje su mi pokazivači smjera na motoru, odmah sam rekao neka zove nekog tko zna posao, Honda tvornički ima žmigavce u sklopu zadnjeg svjetla, a ovaj se išao praviti pametan, i sad je taj neki lik došao i objašnjava mu da ima na nekim njihovim uređajima fotografije kak to treba izgledat, i onda ima i fotografije od ranijih registracija mog motora u arhivi itd. ma gluposti sve se svodi na to da uzmu što više para.
Jasno.. Tog se i bojim da ne veli da bi isao gledat u arhivu, jer je onda problem kaj moram sve skidati i prednje zmigavce kad su na nosacima original onda sve to se nabere 2 sata sa zicama itd. Da ne pricam, lijenost šta ces 😂🤦‍♂️
 
Bez brige, nakon par posjeta tehničkom te budu izliječili.
 
  • Haha
Reactions: BreakM and Luke
Nosac ne treba imati homologaciju moze biti i iz Štefove garaze ali mora zadovoljiti kut i razmak izmedu zmigavac, ako to prolazi mora se upisati u knjizicu
 
  • Like
Reactions: Karlo9696